Активности за рекреација на отворено на островот Скопелос

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

РЕКРЕАЦИЈА ВО СКОПЕЛОС, НАДВОРЕШНИ АКТИВНОСТИ СКОПЕЛОС, ДИВЕР ЦЕНТАР СКОПЕЛОС, СКУБА НИВНО СКОПЕЛОС, СНЕРКЕЛИНГ СКОПЕЛОС, АДРИНА Хотели СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС БЛОГПОТ, СКОПЕЛОС БЛОГГОТ, СКОПЕЛОС БЛОГГИНГ, СКОПЕЛОС БЛОГ, СКОПЕЛОС БЛОГЕГРИ

НАДВОРЕШНИ АКТИВНОСТИ НА РЕКРЕАЦИЈА НА СКОПЕЛОС Островот

Замислете дека сте на најзелениот остров на Грција. Замислете дека во исто време овој остров нуди импресивно убава плажи и уште поимпресивен подводен свет. Продолжете да замислувате дека има бројни активности на отворено за да ја откриете и копнената и морската природа. Стоп замислете, само пристигнувате на островот Скопелос. Остров со низок клуч, кој пријатно го изненадува својот посетител.

Ако не можете да издржите да поминувате часови на плажа во потрага по авантури, вежби и забава, скопје е вашата дестинација. Како што се зголемува адреналинот, така и инспирацијата.

Во овој пост ќе видиме какви активности за рекреација можете да ги практикувате на островот Скопелос. Бидејќи има рекреација во скопје.

Нека започнуваат авантурите и забавата!

Нуркачки центар СКОПЕЛОС

Скопелос е идеална дестинација за нуркање и нуркање. Подводниот свет на островот е полн со скриени богатства. Беше лето во 2014 година кога натаму Скуба нуркање и првиот центар за нуркање беа додадени на поморските активности на островот. Всушност, центарот за нуркање на скопје е додаден во активностите на Споради.

Центар за нуркање во Скопелос може да се најде и од северната страна (на пристаниште Скопелос) и на јужната страна на островот, на Адрина Плажа хотел во Панормос област.нуркање во скупело, нуркачки центар, нуркање споради, нуркање на скелети

Добро обучениот персонал ќе ве обучи правилно и безбедно не само да го откриете дното на Скопелос, туку и да го истражува Скопелос, неговите глетки и неговите прекрасни плажи. Наместо само нуркање или нуркање можете да земете лекции и да земете заверена диплома.

Најпопуларните курсеви за нуркање и „Нуркач на отворено вода“ и „Напредно нуркач за отворено вода“. Додека најпопуларните активности се „Откријте нуркање нуркање“ и „крстарење со нуркање“.

нуркање во скупело, нуркање во центарот на споради, нуркање на скелети

Покрај тоа, можете да истражувате различни хоризонти, како што се откривање на споради. Затоа, однесете еден ден во посета на Скијатос или Алонисис. Во Алонисис има морски парк Споради, каде исто така можете да го видите медитеранскиот печат.

Посета на бродолом Христофорос in Панормос е исто така уникатно искуство.

Не губи ја оваа неверојатна можност. Оди нуркање да го откриеме величествениот подводен свет на Skopelos.

Нуркачки центар Скопелос инфо: (+30) 6940 448 000 - (+30) 24240 23373

SUP

Скопелос Застанете на Интернет со лопатка (СУП) брзо стана позната активност на отворено која нуди забавен начин да го откриете морето додека играте во вода. Стоењето исправено на SUP-таблата ви овозможува да уживате во прекрасната глетка на островот, како и со спектакуларен и уникатен поглед преку кристално чистото Егејско море и неговите прекрасни пејзажи.

Суд е погодна за сите возрасти. Единствените предуслови се да знаете пливање и да бидете во добра физичка позиција. Иако можете да имате лекција ако сакате, на групна или лична.

рекреации на скелети, активности на отворено во скопје, лопатка на скепели. споради

Застанете со интернат на лопатка е интересен начин да се истражи крајбрежната линија на островот Скопелос и околните островчиња со своите заштитени заливи, далечински плажи и скриени пештери. Sporades Sup е првиот одбор на Stand Up Paddle кој одговара на Скопелос, кој нуди дневни часови, обиколки и изнајмување. Забава одговара на тренингот!

Познатото ловење на лопатки „Зајдисонце“ што трае 2,5 часа се организира на барање, секој ден.

рекреации на скелети, активности на отворено во скопје, лопатка на скепели. споради

Вие имате избор или да одите во лопатка со стручниот персонал или да изнајмите лопатка и да ја истражувате крајбрежната линија на Скопелос со вашата компанија.

Спорадици СУП-лопатка инфо: (+30) 6940 448 002 - (+30) 24240 23373

Kayaking

Кајак е авантуристичка активност на отворено. Тимот Кајакинг е полн со страст за својата работа. Нивната цел е да ве забавуваат и да ви ја пренесат нивната страст за кајак. Дури и ако сте почетник или искусен во кајак, секогаш е забавно!

активности на отворено во скопје, рекреација на скепели, кајакарење на скепели

Тимот Кајакинг се наоѓа на Милан Плажа. Персоналот има искусни, корисни упатства.

Исто така, Kayaking во Скопелос нуди широк спектар на активности за сите возрасти и нивоа на искуство. Тимот на Кајак се одликува со патувања кои трае од неколку часа до една недела, со истражување на убавините на островот. За да имате поголема самодоверба пред да заминете на кристално чиста вода, да се пријавите на курсеви за обука. Свртете се кон прекрасните зајдисонце на Скопелос или откријте ги блиските острови. Истражуваат затскриено плажи и заливите, морските пештери и ненаселените острови и островите.

активности на отворено во скопје, рекреација на скепели, кајакарење на скепели

Островот Скопелос покрај природната убавина има богата историја полн со легенди особено од ера на пиратски. Упатствата за кајак при истражување скриени богатства за природата ќе ве информира релативно.

Со кајак уживајте во прекрасните зајдисонце или откријте ја околината на Скопелос. Истражете и затскриено плажи и заливите, морските пештери и ненаселените острови и островите. Кајакувањето во скопје е одлично искуство.

Кејакинг во Скопелос информации: (+30) 697 429 9055 - (+30) 694 738 2597

Водни спортови

Водените спортови се забавни за сите од сите возрасти. Во скопјелите има водни спортови. На Милан на плажа ќе најдете одличен тим како професионален бидејќи е пријателски експерт за спортови на вода во скопје. Вежбаат и лекции и изнајмување опрема.

рекреација на скепели, активности на отворено во скопје, спортови на водни спортови

На спортови на вода на Милан секој од нив може да направи скијање на вода, џет-ски, лопатка, скијање на вода, боење, цевки итн.

Водени спортови во Скопелос информации: (+30) 6981 022 290

Пешачење - велосипедизам

Скопелос не се одликува само со величествено плажи но и борбени планини. Поточно, има околу осуммини планини на островот Скопелос. Највисоки се планините Делфи (681 м) во центарот на островот и планината Палуки (546 м) на југоисток. Село Скопелос исто така вреди да се истражува.

Затоа, Скопелос е апсолутна дестинација за пешачење и велосипедизам убовници. Бидејќи има бројни патеки за одење и возење со вашиот велосипед.

Ако сакаш пешачење ќе се воодушевите во Скопелос. Мрежа од стари патеки го преминува островот каде што во старите денови луѓето оделе со мазги. Willе одите покрај борови шуми, маслинови градини и села.

Некои лесни патеки за започнување се близу до Керамото Село Глуша, трасата од Клима за Палио до Лутраки пристаниште, Скопелос Хора до Делфи и Скопелос Хора до Плажа Веланио. Манастири на планината Палуки е и патека што вреди да се посети. Имајте на ум дека без оглед на кој пат ќе го одберете здивот што го одзема здивот се насекаде.

рекреација на скепели, активности на отворено во скопје, патеки за скелети, пешачење во скопје

Друг одличен начин да го истражите бујниот остров Скопелос е велосипедизам. Скопелос, иако има само два главни патишта, е вкрстен преку мрежа на помали патишта и патеки по планините покриени со борови. Getе се возбудувате од фонтаните по патот, каде ќе можете да одморите и да се оладите.

Покрај тоа, Скопелос има одлични routesубители на велосипеди. Скопелото е покриено со борови шуми. Тоа е зелениот остров на Егејот. Пешачење и велосипедизам е прекрасно искуство за сите ваши сетила. Секој чекор што го правите е можност да се восхитувате на бујна природа.

активности на отворено во скопје, велосипедизам на скопје

Велосипедизам скопје инфо: (+30) 6947 023 145, (+30) 24240 22398

Морски екскурзии

Ако сакате пловење или сакате да ги откриете Скопелос и Споради со брод, можете да изнајмите еден или да следите некои од морски екскурзии организиран на островот.

Liveивејте ги овие уникатни искуства од активности на отворено на островот Скопелос, зелениот во синиот остров.

Рекреација во Скопелос !!!

Skopelos.com - Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com - skopelos.com/blog

Автор - Адрина Хотели Скопелос - www.adrina.g е

јас www.adrinabeach.co - Јас www.adrinaresort.co

Најновите пораки Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво