Затскриени плажи достапни само со брод

СКОПЕЛОС Островот, СЕРВИСКИ СПОРАДИ, СКОПЕЛОС на плажите, НАЈДОБРИ на плажите ВОДИЧ, ДОСТАПЕН СО БРОМ на плажите ВО СКОПЕЛОС ДОСТАПНО ПО МОРЕ на плажите ВО СКОПЕЛОС, на плажите ЗА ОТКРИЕТЕ, САМО со чамец, АИ IANАННИС ПЛАЖА СПИЛИЈА, МАВРАКИ БЕРА, ПЛАЖАТА САРЕС, ЧЛИЈА СТЕФАНИ БЕРА, БЕЗ МЕГАЛО ПЕФКО, ФТЕЛИЈА И НЕРАКИ, ЕКАТОПЕНИТАРИ БЕACHА, БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

ОТВОРЕНИ на плажите ДОСТАПНИ САМО ПО МОРЕ

Не е тајна дека Скопелос има некои од највеличествените плажи во Грција. Уникатната комбинација од зелено до сино го прави пливањето на Скопелос плажи несекојдневно искуство.

Вистина е дека особено во текот на летниот период популарната плажи на островот често се полни со сончачи, играчи на рекет и еден куп луѓе кои само сакаат да се забавуваат.

Скопелос Плажи Милиа Бич Аерорна фотографија

Меѓутоа, ако сакате да ги избегнете гужвите и барате неверојатни скривалишта и летно спокојство, Скопелос може да се пофали со скриени рајови само за вас!

Поради нивните тешко пристапни локации, тие плажи се достапни само со брод или едрилица.

Ако одлучите да одите таму од земја, запомнете дека најубавото плажи се исто така најгрубите за пристап.

Затоа, едноставно ви треба да изнајми брод, ако немаш свој, и плови во Егејското Море.

Подолу ви ги претставуваме плажи на Скопелос кои се достапни само преку море.

АИ IANАННИС ПЛАЖАТА СПИЛИЈА

Капелата на Тој ianанис is Кастро е добро познат поради мјузиклот Мама миа. Како резултат на тоа, оваа живописна црква и блиската област и плажи стана многу популарна. Сепак, плажата Спилија, под карпата на Агиос Јоанис Црквата, не е толку позната и никогаш не е преполна. Веројатно затоа што најлесно може да се стигне до него со брод.Плажи на Скопелос Пештерата Агиос Јоанис Фото, плажи достапни со брод, по море

Како што се спуштате од црквата на Агиос Јоанис in Кастро, лесно можете да видите мала големина, но импресивна во убавината на плажата Спилија. Проѕирните води создаваат чувство на базен, додека боровите ве гушкаат создавајќи природна сенка.

Заливот каде што е плажата Спилија е заштитен од времето бидејќи на влезот има голема карпеста формација. Бидете свесни дека кога има ветрови и бранови во пристаниште Скопелос, истото ќе биде и на плажа.

Скопелос плажи Агиос Јоанис Пештера Аеро фотографија

Во случај да одлучите да не ја посетите плажата Спилија покрај море, другиот начин е да го следите земјениот пат кој започнува од капелата Панагија, да го паркирате автомобилот и да продолжите пешки до првиот земјен пат што ќе го најдете и следејќи ја патеката.

ЕКАТОПЕНИНТАРИ

 

 

 

Плажа Екатопенинтари е дефинитивно еден од најфасцинантните плажи некогаш. Таа е поставена помеѓу плажи of Костен и Холово. Ховоло плажата е во Нео климата село. Покрај тоа, веднаш до Плажа Екатопенинтари е плажата Фтелија. Специфичната област е „привилегирана“ бидејќи има најневеројатни плажи на Скопелос, затскриено и достапно само покрај море.

Плажа Skopelos ekatopenintari

Карактеристиките што ја прават плажата Екатопенонтари уникатна се боровите дрвја кои се вкоренети во морето, природната сенка на тие дрвја и кристално чистите сино-зелени води. Пејзажот е неверојатна комбинација од песок и бели камчиња, како и зелено и сино.Плажа Skopelos ekatopenintari

Конкретната плажа е достапна само со брод. Нема пешачка патека по која треба да се помине.

МАВРАКИ BEACH

Мавраки плажата е импресивна плажа поставена на североисточната страна на островот Скопелос. Всушност, тоа е помеѓу Агиос Јоанис плажа и Петаменис плажа и блиску до плажата Спилија.

Плажа Скопелос Мавраки, плажи Скопелос достапни преку море

Спектакуларната плажа има див пејзаж и многу различни нијанси на зелено и сино. Тоа е карпеста плажа со длабоки води.

Мавраки плажата има пристап само со брод. Но, пред да одлучите да ја посетите оваа плажа со дива убавина, треба да го проверите времето Услови. Во случај на северен ветер, не треба да се обидувате да стигнете Мавраки плажа за ваша безбедност.

Плажа Скопелос Мавраки

Специфичната плажа е исто така достапна само по море, бидејќи нема патека за пешачење на копно.

ПЛАЖАТА САРЕС

Тешко е да се долови убавината на оваа плажа со само неколку зборови. Плажата има мали бели камчиња заедно со златен песок. Јасноста на кристално чистите длабоки води ќе ве фасцинира. Но, најдоминантниот елемент на плажата Сарес е дефинитивно импозантната пештера.

Плажата Сарес е многу блиску до Чора, на североисточната страна на Скопелос, и до неа се стигнува само со брод. Пред да ја посетите оваа плажа, прегледајте го времето услови за ваша безбедност.

Плажа Скопелос сарес

Сарленд е спротивен Скопелос Хора. Пред неколку години, имаше мали чамци кои секојдневно сообраќаа на релација плажа Сарес- пристаниште Скопелос. Плажата има многу карпи не само за качување туку и за нуркање.

ЧЛИЈА СТЕФАНИ BEACH

Плажата Члија има силен егзотичен елемент. Се одликува со девствен пејзаж со тиркизна вода, бели камчиња и мали сребрени карпи, а опкружен е со борови дрвја. Прекрасната плажа на Клија Стефани се наоѓа на северниот брег на Скопелос. Оваа егзотична плажа е блиску до Плажа Глистер.

 

skopelos плажа Chlia Stefani, плажите Skopelos достапни со брод, по море

Клија Стефани плажата е чиста и недопрена. На оваа изолирана егзотична плажа нема човечки активности. Може да се пристапи само со брод.

БЕЗ МЕГАЛО ПЕФКО

 

 

 

Плажата Мегало Пефко е секако еден од највеличествените плажи во северните споради. Оваа изолирана плажа е поставена помеѓу Ховоло Плажа и Плажа Кастани. Можете да одите таму или со брод или да користите кајак или дури и да пливате од најблиску плажи.

Плажа Скопелос Мегало Пефко, плажи Скопелос достапни со брод, по море

Покрај тешкотијата за приближување Мегало Пефко, директно ќе се фасцинирате со волшебниот пејсаж. Не оставајте пред да му се восхитувате на зајдисонцето, со магична палета на бои рефлектирана на небото и морето.

ПЛАЖА ФТЕЛИЈА И НЕРАКИ

Плажата Фтелиа Нераки е дефинитивно една од најневеројатните плажи во Скопелос. Оваа изолирана плажа може да се карактеризира како мал рај на земјата со кристално чисти води, златен песок и бели камчиња и борови дрвја вкоренети во морето.

плажа skopelos com фтелија нераки

Плажата е блиску до Ховоло плажа, во с Елиос (Нео климата). Плажата Фтелија Нераки има пристапност само покрај море бидејќи до неа нема патека. Можете исто така да пливате од Ховоло плажа.

СОВЕТ ЗА ЕКСТРА

  • Сите погоре плажи се изолирани едни со импресивна убавина, каде никакво човечко мешање не влијаело на физичкиот пејзаж. Запомнете да не оставате ѓубре зад себе. Размислете зелено, заштитете ги грчките природни убавини.

 

Skopelos.com - Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com -  skopelos.com/blog

Автор - Адрина Хотели Скопелос - www. Адрина.gr 

јас www.adrinabeach.co - Јас www.adrinaresort.co

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво