Активности за рекреација на отворено на островот Скопелос

РЕКРЕАЦИЈА ВО СКОПЕЛОС, НАДВОРЕШНИ АКТИВНОСТИ СКОПЕЛОС, ДИВЕР ЦЕНТАР СКОПЕЛОС, СКУБА НИВНО СКОПЕЛОС, СНЕРКЕЛИНГ СКОПЕЛОС, АДРИНА  Хотели СКОПЕЛОС, планинарење СКОПЕЛОС, КАЈАК НА СКОПЕЛОС, СУП СКОПЕЛОС, МОРЕ ЕКСКУРЗИЈА СКОПЕЛОС, ВОДЕНИ СПОРТИ ВО СКОПЕЛОС, БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

НАДВОРЕШНИ АКТИВНОСТИ НА РЕКРЕАЦИЈА НА СКОПЕЛОС Островот

Замислете дека сте на најзелениот остров во Грција. Замислете дека во исто време овој остров нуди импресивна убавина плажи и уште поимпресивен подводен свет. Продолжете да замислувате дека има бројни активности на отворено за да ја откриете и копнената и морската природа. Престанете да замислувате, штотуку пристигнавте на островот Скопелос. Остров со ниски клучеви, кој пријатно ги изненадува своите посетители.

Ако не можете да издржите да поминувате часови на плажа во потрага по авантура, вежбање и забава, Скопелос е вашата дестинација. Како што се зголемува адреналинот, така расте и инспирацијата.

Во овој пост, ќе видиме какви рекреативни активности можете да вежбате на островот Скопелос. Затоа што во Скопелос има рекреација.

Нека започнуваат авантурите и забавата!

Нуркачки центар СКОПЕЛОС

Скопелос е идеална дестинација за нуркање и нуркање. Подводниот свет на островот е полн со скриени богатства. Беше летото 2014 година кога натамошното нуркање и првиот центар за нуркање беа додадени на поморските активности на островот. Всушност, нуркачкиот центар Скопелос беше додаден на активностите на Споради.

Центар за нуркање во Скопелос може да се најде и од северната страна (на пристаниште Скопелос) и на јужната страна на островот, на Адрина Плажа Хотел во Панормос област.нуркање во скупело, нуркачки центар, нуркање споради, нуркање на скелети

Добро обучен персонал ќе ве обучи правилно и безбедно не само да го откриете дното на Скопелос, туку и да го истражите Скопелос, неговите знаменитости и нејзините прекрасни плажи. Наместо само нуркање или нуркање можете да земете лекции и да земете заверена диплома.

Најпопуларните курсеви за нуркање се „Нуркач во отворени води“ и „Напреден нуркач во отворени води“. Додека најпопуларните активности се „Откријте нуркање“ и „Крстарење со нуркање“.нуркање во скупело, нуркање во центарот на споради, нуркање на скелети

Покрај тоа, можете да истражувате различни хоризонти, како што се откривањето на Спорадите. Значи, одвојте еден ден да ги посетите Скијатос или Алонисос. Во Алонисос, постои морски парк Спорадис, каде што можете да ја видите и медитеранската фока.

Посета на бродолом Христофорос in Панормос е исто така уникатно искуство.

Не губи ја оваа неверојатна можност. Оди нуркање да го открие величествениот подводен свет на Скопелос.

Нуркачки центар Скопелос инфо: (+30) 6940 448 000 - (+30) 24240 23373

SUP

Скопелос Застанете со Весло (SUP) брзо стана позната активност на отворено која нуди забавен начин да го откриете морето додека си играте во вода. Стоењето исправено на SUP табла ви овозможува да уживате во неверојатната глетка на островот, како и во спектакуларен и уникатен поглед низ кристално чистото Егејско Море и неговиот неверојатен морски пејзаж.

Суд е погоден за сите возрасти. Единствените предуслови се да знаете пливање и да бидете во добра физичка позиција. Иако можете да имате лекции ако сакате, во група или лично.

рекреации на скелети, активности на отворено во скопје, лопатка на скепели. споради

Бординг со лопатка за стоење е интересен начин за истражување на крајбрежјето на островот Скопелос и блиските островчиња со нивните заштитени заливи, оддалечени плажи, и скриени пештери. Sporades Sup е првата облека „Stand Up Paddleboard“ на Скопелос, која нуди дневни часови, тури и изнајмувања. Забавата го исполнува тренингот!

Познатото пловење со лопатки „Зајдисонце тури“, кое трае 2,5 часа, се организира на барање, дневно.

рекреации на скелети, активности на отворено во скопје, лопатка на скепели. споради

Имате избор или да одите на весло со стручен персонал или да изнајмите лопатка и да ја истражувате крајбрежјето на Скопелос со вашата компанија.

Спорадици СУП-лопатка инфо: (+30) 6940 448 002 - (+30) 24240 23373

 

Kayaking

Кајакот е авантуристичка активност на отворено. На Кајак тим е полн со страст кон нивната работа. Нивната цел е да ве забавуваат и да ја пренесат вашата страст кон кајак. Дури и ако сте почетник или искусен во кајак, тоа е секогаш забавно!

активности на отворено во скопје, рекреација на скепели, кајакарење на скепели

Тимот Кајакинг се наоѓа на Милан Плажа. Персоналот се искусни и корисни водичи.

Исто така, Kayaking во Скопелос нуди широк спектар на активности за сите возрасти и нивоа на искуство. На кајак тимот има патувања кои траат од неколку часа до една недела со истражување на убавините на островот. За да бидете посигурни пред да одите на кристално чиста вода, пријавете се на курсеви за обука. Свртете се кон прекрасните зајдисонца на Скопелос или откријте ги блиските острови. Истражувајте затскриено плажи и заливи, морски пештери и ненаселени острови и островчиња.

активности на отворено во скопје, рекреација на скепели, кајакарење на скепели

Островот Скопелос покрај природната убавина има и богата историја полн со легенди, особено од ера на пиратски. Кајак водичи додека истражувате скриени богатства на природата ќе ве извести релативно.

Со кајак уживајте во прекрасните зајдисонце или откријте ја околината на Скопелос. Истражете и затскриено плажи и заливи, морски пештери и ненаселени острови и островчиња. Kayaking во Скопелос е одлично искуство.

Кејакинг во Скопелос информации: (+30) 697 429 9055 - (+30) 694 738 2597

Водни спортови

Спортите на вода се забавни за сите од сите возрасти. Во Скопелос има спортови на вода. На Милан Плажа, ќе најдете одличен тим како професионален и пријателски експерт за спортови на вода во Скопелос. Тие практикуваат и лекции и изнајмување опрема.


За спортови на вода, на Милан, може да се занимавате со скијање на вода, џет скијање, веслање, скијање на вода, ватербординг, цевки итн.

Спортови на вода во Скопелос инфо: (+30) 6981 022 290

ТРЕКАЕ- пешачење

Скопелос не се одликува само со величествено плажи но и борови планини. Поточно, на островот Скопелос има околу осум планини. Највисока е планината Делфи (681 м) во центарот на островот и планината Палуки (546 м) на југоисток. Селата на Скопелос исто така вреди да се истражува.

Затоа, Скопелос е апсолутна дестинација за пешачење и велосипедизам убовници. Бидејќи има бројни патеки за одење и возење со вашиот велосипед.

Ако сакаш пешачење ќе се воодушевите во Скопелос. Мрежа од стари патеки поминува низ островот каде во старите времиња луѓето оделе со мазги. Ќе шетате минувајќи покрај борови шуми, маслинови градини и села.

Неколку лесни маршрути, за почеток, се близу до патеката Керамото Село Глуша, трасата од Клима за Палио до Лутраки пристаниште, Скопелос Хора до Делфи и Скопелос Хора до Плажа Веланио. Манастири на планината Палуки има и патеки кои вреди да се посетат. Имајте на ум дека без разлика кој пат ќе го изберете, воодушевувачките глетки се насекаде.

рекреација на скепели, активности на отворено во скопје, патеки за скелети, пешачење во скопје

Поконкретно, постојат некои вообичаени патишта на Скопелос со имињата Т1, Т2, Т3, Т4 и Т5, за погодност на пешаците. Можете исто така да добиете релевантни мапи на Пристаниште Скопелос, за да можете да ги изберете патеките што сакате да ги следите:

T1 Место град Скопје Пат - планински врв Палуки и Манастири

Т2 Патот Ватос (од планината Палуки) до Светиот манастир на Таксиарите и Агиа Ана

Т3 Скопелос - Агиос Константинос - Пиги Целали

Т4 Палео климата - Лутраки

T5 Лутраки - сјај

велосипедизам

Друг одличен начин да го истражите бујниот остров Скопелос е велосипедизам. Скопелос, иако има само два главни патишта, е вкрстен преку мрежа на помали патишта и патеки по планините покриени со борови. Getе се возбудувате од фонтаните по патот, каде ќе можете да одморите и да се оладите.

Покрај тоа, Скопелос има прекрасни рути за loversубителите на велосипеди. Скопелос е покриен со борови шуми. Тоа е зелениот остров на Егејот. велосипедизам, како и пешачењето, е прекрасно искуство за сите ваши сетила. Секој чекор што го правите е можност да се восхитувате на бујната природа.

активности на отворено во скопје, велосипедизам на скопје

Во случај да преферирате ноќи, тука е совршено изненадување. Уживајте во турнејата за ноќно возење во Скопелос. велосипедизам под theвездите! И станува уште подобро, по возењето, ќе имате можност да уживате во месечината со телескоп и ладно пиво! Само резервирајте го вашиот билет Велосипедизам скопје.

Велосипедизам скопје инфо: (+30) 6947 023 145, (+30) 24240 22398

Морски екскурзии

Ако сакаш пловење или сакате да ги откриете Скопелос и Споради со брод, можете да изнајмите еден или да следите некои од морските екскурзии организирани на островот.

Живејте ги овие уникатни искуства од активности на отворено на островот Скопелос, островот зелено-сино.

Рекреација во Скопелос !!!

 

Skopelos.com - Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com - skopelos.com/blog

Автор - Адрина Хотели Скопелос - www.adrina.g е 

јас www.adrinabeach.co - Јас www.adrinaresort.co

 

 

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво