Летен одмор во Скопелос без ограничувања за COVID-19. ЛЕТО 2022 година

СКОПЕЛОС ЛЕТЕН ОДМОР, ПОСЕТА НА ГРЦИЈА, ПОСЕТА НА СЕВЕРНИТЕ СПОРАДИ, ПОСЕТА НА СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС ПО КОВИД, ОГРАНИЧУВАЊА НА КОВИД СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС БЕСПЛАТНИ ОДМОРЦИ, БЕЗБЕДНИ ОДМОРИ ВО СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС АДРИНА Хотели, БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

Летен одмор во Скопелос без ограничувања за COVID-19

ЛЕТЕН 2022

Грција секогаш останува дестинација за одмор од соништата. Грчките острови се создадени за лето. Тоа е континуирано празнување од мај до септември. Сино небо, светло сонце, незамислива морска вода, песочна плажи, камчиња и така натаму.

Згора на тоа, грчкото лето е синоним за апсолутна слобода и безгрижно живеење. Најпопуларниот летен слоган е „Посетете ја Грција“.

skopelos com нема ограничувања за КОВИД

Во последните две години поради глобалната пандемија на СОВИД-19, имаше многу ограничувања и официјални регулативи и политики кои мораше да се следат религиозно за безбедноста на сите нас.

Имаше и вроден страв од тоа што е целосно безбедно, а што не е. Сега по две лета со нивните гореспоменатите тешкотии, сите среќно и оптимистички се враќаме во нормала.

skopelos нема ограничувања за КОВИД

Најтешкиот дел од пандемијата заврши. Континентална Грција и грчките острови повторно се целосно достапни без такви строги ограничувања на Короновариус.

Посетете ги северните споради за незаборавни летни одмори. Северните споради имаат единствен елемент на комбинирање на убавината и пространоста на морето со зелените борови шуми. . Особено Скопелос, кој е покриен со повеќе од 67% борови дрвја.

НОВА РЕАЛНОСТ ПРОТИВ СОВИД-19

Грчката влада, следејќи го темелниот став на научниот комитет, и секогаш имајќи ја предвид јавната безбедност, одлучи да им го олесни доаѓањето на туристите во Грција со укинување на некои мерки кои беа на сила последните две години.

Затоа, официјално е дека од 1 мај 2022 година, сите посетители на Грција повеќе не се обврзани да ги покажуваат своите сертификати за вакцинација против Ковид при влез во земјата.

Секаков вид документација за Ковид (потврди за вакцинација или закрепнување), беше предуслов за гостите да влезат во која било културна или забава сајт. Во денешно време тоа не е задолжително. Гостите можат слободно да ги посетат музеи, археолошки локалитети како и ресторани, таверни, кафулиња, барови и фестивали без да ги покажат своите сертификати за КОВИД.

skopelos com сертификат за вакцинација

Сепак, сè уште има некои протоколи што треба да се следат. Посетителите сепак треба да носат маска на одредени јавни места, како што се превозните средства.

За максимално да го поминеме летниот одмор, паметно е сите да бидеме внимателни и да ги следиме основните здравствени упатства, а тоа се миење раце, употреба на антисептици и контрола на температурата. Во сите грчки аптеки има самотестови за ковид по цена од околу 5-10 €.

АДРИНА Хотели БЕСПЛАТЕН ОДМОР КОВИД

на Хотели на Адрина, Адрина Бич со 4 ѕвезди, И Адрина одморалиште и спа со 5 ѕвезди, откако совршено се справивме со двете години од политиките за Ковид, подготвени сме повторно да ви посакаат добредојде и да ви го понудат одморот од соништата.

skopelos com adrina

Професионалните услуги на сите нивоа, љубезниот персонал, уникатната локација, луксузните капацитети и симпатичното семејство Родопулу се секогаш тука да го имплементираат вашиот идеален летен план.

хотели во скапелос, адрина одморалиште спа

Со возбуда и ентузијазам објави дека годинава на Бањата Адрина повторно ќе се отвори.

 

Skopelos.com -  Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com -  skopelos.com/blog

Автор -  Адрина  Хотели Скопелос - www. Адрина.gr 

јас www.adrinabeach.co -  Јас www.adrinaresort.co

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво