Музичката Мама Миа во Скопелос

SKOPELOS MAMMA MIA !, SKOPELOS MAMMA MIA MUSICAL, ΜΑΜΜΑ ΜΙΑ SKOPELOS SKIATHOS PELION, SKOPELOS Островот MAMMA MIA, СКОПЕЛОС ЗЕЛЕНО ВО СИНО, БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

СКОПЕЛОС Остров на Мама МИА!

Природната убавина на Грција привлекува, освен туристите, дури и холивудските продуценти.Цркви на црквата Агиос Јоанис. мојата мајка скупело, тој гинис скапелос

ФАМОСНИ МОВИЦИ ФИЛМИРАНИ ВО ГРЦИЈА

Овде ќе споменеме некои од познатите филмови кои се снимени во Грција. Најпрво во 1957 година во Хидра е снимен филмот „Момче на делфин“ со Софија Лорен. Второ во Кефалонија, филмот „Мандолина на капетан Корели“ е снимен во 2001 година, со Николас Кејџ и Пенелопе Круз. Анџелина Џоли го посетува Санторини во 2003 година како Лара Крофт за филмот „Tomb Raider: The Cradle of Live“.

Мајка МИА!

музика мама миа скепелос

Во потрага по зелен предел за снимање на филмот Мама Миа !, коефициентите не им требаше долго за да стигнат до прекрасните зелени Северни споради (Скопелос, Скијатос) и Пелион.  

ai giannis at kastri, "победникот ги зема сите"

Поточно, во Скопелос имаше сцени со снимање на плажи of Костен, Glisteri, Милан, и Амаранто во Агнонтас и живописната црква на Агиос Јоанис in Кастро.

 

Во Скијатос, во старото пристаниште и во црквата на Агиос Николаос.

Во Пелион, снимањето се одвиваше во приморското село Дамучари, кое е на 2 часа од Волос.

пелион дамучари, „кралица танцување“

ПРИКАЗНАТА

Приказната на музичкиот филм е животот на Дона (Мерил Стрип), поранешна хипика која живее на грчкиот остров „Самер“. Нејзината ќерка Софи (Аманда Сејфрид) се подготвува да се омажи. Непосредно пред бракот го наоѓа дневникот на нејзината мајка. Додека чита таа ја открива големата тајна. Нејзиниот непознат татко е еден од тројцата мажи (Пирс Броснан, Колин Фирт, Стелан Скарсгард) кои нејзината мајка ги запознала во текот на летото кога таа забременила. Сакајќи да го запознае својот потенцијален татко, таа ги поканува тројцата на својата свадба. Дона повторно ги среќава, го оживува своето минато и приказната започнува. Кој е конечно таткото на Софи, кој ќе ја предаде на црквата? Ова ќе го научите гледајќи го филмот Mamma Mia.

музика мама миа скепелосАББА МУЗИКА

Во музичкиот филм АББА има вкупно 22 песни. Сите песни се објавени на албум.„Honey Honey“, „Money Money Money“, „Mamma Mia“, „Dancing Queen“, „Нашето последно лето“, „Lay all your love on me“, „Super Trouper“, „Gimme! Дај! Дај!“,„ Името на играта“,„ Вулез-во“,„СОС“,„Дали мајка ти знае“,„Ми се лизга низ прсти“,„Победникот зема сè“,„Кога сè е кажано и завршено "," Искористете ја шансата за мене "," Имам сон ".

 

мама гребен, мама дуна вила гребен

Том Хенкс кој ја сака Грција и неговата сопруга со грчко потекло Рита Вилсон се продуценти на филмот.

 

 

 

Skopelos.com -  Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com -  skopelos.com/blog

Автор -  Адрина  Хотели Скопелос - www. Адрина.gr 

јас www.adrinabeach.co -  Јас www.adrinaresort.co

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво