Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

СКОПЕЛОС МАМА МИА МОВИЕ, „МАМА МИА“ СКОПЕЛОС, „МАМА МИА“ СКОПЕЛОС СЦЕНА, СКОПЕЛОС КОГА „МАМА МИА“ МОВИЕ ФИЛМЕД, СКОПЕЛОС КАКО ДА СЕ ДА СЕ ДА СЕ ДА СЕ ДА СЕ ДА СЕ ДА СЕ ДА СЕ ДА СЕ ДА СЕ ДА СЕ ДА СЕ ДА ГО СПОДНЕТИТЕ НА ПРОДАБАТА НА МОВИ МАМА МИА! „ГРЦИОТ ИСЛАНД, БЕСТ НА КАСТАНИ ВО СКОПЕЛОС, ГЛИСТЕРИ БЕРА, АИ GАННИС ВО Кастел, VУБОВИ БЕЛЕ, СКОПЕЛОС БЛОГ, СКОПЕЛОС БЛОГСПОТ, СЛОБЕЛОС БЛОГГИНГ, СКОПЕЛОС БЛОГИ, СКОПЕЛОС БЛОГГЕРИ

"МАЈКО МИЛА" СКОПЕЛОС

Добредојдовте на прекрасниот грчки остров Мама Миа, наречен Скопелос имагинарен островот наречен „Лето“ во филмот.

мајко мила! скепелос, скопјели мама миа !, плажа Кастани во Скопелос, Аи ianанис во Кастри

Оваа статија се занимава со тема на корисни совети за посета на прекрасните места на пукање. Прошетајте каде протагонистите одеа, пливаат во истите води и пејте како овие забавни песни на Аба.

СОВЕТИ КАКО ДА СЕ ДОГОВОРИТЕ НА МАЛМА МИА ФИЛМ ПРОДАВНИ ЛОКАЦИИ

мајко мила! скопелос, скопјели мама миа !, Аи ianанис во Кастри

Прво скоро е потребно да го имате вашиот сопствен превоз. За да уживате во вашите одмори во Скопелос, грчкиот остров „Мама Миа“. Островот со кристално чисти води и бујниот бор плажи.

Второ постојат туристички агенции кои организираат дневни патувања за вас на локациите каде се случи снимањето на филмот Мама Миа!

Трето, јавен превоз на островот Скопелос работи совршено и особено во текот на летните месеци работи многу дневни рути. Автобуската станица е десно од пристаниште Скопелос. Таму ќе видите како виси распоред. Цената на локалниот превоз е јасно пониска.

Четврто на островот Скопелос сè уште можете да користите а такси. Да ве однесе на прекрасните места на снимањето на филмот Мама Миа !. Можете да разговарате со такси возач и прилагодете ја трасата според вашите потреби.

Конечно, ако сакате авантура и спорт, можете изнајми велосипед. Да се ​​откријат убавините на Скопелос и деловите што го снимаа филмот Мама Миа !.

СОВЕТИ ЗА СЕКОЈ ЛОКАЦИЈА СЕПАРАТЕЛНО

БЕСТ НА КАСТАНИ

Фотографија на плажа Скопелос Кастани Мама

Можете да ја посетите Плажа Кастани во Скопелос и пливаат во своите кристално чисти води. Не треба да имате снабдување со вода, сок или лесни оброци затоа што има организиран бар за плажа на плажа. (Различен од оној прикажан во филмот)

  • Да се ​​започне со, Плажа Кастани е од 15 км од Место град Скопје (краткиот пат). Со автомобил ќе ви требаат околу 30 минути.
  • Убавото Костен е плажа опкружена со борови дрвја кои создаваат природна сенка. Тој е прекрасен залив со фин песок и карпи на секој крај. Прекрасната Плажа Кастани има мали камчиња помеѓу белиот песок.
  • Се разбира, Плажа Кастани во Скопелос е организирана плажа, со лежалки, чадори и сите потребни удобности. Исто така, постои Beach Bar кој ви нуди кафе, безалкохолни пијалоци, пијалоци, коктели, закуски и салати, како и многу забавно.

Скопелос плажи Кастани Аеро-фотографија на плажа

ДРУГИ ИНФОРМАЦИИ

1: Кога возите, треба да бидете внимателни кога се приближувате Плажа Кастани затоа што последните 500 метри од патот не се покриени со асфалт.

2: Бидете подготвени дека нема да се соочите само со истата слика како во филмот Мама Миа! Дрвената столб и барот на Дон беа дополнителна интервенција на креаторите на филмот и беа отстранети по завршувањето на снимањето. Со или без пристаниште и бар Костен останува една од најубавите плажи од Егејот.

3: На Плажа Кастани Бар често е домаќин на прекрасни тематски забави и забави со одлични Djs или пејачи за дополнителна забава на островот Мама Миа.

4: Наспроти ќе го видите и малиот остров Дасија кој постојано се прикажува во филмот.

ГЛИСТЕРИ БЕ BEА

Фотографија на плажите на Скопелос, Глистер

Друга плажа за посета е Глистери и види каде Вила Влезот на Дона се наоѓаше

мајко мила! скопелос, скопјели мама миа !, вила дона глистер скопелос, Аи ianанис во КастриСОВЕТ 1: Постои бар за плажа натаму Плажа Глистер. Постојат чадори, шезлонги и тушеви.

СОВЕТ 2: За да стигнете на плажа, ќе поминете низ прекрасната живописна маслинова градинка што ја гледаме и во филмот Мама Миа!

СОВЕТ 3: Од пристаниште Скопелос дневно има чамци што го прават приклучното пристаниште Скопелос - Glisteri.

СОС: на Вила Дона не постои. Влезот во Вила Дона беше поставена со стиропор, кој беше отстранет откако заврши снимањето. Одат до Glisteri не очекувај да најдеш Вила Жена.

Агиос Јоанис во Кастел

Аи ianанис во Кастри во Скопелос, Агиос Јоанис во Кастри

Се разбира, не ја забораваме најпознатата живописна црква на Агиос Јоанис во Кастро, која беше домаќин на свадбата на нашите протагонисти. Аи ianанис во Кастро манастирот е многу познат. Треба да бидете подготвени да се искачите на 106 врежаните во скалите за карпи за да стигнете до нашата дестинација. Прекрасен поглед на Аи Gанис во Кастро ќе ве награди веднаш!

БЕЗ АГИОС ЈОАНИС

Аи ianанис во Кастри, плажа со агиос Јоанис

Плажата Агиос Јоанис е малку подолу од импозантната карпа која доминира во прекрасната капела. Плажата е со мали камчиња и камења со тиркизна чиста вода. Мала по големина, но неспоредлива по убавина. Во суштина овие се две мали карпести плажи со тиркизни води. Има лесен пристап со автомобил и паркинг на улица. Одете на првата плажа пеш, но следната има мала доза на авантура бидејќи мора или да пливате таму или да се качувате по карпите.

  • Црквата на Агиос Јоанис во Кастро и плажата на Агиос Јоанис се околу 30 км Место град Скопје. Со автомобил ќе ви требаат 40 до 45 минути за да одите таму.
  • Од село Глоша ќе го тргнете покраинскиот пат Скопелос- Лутраки и свртете 200 метри лево. Имате само 5,5 км за да стигнете до вашата дестинација.

СОВЕТ 1: На плажа ќе најдете неколку чадори и лежалки. Постои кантина на улица каде што можете да набавите вода, безалкохолни пијалоци, кафе и лесни закуски. Кантата е отворена во текот на летните месеци.

СОВЕТ 2: Има знаци до Аи ianанис во Кастро можете да следите за да избегнете да го изгубите патот.

VУБОВИ „3 ТРИЕ“

амарант гребен, плажа амарант, гребени на плажи

Вреди да се посети прекрасниот Амаранто или 3-те дрвја како што тоа го нарече актерската екипа на филмот Мама Миа! Треба да имате вода, сокови или лесни јадења затоа што нема барови или кантини на плажа.

амарант гребен, плажа амарант, гребени на плажи

  • на Амаранти плажа - наметка лоцирана по плажи of Стафилос и Веланио неколку метри пред да стигнеме до живописното пристаниште на Агнонтас.
  • Пред Агнонтас, лево ќе го најдете нечистотискиот пат што води кон белата карпа со карактеристика Амаранти борови.
  • Амаранти има лесен пристап со автомобил. После паркирањето удобно на патот, ќе прошетате неколку метри и ќе стигнете до идиличниот пејзаж со тиркизните води на Егејот.

СОВЕТ 1: Амарантос не е права плажа, туку локација со мали карпести заливи.

СОВЕТ 2: Областа е идеална за пешачење.

Skopelos.com - Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com - skopelos.com/blog

Автор - Адрина Хотели Скопелос - www.adrina.g е

јас www.adrinabeach.co - Јас www.adrinaresort.co

Најновите пораки Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво