Летен одмор на островот Скопелос – дополнителни совети за среќни патници

Одмор на Скопелос, лето на островот Скопелос, летна дестинација Скопелос, Водич за патувања во Скопелос, Дополнителни совети на Скопелос, Скопелос Среќен патник, патувајќи во Скопелос, Скопелос Најдобриот остров во светот, посетете го Скопелос, Скопелос Гејтвеј, Меѓународната разлика во Скопелос, одмор во Скопелос, Холидис ВО СЕВЕРНИ СПОРАДИ, СКОПЕЛОС ILLЕЛИ, СКОПЕЛОС на плажите, Островот ХОПИНГ, СЕВЕРНИ СПОРАДИ, СКИЈАТОС СКОПЕЛОС АЛОНИСОС, ПАТУВАЊЕ ВО СЕВЕРНИТЕ СПОРАДИ, Грција, БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

Летен одмор на островот Скопелос – дополнителни совети за среќни патници

Одморот во Скопелос, Грција е совршено бегство за оние кои бараат мирна и живописна дестинација. Овој прекрасен остров, кој се наоѓа во Егејското Море, нуди прекрасни пејзажи, кристално чисти води и опуштена, опуштена атмосфера.

 

 

на времето во Скопелос во текот на летото е топло и сончево, со температури кои обично се движат околу 30°C. Долгите, сончеви денови се совршени за истражување на островот, без разлика дали тоа е нога, велосипед, или брод. Има многу активности да ве задржи зафатени, како на пример посета на шармантниот остров цркви манастири, истражување на нејзината бујна вегетација и скриени заливи или едноставно впивајќи го сонцето на еден од многуте плажи.

skopelos com glisteri glisteri плажа организирани плажи

За оние кои сакаат да се забавуваат, има многу барови, клубови и таверни кои оживуваат ноќе, нудејќи возбудливо и живописно ноќен живот. Скопелос е исто така дом на различни вкусни локални јадења, како мусака, задушен риба чорба од риба, шпарпи риба шпагети, и традиционална пита со сирење, што можете да го испробате во еден од многуте таверни.Skopelos com Chora Beach Ammos Plaka Beach Beach Town

СОВЕТИ за одмор во СКОПЕЛОС

Островот Скопелос е прекрасна дестинација за летен одмор и одмор, еве неколку совети како да го направите вашето патување уште попријатно:

 1. Планира однапред: Резервирајте ги вашите сместувања, тури и превоз однапред за да се осигурате дека ќе ги добиете најдобрите зделки и да избегнете разочарување.
 2. Пакет светло: Скопелос има опуштена, опуштена атмосфера, па спакувајте лесна, удобна облека и обувки. skopelos com одмор на островите Скопелос летна дестинација Скопелос
 3. Останете хидриран: Погрижете се да пијат многу вода, особено во жешките летни месеци.
 4. Истражете го островот: Изнајмете скутер или велосипед за да ги истражите скриените скапоцени камења на Скопелос, како неговиот зачудувачки плажи, шармантно села, и бујна вегетација. skopelos stafilos летна дестинација Скопелос
 5. Пробајте ја локалната кујна: Скопелос е познат по својата вкусна традиционална грчка кујна, задолжително пробајте некои од локалните јадења како што се цацики, мусака, пита со сирење, и октопод на скара.
 6. Посетете го Место град Скопје: Место град Скопје е главниот град на островот и мора да се посети поради неговите шармантни улици, традиционални куќи, и пријателски локални жители.skopelos com skopelos градска хора
 7. Направете прошетка со брод: Направете обиколка со брод за да го истражите неверојатното крајбрежје и тиркизните води на Скопелос.
 8. Активирајте се: Скопелос има многу можности за активности на отворено, како што се пешачење, пливање и нуркање. skopelos com agnontas плажа летна дестинација патување до северните споради
 9. Опуштете се: Конечно, погрижете се да одвоите малку време за да се опуштите и да уживате во сонцето, морето и пејзажите, ова е суштината на летниот одмор на островот Скопелос.

ЕКСТРА СОВЕТИ ЗА ОСТОРОВ НАДЕЖ СЕВЕРНИТЕ СПОРАДИ, СКИЈАТОС, СКОПЕЛОС, АЛОНИСОС

Еве неколку дополнителни совети за патување до грчките острови Скијатос, Скопелос и Алонисос во северните споради. Планирајте го вашиот одмор во Скопелос:

 • Спакувам за времето: Летото во Скијатос, Скопелос и Алонисос е топло, затоа спакувајте лесна и воздушна облека, костими за капење и заштита од сонце како крема за сончање, очила за сонце и капа. Дополнително, понесете лесна јакна или џемпер за поладни вечери.
 • Изберете го вистинското време за посета: Летото е шпицот на Островите Споради, но ако барате помалку гужви и повеќе мир, размислете за посета на пролет или есен.

 

skopelos Panagitsa црковен хор

 • Изберете го вашиот превоз: Спорадите се достапни со траект од копното, па можете или да возите до пристаништа на Волос и Мантуди или летајте до аеродромот во Скијатос и земете траект или водено такси до останатите острови.
 • Посетете го плажи: На плажи на Скијатос, Скопелос и Алонисос се едни од најдобрите во Егејското Море и во Грција, со кристално чисти води и прекрасни пејзажи. Некои популарни плажи вклучуваат Стафилос, Панормос, Милан, Кукунарис и Мегали Амос. skopelos com одмор на островите Скопелос летна дестинација Скопелос патување до северните споради
 • Изнајмете автомобил или скутер: Изнајмувањето автомобил или скутер е одличен начин за истражување на островот Споради, но не заборавајте да се запознаете со грчките правила и прописи за возење.
 • Истражуваат села: Спорадите имаат шармантна традиционална села, допаѓа сјај, кои вреди да се истражат поради нивната архитектура, локални продавници и таверни. skopelos glossa село Скопелос летна дестинација патување до северните споради
 • Почитувајте ја околината: Островите Споради се познати по нивната природна убавина и разновидните екосистеми, затоа потрудете се да го намалите отпадот и да ги зачувате ресурсите за време на вашата посета. Погрижете се да ја почитувате неговата околина со тоа што нема да фрлате отпадоци и земајќи само спомени, оставајќи само траги.
 • Планирајте го вашиот сместување: не заборавајте да резервирате рано, особено за време на шпицот на туристичката сезона, бидејќи Скопелос, Скијатос и Алонисос се популарни дестинации и сместувањата може брзо да се наполнат. Посета на Скопелос изберете Хотели на Адрина.
  skopelos com одмор на островите Скопелос летна дестинација Скопелос патување до северните споради

Севкупно, одморот во Скопелос и северните споради (Скијатос, Скопелос, Алонисос) е совршено бегство за оние кои бараат релаксирачко и незаборавно искуство опкружено со природна убавина што го одзема здивот и богатото културно наследство. Патување во северните споради. Скопелос е најдобрата летна дестинација затоа планирајте ги вашите одмори. Следејќи ги овие совети, ќе имате незаборавен летен одмор на островот Скопелос!

Skopelos.com - Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com - skopelos.com/blog

Автор - Адрина Хотели Скопелос - www. Адрина.gr 

јас www.adrinabeach.co - Јас www.adrinaresort.co

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво