Дали некогаш сте пробале Спарпи Риба Шпагети во ресторанот Скопелос?

СКОПЕЛОС СКОРПИОН риба Спагети, СКОПЕЛОС ХРАНА, СКОПЕЛОС ЗАБАВА, СКОПЕЛОС РЕСТАРНИЦИ И ТАВЕРНАС, СКОПЕЛОС ФРЕС РИБ, СКОПЕЛОС на плажите, СКОПЕЛОС ЛЕТО, СКОПЕЛОС ПОДВИЕ, СКОПЕЛОС ЗЕЛЕНА НА ПЛАВА, СКОПЕЛОС НЕРО РЕСТОРАНАДРИНА РЕЗОРТОТ И СПА, СВЕТНА РИБА ВО СКОПЕЛОС,  ХРАНА ВО СКОПЕЛОС, БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

ШПАГЕТИ СКОРПИНИ ВО СКОПЕЛОС

најдобрите ресторан во Скопелос 

 

адрина одморалиште спа скелели, неро-ресторани скопли, панорос скопли, адрини хотели скопелиРиба Скорпија е многу вкусна риба која многумина ја претпочитаат во супа или на скара. Во Скопелос иако и конкретно во ресторан НЕРО тие го готват скорпијата со тестенини и создаваат вкусна Шпарпи Риба Шпагети !!!

Уживањето е дадено. Навистина, расипете се преку ова уникатно искуство за дегустација. Треба да ја посетите НЕРО ресторан. ова ресторан се наоѓа во хотел со 5 ѕвезди Адрина Одморалиште и Спа.

Понатаму, шпагети со свежа скорпија се италијански рецепт. Свежи локални скорпиони, слатки помодоро (домати), лук, различни свежи билки, девствено маслиново масло и тајната состојка на готвачот, го создаваат ова префинето јадење со толку богат вкус.

 

 

 

адрина одморалиште спа скелели, неро-ресторани скопли, панорос скопли, адрини хотели скопели

 

 

СОВЕТ: Придружете го вашето јадење со бело вино за целосно полетување.

 

на ресторан нуди извонреден список со вино, како и одличен Адрина трпезно вино.

АДРИНА ЦРНО РЕЗОРТОТ РЕСТОРАН

Nero ресторан, кај  Адрина Resort & Spa Hotel, во  Панормос е веднаш до водопадот во базенот, на кратко растојание од прекрасната плажа.

Адрина Хотели се дијамант на бујниот остров Скопелос. Бидејќи нудат одлични капацитети целосно прилагодени на прекрасниот природен пејсаж и висококвалитетни услуги на сите нивоа. Сопствениците се пријателски расположени и секогаш се подготвени да ве услужат на најдобар можен начин.

 адрина одморалиште спа скелели, неро-ресторани скопли, панорос скопли, адрини хотели скопелиNero ресторан е неверојатно место да се биде. Покрај природната глетка која ќе ве воодушеви, ќе бидете воодушевени од професионално обучената услуга и рафинираните вкусови.

Покрај тоа, локалните готвачи Мери и Константина создадоа мени со јадења користејќи ги најдобрите производи. Инспирирајќи ја од грчката традиционална кујна, сите јадења на менито се дизајнирани да понудат едно од еден вид искуство за јадење.

Во црно ресторан тестенините мора да ги вкусите со свежите скорпии. Впрочем, пристаништето кај Адрина Resort & Spa Hotel е првата станица на рибарот. Така, во Скопелос дефинитивно ќе вкусите свежа риба. адрина одморалиште спа скелели, неро-ресторани скопли, панорос скопли, адрини хотели скопели

Конечно, уживајте во хотелот Адрина Одморајте го гастрономскиот рај и запомнете дека луѓето кои сакаат да јадат се секогаш најдобри луѓе !!!!

 

Skopelos.com -  Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com -  skopelos.com/blog

Автор -  Адрина  Хотели Скопелос - www. Адрина.gr 

јас www.adrinabeach.co -  Јас www.adrinaresort.co

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво