Ресторани со највкусни шпагети од јастог во Скопелос

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

РЕСТАРНИЦИ И ТАВЕРНАС СКОПЕЛОС, на плажите СКОПЕЛОС, ЛЕТО СКОПЕЛОС, ЗЕЛЕНА НА СИНО СКОПЕЛОС, ХРАНА СКОПЕЛОС, ЛОБСТЕР ПАСТА СКОПЕЛОС, ЛОБСТЕР СПАГЕТТИ СКОПЕЛОС, АДРИНА TAVERN СКОПЕЛОС, КОРАЛИ СКОПЕЛОС, АДРИНА Хотели СКОПЕЛОС, АДРИНА БЕЛЕ СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС БЛОГ, СКОПЕЛОС БЛОГСПОТ, БЛОГГИРАЕ СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС БЛОГИ, СКОПЕЛОС БЛОГГЕРИ

ЛОБСТАР СПАГЕТИ ВО СКОПЕЛОС

Јастог шпагети е традиционално јадење особено за време на грчкото лето. Луѓето кои навистина уживаат во вкусните вкусови секогаш ја нарачуваат таа вкусна тестенина.

adrina taverna skopelos, јастог шпагети скопје, adrina taverna panormos, adrina beach beach

Островот Скопелос нуди не само прекрасен плажи но и квалитет храна и свежа риба. Значи, во овој пост, драг мој читател, ви препорачуваме двајцата врвни ресторани. Вие само треба да ги посетите и да ги вкусите највкусните тестенини од јастог досега. Скопелос ресторани таверни ви гарантираме вкусни шпагети од јастог.

АДРИНА TAVERN

adrina taverna skopelos, јастог шпагети скопје, adrina taverna panormos, adrina beach beach

на Адрина Таверна се наоѓа во Панормос, на островот Скопелос. Тој е во просториите во четири вездички Адрина Плажа хотел. Името Адрина Хотели е синоним за квалитетот и одличната услуга. Покрај тоа, на Адрина Таверна е едно од најдобрите места за јадење во Споради. Бидејќи, нуди квалитетни јадења, неверојатен поглед, професионална услуга и пријателска околина. Многумина дури доаѓаат со брод за да уживаат Адринавкусни шпагети од јастог.

Автентичен традиционален рецепт што локалните шпорети Марија и Константин секогаш го извршуваат успешно.

Адрина Таверна не само што ви ги нуди највкусните тестенини со јастог што некогаш сте јаделе, туку ви нуди и незаборавно искуство со вкус. Во исто време Адрина Таверна, што е само неколку метри над идиличното Адрина Плажа, ви дава прекрасен поглед на прекрасниот залив на Панормос, познат и како Бло. Уживајте во крајното грчко лето со целото Егејско одликување пред вас.

Адрина таверна скопје, ресторан на адрина, Адрина таверна панормос, хотел на плажа Адрина

  • Совет 1: Во јули и август е добра идеја да се направи резервација.
  • Тип2: Ако сакате да вкусите Адринаспецијалитет, шпагети од јастог, добра е идејата да направите резервација за вашиот оброк. Бидејќи времето за нивно подготвување е најмалку еден час.

Адрина Таверна, Хотел Адрина Бич, Хотели на Адрина, Панормос Скопелос, Тел: +30 24240 23373 XNUMX

КОРАЛИ РЕСТОРАН

Риба Корали ресторан се наоѓа во живописното Агнонтас порта. Агнонтас е прекрасно, прекрасно пристаниште со идилична плажа. Сместена неколку метри над плажата, Корали ресторан нуди прекрасен поглед на бесконечното Егејско сино.

корални скопели, корални ресторани, корални агнонти

Корали ресторан работи скоро 40 години. Димитрис и Марија Панду ве поздравуваат во нивниот летен рај, Рибата Корали Таверна ресторан. Сопственикот Марија Панду, како искусен готвач, секогаш се надминува себеси. Таа успеа да стави во нејзините вкусни јадења личен белег.

Нејзиниот специјалитет е шпагети од јастог. Покрај тоа, Корали ресторан потенцира на тоа да го направите вашиот оброк незаборавно искуство. Традиционалните вкусови, неверојатните пејзажи и грчкото гостопримство се тајните на успехот.

Риба Корали Таверна in Агнонтас е отворена од почетокот на пладне до доцна во ноќта.

корални скопели, корални ресторани, корални агнонти

КОРАЛИ ресторан, Агнонтас Скопелос, Тел: +30 24240 22407 XNUMX

Skopelos.com - Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com - skopelos.com/blog

Автор - Адрина Хотели Скопелос - www.adrina.g е

јас www.adrinabeach.co - Јас www.adrinaresort.co

Најновите пораки Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво