Ресторани со највкусни шпагети од јастог во Скопелос

РЕСТАРНИЦИ И ТАВЕРНАС СКОПЕЛОС,  на плажите СКОПЕЛОС, ЛЕТО СКОПЕЛОС, ЗЕЛЕНА НА СИНА СКОПЕЛОС, ХРАНА СКОПЕЛОС, ЛОБСТЕР ПАСТА СКОПЕЛОС, ЛОБСТЕР СПАГЕТТИ СКОПЕЛОС, АДРИНА TAVERN СКОПЕЛОС, КОРАЛИ СКОПЕЛОС, АДРИНА Хотели СКОПЕЛОС, АДРИНА БЕЛЕ СКОПЕЛОС,  БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

ЛОБСТАР СПАГЕТИ ВО СКОПЕЛОС 

Јастог шпагети се традиционално јадење, особено во текот на грчкото лето. Луѓето кои навистина уживаат во гурманските вкусови секогаш ги нарачуваат тие вкусни тестенини.

adrina taverna skopelos, јастог шпагети скопје, adrina taverna panormos, adrina beach beach

Островот Скопелос нуди не само прекрасен плажи но и квалитет храна и свежа риба. Така, во овој пост, драг мој читател, ви ги препорачуваме двата врвни ресторани. Вие само треба да ги посетите и да ги вкусите највкусните тестенини од јастог досега. Скопелос ресторани таверни ви гарантираме вкусни шпагети од јастог.

АДРИНА TAVERN 

adrina taverna skopelos, јастог шпагети скопје, adrina taverna panormos, adrina beach beach

на Адрина Таверна се наоѓа во Панормос, на островот Скопелос. Се наоѓа во просториите на четири ѕвездички Адрина Хотел на плажа. Името Адрина Хотели е синоним за квалитет и одлична услуга. Покрај тоа, на Адрина Таверна е едно од најдобрите места за јадење во Споради. Со оглед на тоа, нуди квалитетни јадења, погледи што го одземаат здивот, професионална услуга и пријателска средина. Многумина доаѓаат дури и со брод да уживаат Адринавкусни шпагети од јастог.

Автентичен традиционален рецепт кој локалните готвачи Мери и Константин секогаш успешно го изведуваат.

Адрина Таверна не само што ви ги нуди највкусните тестенини од јастог што некогаш сте ги изеле, туку ви нуди и незаборавно искуство за дегустација. Во исто време Адрина Таверна, што е само неколку метри над идиличното Адрина Плажа, ви дава прекрасен поглед на прекрасниот залив на Панормос, исто така познат како Бло. Уживајте во врвното грчко лето со целото Егејско Море пред вас.

Адрина таверна скопје, ресторан на адрина, Адрина таверна панормос, хотел на плажа Адрина

  • Совет 1: Во јули и август е добра идеја да направите резервација.
  • Тип2: Ако сакате да вкусите Адринаспецијалитет, шпагети од јастог, добра е идејата да направите резервација за вашиот оброк. Бидејќи времето за нивно подготвување е најмалку еден час.

Адрина ТавернаХотел Адрина Бич,  Хотели на АдринаПанормос Скопелос, Тел: +30 24240 23373 XNUMX

КОРАЛИ РЕСТОРАН

Рибниот ресторан Корали се наоѓа во живописното Пристаниште Агнонтас. Агнонтас е прекрасно, прекрасно пристаниште со идилична плажа. Сместена неколку метри над плажата, Корали ресторан нуди прекрасен поглед на бесконечното Егејско сино.

корални скопели, корални ресторани, корални агнонти

Корали ресторан работи скоро 40 години. Димитрис и Марија Панду ве поздравуваат во нивниот летен рај, Рибата Корали Таверна ресторан. Сопственичката Марија Панду, како искусна готвачка, секогаш се победува себеси. Тоа и успева со тоа што во своите вкусни јадења го става својот личен белег.

Нејзиниот специјалитет е шпагети од јастог. Покрај тоа, Корали ресторан нагласува дека вашиот оброк нека биде незаборавно искуство. Традиционалните вкусови, неверојатните пејзажи и грчкото гостопримство се тајните на успехот.

Риба Корали Таверна in Агнонтас е отворен од рано напладне до доцна навечер.

корални скопели, корални ресторани, корални агнонти

  • Совет за табела 1: Корал ресторан обезбедува одлична услуга
  • Табела врвот2: Агнонтас нема силни ветрови

КОРАЛИ  ресторан,   Агнонтас Скопелос, Тел: +30 24240 22407 XNUMX

 

Skopelos.com - Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com - skopelos.com/blog

Автор - Адрина Хотели Скопелос - www. Адрина.gr 

јас www.adrinabeach.co - Јас www.adrinaresort.co

 

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво