Хотели и одморалишта погодни за хомосексуалците во Скопелос, островска дестинација пријателска за хомосексуалците

СКОПЕЛОС ГЕЈ ПРИЈАТЕЛСКИ Хотели, СКОПЕЛОС ГЕЈ ПРИЈАТЕЛНИ ОСТРОВИ, СКОПЕЛОС ГЕИ ПРИЈАТЕЛНИ РЕЗОРТИ, ЛЕТО ВО СКОПЕЛОС, ХОМОСЕКСУАЛИ, ЛЕЗБИСКИ ГЕЈ, АДРИНА Хотели, АДРИНА ХОТЕЛ НА ПЛАЖА, АДРИНА РЕЗОРТОТ И СПА,  БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

Скопелос, е совршената летна дестинација за вас !!!

Грција е светски позната по својата култура (заснована на Античка историја), нејзината храна и гастрономијата (се разбира!), за нејзините острови (повеќе од 6.000!) и грчкото лето (одмори засекогаш).

Фотографија на хотелот Скопелос Адрина Бич

Сите посетители со нивните животни партнери во Грција мора да се чувствуваат добредојдени од локалното население и треба да имаат одлични опции за релаксација, забава и луксуз.

Летниот одмор на грчки остров е животен сон за многу луѓе. Да се ​​биде на златна плажа под грчкото сонце, да се чувствува пријатна атмосфера е дефиниција за летото.

Грција е една од најпопуларните летни дестинации ширум светот и хомосексуалците најчесто ги посетувале Миконос и Санторини; добро познати грчки острови кои се пријателски настроени кон хомосексуалците на Кикладите.

skopelos геј пријателски хотели

Освен Миконос и популарните Киклади, постојат многу други прекрасни грчки острови како островот Скопелос кои чекаат секакви групи и парови. Овде геј луѓето се чувствуваат како дома и има многу геј-пријателски хотели, барови и плажи.

Северни Споради-Скијатос-Скопелос-Алонисос

Во однос на зелените Северни Споради (Скијатос, Скопелос, Алонисос), не постои точно организиран животен статус како Кикладите, но има 4 и 5 ѕвезди хотели забава места и плажи каде луѓето ќе поминат незаборавно лето. Секој е повеќе од добредојден да го живее својот мит во зелениот пејзаж на северните споради.

Всушност, пред неколку години се одржа првиот Меѓународен фестивал на геј културата на островот Скијатос.

Значи, ако се уште не сте ги посетиле тиркизните морски води и зелената утопија на Споради, планирајте ги вашите одмори таму веднаш. Силно го препорачуваме островот Скопелос.

Веројатно, Скопелос го има најубавиот бор со реси плажи низ цела Грција. Најкул начин да го започнете вашиот одмор на Скопелос е само да ги ставите нозете во кристално чистите морски води. Имајте на ум дека има над 20 плажи да уживате во вашето пливање, со Веланио како официјална нудистичка плажа на островот.

Покрај волшебното плажи, има уште многу задоволства на островот Скопелос. Не само едноставни мали радости, туку и луксузни забави за да се разгалите себеси и вашиот партнер.

Постојат традиционални таверни со грчка музика во живо и плажа ресторани со свежа риба и јастог шпагети.

Во град Скопелос, има организиран пазар со продавници за модерна облека, накит, традиционални производи и сувенири.

Каде да остане:

Адрина Хотели - Адрина плажа - Адрина Одморалиште и Спа

Изграден на рид, на плажа и со поглед на Панормос залив, Адрина Хотели се прекрасни хотели нудејќи луксуз сместување на гости.

 

skopelos хотели Адрина одморалиште

Адрина Хотели, се на плажа, на гостите им нудат одлични капацитети и професионални услуги. Главна карактеристика е пријателскиот и љубезен персонал. Покрај тоа, сопствениците се посветени на обезбедување на најдобар вид на одмор на своите гости.

Адрина Хотели се 5-те ѕвезди Адрина Одморалиште и спа и 4 ѕвезди Адрина Плажа. Внатре во хотели, постојат и на Адрина ресторани, познатиот Адрина Таверна, и елегантниот Адрина Ресорт Спа ручек и вечера ресторани.

skopelos хотели Адрина одморалиште

Адрина Плажа

Брегот на плажата Адрина Хотелот на плажа има 47 соби за гости и 11 мезонети целосно опремени. Доминантни бои се сината и белата, основните бои на Грција. Традиционалната архитектура совршено се комбинира со модерните удобности.

Приватната плажа со спектакуларната кристално чиста вода е на само неколку чекори подалеку. Во хотелот има крпи за плажа, шезлонги и чадори. Базенот е со морска вода.

Адрина Одморалиште и Спа

Адрина Resort and Spa е хотел со 5 ѕвезди со 16 соби и 22 вили. Сите соби се со неверојатен поглед на длабокото сино Егејско Море. На Адрина Ресорт и Спа, гостите се полни со незаборавни спомени.

Плажата е оддалечена само 2 минути, а тука се нудат крпи, бесплатни шезлонги и чадори. Не заборавајте да ја споменете фантастичната услуга на плажа. Гостите само нарачуваат сè од нивните лежалки. Базенот е со морска вода.

хотели во скапелос, адрина одморалиште спа

 

Паметни совети за истражување на Скопелос и северните споради:

 • Грците имаат евро валута. Иако повеќето места имаат ПОС машини и прифаќаат кредитни картички, препорачливо е да имате пари на себе.

еуронет скопелос

 • Грчкиот јазик е многу уникатен јазик. Не се вознемирувајте ако не можете да комуницирате на грчки, бидејќи повеќето Грци течно зборуваат англиски и други европски јазици.
 • Планирајте го вашето патување до северните споради, информирајте се дека аеродромот е на островот Скијатос. На Скопелос и Алонисос, гостите доаѓаат со брод или водено такси од Скијатос.
 • Сликата на зајдисонцето од капелата на Аи Џани во Кастро е искуство неизбришливо во меморијата.

 • храна љубителите ќе бидат воодушевени од вкусните локални специјалитети. Не заборавајте да ја вкусите традиционалната пита со сирење Скопелос.

СКОПЕЛОС ЧЕСЕ ТИРАДИЦИОНАЛНА РЕЦИП

 

 • Посетете ги локациите на Mamma Mia !!!!

 • Да се ​​живее вашиот мит во Грција значи релаксација, затоа немојте да очекувате големи очекувања да ве сервираат набрзина.
 • Не заборавајте да се разголите на Плажа Веланио Скопелос.

 • Осигурајте се да ја пијат Узо!

 • Вкусете свежа риба, вкусни шпагети од јастог и други локални рецепти со риба.

 • Одете на нуркање и откријте го богатиот подводен свет на Скопелос.

нуркачки центар за нуркање во скеле, нуркачки центар за нуркање

 

Skopelos.com - Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com -  skopelos.com/blog

Автор - Адрина Хотели Скопелос -  www.adrina.g е 

јас www.adrinabeach.co - Јас www.adrinaresort.co

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво