Скопски најдобри плажи, водич за loversубителите на морето!

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

СКОПЕЛОС Островот, СЕРВИСКИ СПОРАДИ, СКОПЕЛОС на плажите, НАЈДОБРИ на плажите Упатство, организирано на плажите ВО СКОПЕЛОС, ПЕЧНИ БАРИ СКОПЕЛОС, на плажите ДА СЕ РАЗГОВОРИТЕ, САМО СВЕТЕ, организиран плажи во Скопелос, плажи близу до хора, плажи да откриеме, нудистичка плажа во скепелос, СКОПЕЛОС БЛОГ, СКОПЕЛОС БЛОГСПОТ, СЛОБОЛОС БЛОГГИНГ, СКОПЕЛОС БЛОГИ, СКОПЕЛОС БЛОГГЕРИ

СКОПЕЛОС НАЈДОБРИ на плажите ВОДИЧ

Познат по неверојатниот зелен пејзаж и смарагдната кристално чиста вода, плажи во Скопелос се сметаат меѓу најубавите во Егејското Море. Скопелос плажи имаат уникатен квалитет заради бујна вегетација, главно борови дрвја, кои ги имаат скоро своите корени во крајбрежниот раб. Оваа величествена глетка е ретка кај другите острови во Грција.

Најпопуларните плажи се на северозападната страна на Скопелос. Скопели има песочна и камче плажи. Семејно пријателски и плажи на забава. Постојат организирани плажи во Скопелос, плажи близу до хора, плажи да ја откриеме, па дури и нудистичката плажа во скопје.

Покрај тоа, повеќето од плажи се лесно достапни со автомобил или автобус. Додека има, исто така плажи до тоа може да стигнете само со брод или пешачење. Без оглед на плажата на островот Скопелос, ќе бидете волшебни од транспарентноста на водите. Во нашиот скопје најдобро плажи водич ќе ги најдете сите потребни информации што ви се потребни за да уживате во бескрајното море.

ОРГАНИЗИРАНО на плажите со барови на плажа

Скопелос може да биде мирен остров, иако има места за дополнителна забава. Рајските плажи на Скопелос одлично ги комбинираат прекрасните пејзажи со барови на плажа. Дури и организираните плажи во Скопелос нудат различни опции.

ИЛЈАДНИЦИ BEACH

Повеќето луѓе го тврдат тоа Милан е најдобрата плажа на островот Скопелос. Тоа е сигурно најдолго. Милан е егзотична плажа со бел песок, мали камчиња и кристално чисти води. Боровите дрвја скоро се вкоренуваат во морските води. Секако има одредена магија во овој совршен пејзаж. Низа карпи формации природно се делат Милан плажа од две страни. На левата страна има бар на плажа, шезлонги и чадори.

Скопски плажи, скопједи на Милаја Бич, блог за скопје

БЕСТ НА КАСТАНИ

Костен or Мама миа е прекрасен залив со фин песок, мали камчиња и карпи на секој крај. Всушност, тоа е најситната плажа на Скопелос. Таа инспиративна плажа има неверојатна околина опкружена со борова шума, а дрвјата го допираат работ на брегот. Холивудските продуценти се чувствуваа за loveубени во Плажа Кастани. Повеќето од пукањето на познатата Мама Миа! се случи овде.

Скопски плажи, скепели на плажа Кастани, блог за скопје

LIMNONARI BEACH

величествената Плажа Лимонари е полн со борови дрвја кои прифаќаат смарагдно зелени води, бел песок и мали камчиња. Посебна карактеристика е плочата на калциум што ќе ја сретнете во плитката вода. Limnonari е секогаш мирна и мирна бидејќи е заштитена со стрмни зелени ридови. На плажа бар и таверни направени Limnonari плажа одличен жариште. Планини на Скопелос, плажа Лимонари, блог на Скопелос

ХОВОЛО BEACH

Ховоло е егзотична плажа со сребрен песок, зачудувачки бели карпи, кристално чисти аквамарински води, врамени од борова шума. Нема толку лесен пристап бидејќи треба да прошетате малку за да го достигнете. Ховоло Плажата се наоѓа во населбата Елиос. Таму има кул бар за плажа, но нема чадори и шезлонги. Природната сенка на боровите дрвја ќе ве награди одеднаш.скопјески плажи, хололоски плажа скепели, блог за скопје

Глистери BEACH

Глистери Плажата се одликува со кристално чисти аквамарински води, ситни камчиња и борови дрвја кои ја прифаќаат својата свежина и сенка. Карпестиот полуостров води кон бујна залив со камчиња и чисти води. Згора на тоа Глистери е оддалечено само 4 км од Скопелос Хора. Поради нејзината локација, Glisteri е заштитен од ветровите. во атмосфера плажа бар е направено од дрво и други еколошки суровини.Планини на Скопелос, скопједи на плажа Глистер, блог за скопје

ПЕРИВОЛИУ BEACH

Периволиу плажата е многу блиску до Село Глуша. Тоа е песочна прекрасна плажа со смарагдно кристално чисти води и зачудувачки карпи кои создаваат природна сенка. Периволиу има дива убавина. Постојат чадори, шезлонги и летна плажа бар.

Планини на Скопелос, скопје за плажа на Периволиу, блог за скопли

Организирана плажа СО ТАВЕРНАС

Скопелос не е познат само по прекрасните плажи, туку и за квалитетот храна. Погодете што .. можете да уживате и во пливање и со јадење на следниве организирани плажи во Скопелос.

Панормос е една од најфреквентните плажи на островот. Бидејќи ја комбинира убавината на пејзажот со многу објекти, како што е традиционалното таверни. Плажа Панормос има претежно камчиња и некои песочни области. Тоа е широка плажа од околу 600 метри. Густата вегетација ги допира сините води. Панормос има и прекрасен поглед кон заливот Бло.

Скопски плажи, скопели на плажа во Панормос, блогови на скопје

Агнонтас е прекрасно живописно пристаниште. Тоа е мала плажа со камчиња и тиркизни кристално чисти води опкружени со борови дрвја. Оваа величествена глетка станува уште подобра поради популарната Агнонтас Риба таверни. Агнонтас е заштитен залив и нема ветрови.

Скопски плажи, скопјели на плажа Агнондас, блогови на скопје

Плажа Елиос се протега по селото Нео Клима Неискажената убавина во Брегот на Елиос е направен од златен песок, сребрени камчиња, бесконечен хоризонт, сино морска песок и бор зелена боја. Плажата има чадори и лежалки што се обезбедени од најразличните таверни и кафулиња во пристаништето.

Скопски плажи, скопјали на плажа Елиос, блогови на скепели

БЕСПЛАТНО ДО СКОПЕЛОС БЕЗОРИ НА ЧОРА

Стафилос е прекрасна организирана плажа со бар на плажа на само 4 километри оддалечена Скопелос Хора. Тоа е извонреден залив со мали камчиња, сребрен песок и големи карпи. Бујните борови ридови го прифаќаат брегот. За разлика од повеќето скопски плажи, водите не се толку длабоки, но се најтопли.

Планини на Скопелос, скафелос плажа на стафили, близу до плажите на хора

Глифонари или плажа Агиос Константинос е прекрасна плажа оддалечена само 2,6 километри Град Скопелос. Што значи дека ви требаат само 8 минути за да пливате до смарагдната кристална чиста вода. Уште еднаш доминира комбинацијата на зелена до сина боја.

Затоа, ако живеете во пристаниште / град и не се чувствувате како да одите многу далеку, само посетете ги плажите близу до Хора Скопелос.

на плажите ДА СЕ ОТКРИЈАТ

Освен од популарните и организираните, има уште повеќе плажи за откривање. Убавината на природата е неограничена на Скопело. Пејзажите се неверојатен. Боровите над нивната сенка веднаш над тиркизните води. Подолу плажите се од најпознатите мирни на островот.

скопјески плажи, плажа Арменопетра, за да откриете, блогови на скелети

Уживајте во природата што го прегрнува морето на следните плажи Амаранти, Armenopetra, Петаменис, Hontrogianni, Агелету, Ватиас

Бидете авантуристички и посетете ги плажите за да ги откриете во Скопелос.

скопјески плажи, плажа Арменопетра, плажи што треба да ги откриете во скопје

на плажите САМО ПОБЕЕ

На островот Скопелос има и пристапни плажи само со брод. Тие скапоцени камења вреди да се посетат. Ако сакате авантура и се чувствувате како да излегувате надвор од линијата, тогаш изнајми брод и само тргнете по тоа.

скопјески плажи, ai giannis spilia, најдобри плажи во скопје, само со брод

Посетете Тој ianанис Спилија, Екатопенинтари, Мегало Пефко, Ftelia - Нераки плажа. Тие песочни плажи дефинитивно ќе ве наградат со волшебниот пејзаж и спокојството.

НУДИСТИЧКО БЕША

За оние што се во прилог на нудизам Скопелос има официјална нудистичка плажа, Плажа Веланио! Плажа Веланио се пристапува по патека од Плажа Стафилос. Покрај тоа, Плажа Веланио има златен песок, мали бели камчиња и смарагдни води.

скопјески плажи, веланиоско скопско плажа, нудистичка плажа во скопје, плажи близу до хора

Пејзажот станува уште подобар со боровите што излегуваат од морето и се шират на брегот. Островот Скопелос нуди можност на натуралистот да се доближи до природата. Плажа Веланио, нудистичка плажа во Скопелос, дефинитивно вреди да се посети.

СОВЕТ НА ЕКСТРА 1: Следете ги ветровите за забавно пливање. Можеби во летниот период ќе дуваат ветрови. Кога има северен ветер во Скопелос, Хора ги одбра јужните плажи на островот. Затоа што северните ќе бидат брановидни.

СОВЕТ НА ЕКСТРА 2: Доколку сте заинтересирани да го запознаете и подводниот свет на Скопелос, можете да го посетите центар за нуркање во плажата Хотел Адрина Бич.

ДОБРО Е ДА СЕ ЗНАЕ: Крајбрежјето на Скопелос е долго 67 км.

Skopelos.com - Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com - skopelos.com/blog

Автор - Адрина Хотели Скопелос - www.adrina.g е

јас www.adrinabeach.co - Јас www.adrinaresort.co

Најновите пораки Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво