Забавувајте се во баровите на плажа на островот Скопелос

ПЕЧНИ БАРИ ВО СКОПЕЛОС, ПИСКИ СКОПЕЛОС, БАРС СКОПЕЛОС, на плажите СКОПЕЛОС, ХРАНА И ПИСКИ СКОПЕЛОС, СЕРВЕРСКИ СПОРАДИ, ЛЕСНИ СКОПЕЛОС, ПРАЗНИЦИ СКОПЕЛОС, ФУН СКОПЕЛОС, ИЛЈАДНИЦИ БЕЗБАР БАР, БЕСТ НА КАСТАНИ БАР, АПАНЕМО БЕЗ БАР, АДРИНА Хотели, ГЛИСТЕРИ БИЧ БАР, МАДАЛАКИ КАФЕ ХОВОЛО, ПЕРИВОЛИУ БЕЗБАР БАР, БЕЗ СТАФИЛОС БАР, БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

НАЈДОБАР ПЕЧНИ БАРИ ВО СКОПЕЛОС

На секој остров, на плажи направи разлика!! Природната убавина на секое место во комбинација со дополнителните удобности создава неверојатни места за забава и релаксација !!

Скопски скопје, плажи, скепели, плажи, скепели за плажа

Во Скопелос, на плажи ќе ве фасцинира. Зачудувачки пејзажи во кои глумат зелената природа и бескрајното сино море. Борови дрвја кои буквално се вкорени во длабокото сино море, ќе ви го одземат здивот. Совршена комбинација на зелена до сина !!

Веќе сте на еден чекор подалеку од земниот рај. Што би рекле за да додадете освежителен коктел и летен музички хит на крајниот пејзаж?
барови на плажа скопели, хотели на Адрина Скопелос, Адрина Resort и Спа, Адрина Неро

Престанете да сонувате и живејте го тоа .. Скопелос нуди уште едно скриено изненадување претставувајќи го своето прекрасно барови на плажа за бескрајна забава, волшебна релаксација и одлична забава. Има барови на плажа за сите вкусови. За оние кои сакаат космополитски места, за оние кои сакаат забави и за оние кои бараат моменти на летна релаксација!

Најпопуларните барови на плажа на Скопелос се наоѓа на следново плажи: Милан, Костен, Андрини, Limnonari, Ховоло, Glisteri, Периволиу.

ИЛЈАДНИЦИ БЕСПЛАТНИ БАР

За многумина Милан важи за најубава плажа на Скопелос. Навистина е прекрасна бујна плажа која комбинира бел песок со мали камчиња. Тоа е најдолгата плажа на островот и оддалечена е 14 км Место град Скопје. Пристап до Милан Плажата е лесна. Можете да одите таму или со јавен автобус или со сопствено возило.
Милија плажа бар, скопје за плажа на милија, скопје за барови на плажа

On Милан, има организиран бар на плажа, на Милан Beach Bar, или на друг начин apple paradise bar. Милан Beach Bar има лежалки и чадори за изнајмување.

Кај Милан бар на плажа, ќе уживате во кафе, сок, пијалоци, пиво и кул летни коктели. Мохито, млекарници, аперол, маргарити, космополитски и многу повеќе за да ги задоволат сите вкусови !! Достапни се и лесни оброци, салати, сладоледи и сендвичи.

Еве, натаму  Милан Beach Bar, забавата никогаш не завршува. Неверојатни летни ритми и гласна музика ќе ве одведат !!! Пријателскиот персонал ќе направи да се чувствувате веднаш дел од тимот !! Сè што треба да имате со вас е вашиот костим за капење, вашата насмевка и вашето летно расположение…

 • Секое лето, бар на плажа Илјадници, се организираат многу незаборавни тематски забави на кои ќе учествуваат диџеи и познати гости 
 • At Милан Плажа, можете да правите спортови на вода. Скијање на вода, вејкборд, банана и други забавни спортски активности.

БЕСТ НА КАСТАНИ БАР

Плажа Кастани е најкосмополитската плажа на Скопелос. Стана нашироко познато од филмот Mamma Mia !, бидејќи повеќето снимања се одвиваа таму. Неговата природна убавина ќе ве фасцинира исто како во Холивуд.бар на плажа Кастани, скопје за скици на плажа, скопје за барови на плажа

Костен е прекрасен залив со ситен песок, мали камчиња и карпи на секој крај. Плажа Кастани е од 15 км од Место град Скопје и е лесно достапен. Можете да одите таму или со јавен автобус или со сопствено возило.

Организираниот бар на плажа Кастани ви ги обезбедува сите удобности што ви се потребни за незаборавно летно искуство. Космополитскиот воздух, љубезниот персонал и неисцрпното летно расположение доминираат во барот на плажа Кастани кој се протега од тревникот до плажата.

на Плажа Кастани Бар има лежалки и чадори за изнајмување.

Исто така, ќе уживате во сеопфатна листа на кафиња, сокови, жестоки пијалаци, закуски, салати, сладоледи, сендвичи, коктели, пива итн. Посетителите на обожавателите ви предлагаат да ја пробате замрзнатата маргарита од јагоди! Коктелите заедно со избраната музика, бескрајната забава и бесната забава ќе ве претворат и во голема забава.

 • Во текот на летната сезона,  Плажа Кастани Во барот се одржуваат прекрасни тематски забави, со диџеи или познати гости.
 • Плажа Кастани Во барот се одржуваат свадби, крштевки и други лични настани !!

LIMNONARI АПАНЕМО БЕЧКИ БАР

величествената Limnonari плажата е оддалечена 10 км Место град Скопје. Пејзажот е извонреден, со борови кои ги гушкаат тиркизните води, а морето е секогаш мирно.


Limnonari Плажа го работи одличниот Apanemo Beach Bar од 1999 година. Менито на барот содржи сокови, кафе, пијалоци, лето коктели, многу закуски и јадења од главно јадење за целосен оброк или вечера. Apanemo Beach Bar е целосно усогласен со волшебната глетка, овозможувајќи ви дарежливи моменти на релаксација и забава.

At Limnonari Плажа можете со сопствено возило.

Апанемо плажа бар има лежалки и чадори за изнајмување.

Летната музика го подигнува вашето расположение и додава повеќе забава на вашиот одмор. За време на летната сезона во Apanemo Beach Bar се организираат интересни настани и забави со одлична забава.

 • Apanemo Beach Bar располага со базен!
 • Многу луѓе претпочитаат Apanemo Beach Bar да биде домаќин на нивните свадбени забави, крштевки и други лични настани!

АДРИНА Хотели, ПАНОРМОС

Адрина Хотели доминираат прекрасните Андрини во Панормос Скопелос. И 4-везда Адрина Плажа и 5-вездички Адрина Resort & Spa ви гарантира незаборавен луксуз и удобност.хотел на плажа Адрина, хотели на Адрина, скопје, скопли за барови на плажа

Андрина е единствена плажи прекрасно се убави. Имаат бели камчиња и кристално чисти води.

Адрина Хотели се оддалечени околу 13 км Место град Скопје.

Двете хотели функција целосно организирана барови на плажа со огромен избор на летни коктели како што е замрзнатата јагода од дахири или маргарита. Освежително освежување и лесни закуски се достапни на целиот ден.

А бар на плажа работи на Адрина плажа, една на Адрина Ресорт и Спа плажа, и една на Адрина Одморалиште и Спа базен. Бар на плажа кај Адрина Resort and Spa има и услуга на плажа!

одморалиште и бања, адрина хотели, скопли, барови на плажа скопели

на Адрина Beach Bar е идеално романтично опкружување за летни коктели и вистинска релаксација.

 • По пливање и релаксирачки моменти во бар на плажа на Адрина Хотел на плажа, во кој можете да уживате во оброкот Адрина Таверна
 • Слично, ако сте го избрале барот на плажа на хотелот Адрина Одморалиште и Спа тогаш можете да вечерите во NERO ресторан.

МАДАЛАКИ КАФЕ ХОВОЛО BEACH

Мадалаки кафе се отвора на само неколку метри од Ховоло Плажа, во Нео климата, и ве поздравува во вашиот костим за капење или целосен фустан.

Во малиот двор на Мадалаки кафе, можете да вкусите кафе со врвен квалитет (Госпоѓа Роза), уникатни вафли, сладоледи, грицки и пијалоци, од рано наутро до доцна навечер.плажа бар Медалаки ховоло, скопје за барови на плажа. нео климатски скопли

Не пропуштајте го прекрасното зајдисонце на Мадалаки кафе уживање во локалните пива и освежувачки коктели, со дневна, реге и звучни куќи. Дефинитивно пробајте ги коктелите „Мадалаки“ и „ Ховоло“, Тоа е задолжително!

На Мадалаки кафе ќе бидете освежени со кафе и безалкохолни пијалоци, ќе се опуштите со освежителни пијалоци и летни коктели, ќе уживате во лесни јадења и ужина, и ќе уживате во сладолед и вафлаки!

Ховоло Плажата се наоѓа во населбата Елиос или нео климата по Костен. Потребни се околу 26 минути со автомобил од Чора. Во Нео климата, можете да одите или со јавен автобус или со сопствено возило. Пристигнување во Нео климата - Елиос ќе најдете знаци кои ве водат кон Ховоло плажа.

 • Секое лето од 2016 година и после Мадалаки кафе прво започнува тематски забави и се организираат разни активности.
 • Не пропуштајте ги социјалните мрежи на Мадалаки кафе за среќни час промоции.

ГЛИСТЕРИ БЕСПЛАТНИ БАР 

Малиот идиличен Глистери плажата стана позната од холивудскиот филм „Мама миа“. Глистери го украде срцето на холивудските славни личности, но и твоето. Глистери Плажата Бар брзо стана жешка точка.глистерски плажа бар, скелелови од плажа на глистери, скопли за барови на плажа

Во јуни 2019 година, започна да работи специјален супер летен плажа Glisteri. Глистери Beach Bar е направен со целосна почит кон животната средина бидејќи сите суровини се еколошки и земени од островот Скопелос (природно дрво, античко дрво на бродоградилиште, глинени тули, керамички камења, камчиња од морето итн.).

Позитивното расположение и летната атмосфера се главните карактеристики на Glistery Beach Bar. Овде ќе уживате во летни коктели, пива, кафе и сокови, како и вкусни главни јадења и храна со прсти.

Во текот на летото, во  Глистери Beach Bar, различните случувања со популарни диџеи, забави, BBQ и изненадувања никогаш не престануваат!!

Глистери Плажа е 4.2 км од Место град Скопје. Само 10 минути со автомобил следејќи ја обиколницата што води до Скопелос Замокот.

ПЕРИВОЛИУ БЕСПЛАТНИ БАР

Периволиу плажата е многу блиску до Село Глуша на Скопелос. Тоа е прекрасна плажа со кристално чисти води, песок и неверојатни карпи кои создаваат природна сенка.

Надвор од природната сенка, се наоѓа прекрасниот бар на плажа Периволи. Периволиу Beach Bar е дрвена кантина на врвот на плажата и има шезлонги и чадори за изнајмување.

Пријателскиот персонал, кул коктели и летната музика ќе ви ги подигнат сетилата со вртење на Периволиу Beach Bar во крајна летна дестинација.

Покрај природната глетка на Периволиу Beach Bar, ќе уживате и во свежи салати, пита со скорпија, сендвичи, сувлаки и секако сладолед. Ќе најдете различни кафиња, безалкохолни пијалоци, сокови од пиво и класични летни коктели како што се мохито, даикири и маргарити.

Периволиу Beach Bar е совршено место за одмор. Обично не е погодена од гужви бидејќи е последната плажа на северната страна на Скопелос. Тоа е место во кое дефинитивно ќе се заљубите поради неговата автентичност!

 • Опуштете се во хамакот под природната сенка на борови дрвја.
 • Плажата не се препорачува за лица со посебни потреби затоа што има стрмен тек кон брегот.

 

Skopelos.com -  Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com -  skopelos.com/blog

Автор -  Адрина  Хотели Скопелос - www. Адрина.gr 

јас www.adrinabeach.co -  Јас www.adrinaresort.co

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво