4 + 1 ресторани за вкусен „сувлаки“ во Скопелос

СУВЛАКИ СКОПЕЛОС, РЕСТАРНИЦИ И ТАВЕРНИ СКОПЕЛОС, ХРАНА СКОПЕЛОС, ЛЕТО СКОПЕЛОС, ОДМОРИ СКОПЕЛО, ПРАЗНИЦИ СКОПЕЛОС, сувлаки во Скопелос, скара куќа Скопелос, Кантина Тасос Елени Настас, О Никос ту Рали, Скопелос Магали, Василики Таверна, Грил Хаус О Милос, БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

4 + 1 РЕСТАРНИЦИ ЗА ВКУСНИОТ СУВЛАКИ ВО СКОПЕЛОС

Spendе поминете незаборавен летен одмор во бујниот дијамант на Северните споради на прекрасното скопје. И природниот пејзаж и убавиот плажи ќе ве фасцинира. Исто така, ќе бидете пријатно изненадени од вкусните искушенија на островот, бидејќи има многу избори на тема добро храна. И кога сте во Грција храна синоним е сувлаки. Вкусно, големо и задоволувачко решение за вашиот глад! Сувлаки во Скопелос! Така ќе уживате во добрите сувлаки на следниве места:

мени за скара

 

  • КАНТИНА ТАСОС ЕЛЕНИ НАСТАС

Кантина Тасос Елени Настас се наоѓа во Нов Пристаниште Скопелос Хора. Гласините тврдат дека во Кантина Настас ќе уживате во најдобриот пост храна на островот. Менито нуди сувлаки, разновидни сендвичи, колбаси, пилешки грутки и помфрит со дипс. Покрај класичното завиткано сувлаки, можете да креирате и свој сендвич. Постојат многу опции за задоволување на сите вкусови. Пита леб филуван сувлаки со сланина, класичен сендвич со колбаси, лутиот со феферони и зачинет колбас, пилешки грутки. Сите меса се сочни и совршено печени на скара. Сопствениците ја опишуваат нивната менза како Фабрика за вкусови. Тие инсистираат нивните сувлаки и нивните вкусни сендвичи да ви даваат повеќе убавина отколку тежина.

Скопелос менза тасос елени наста сувлакиа

Кантина Тасос Елени Настас, Ново пристаниште Скопелос Хора, Тел: +30 697 178 1180

 

  • ТАВЕРНО „О НИКОС ТО РАЛИ“

Таверната на Никос Рали се наоѓа во графичкото село Нео климата, исто така познат како Елиос на Скопелос. Морето Ноо климата е прекрасно село со прекрасно пристаниште. Во ова пристаниште ќе ја најдете таверната. Во таверната на Никос Рали ќе се чувствувате како почесен гостин во пријателски дом. Чиста околина, топла услуга и автентични грчки вкусови. Завиткано свинско гиро, со свинско или пилешко сувлаки, со плескавица и колбас. Порциите на добро сварените меса се богати и сигурно ќе го задоволат вашиот глад. Треба да ја пробате тавата и „скепастите“ со „жиро“.

совлаки во Скопелос, О Никос Рали

 

О Никос ту Рали, Нео климата, Тел: +30 24240 27964

 

  • Magali

Скарата - сувлаки „Магали“ ќе ја најдете во Место град Скопје, на неколку метри од пристаништето, на плоштадот со бујниот чинар. Магали ви нуди интимна средина и брза услуга. Природната сенка што ја дава на чинарот создава прекрасна клима. На храна е вкусно, со дарежливи порции и квалитетно месо. Ќе уживате во месото и на скара и на плукање. Неверојатни завиткани сувлаки, печено пилешко и свинско сувлаки, а исто така и одлични свинско и пилешко гиро. Можете и сами да направите сендвичи со додавање состојки по ваш избор. Сеуште ќе уживате во свежи салати и разновидни предјадења.

 

скале куќа скупело магали

Магали, Место град Скопје, Тел: +30 24240 22322

 

Василики таверна се наоѓа на прекрасен Плажа Панормос. Оваа локација ви дава идиличен пејзаж каде зелените борови го прегрнуваат синото море. Василики Таверна е семејна грчка таверна која нуди одлична услуга, добро зготвени традиционални јадења, пријателска и чиста околина. Овде ќе уживате во вкусно зготвени јадења како мусака, ќофтиња и пилешко со сливи, како и месо на скара со одличен квалитет. Дефинитивно пробајте го завитканиот сувлак со извонредни свинско гиро. Исто така, на менито, ќе најдете различни вкусни предјадења, како што се цацики и традиционалната пита со сирење Скопелос. Како и свежи салати со вкусен зеленчук.

"сувлаки во Скопелос, Василијска таверна

„Василики“ Таверна, Панормос Скопелос, Тел: +30 698 694 0316

 

  • ТАВЕРНА ГРИНА КУUSА „О МИЛОС“

Под импозантното замокот на Скопелос, ќе ја најдете таверната скара „о Милос“. Погледот од Милос го одзема здивот додека се восхитувате на бескрајното синило на Егејот. Но, постојат и други „сериозни“ причини за посета на скарата. Главната причина е вкусното, вкусно сувлаки од завиткување кое ќе ги подигне вашите сетила. Без разлика дали ќе го изберете со свинско или пилешко гиро или со свинско или пилешко сувлаки, задоволството ќе биде големо. Не пропуштајте да го пробате и месото од плукање. И „контосувли“ и пилешко се вкусни гозби. Конечно, ќе бидете воодушевени од пријателската и чиста околина и топлото добредојде на сопствениците.

совлаки во Скопелос, Грил Хаус О Милос

„О Милос“, Место град Скопје, Тел: +30 24240 22099

 

Сувлаки во Скопелос, традиционалното грчко мени!

 

Skopelos.com -  Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com -  skopelos.com/blog

Автор -  Адрина  Хотели Скопелос - www. Адрина.gr 

јас www.adrinabeach.co -  Јас www.adrinaresort.co

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво