Најдобрите локации за фотографии на Инстаграм во Скопелос

СКОПЕЛОС ИНСТАГРАМ СПОТОВИ, ЛОКАЦИИ НА ИНСТАГРАМ СКОПЕЛОС, ФОТОГРАФИИ НА ИНСТАГРАМ СКОПЕЛОС, ФОТОГРАФИИ НА ИНСТАГРАМ СКОПЕЛОС, ИНСТАГРАМ НА СКОПЕЛОС, ПАНАГИЦА НА ПИРГОС, БЕСТ НА КАСТАНИ, АМАРАНДОС ПЛАЖА, СКОПЕЛОС МОРА ДА ЈА ВИДИ, СВЕДНИЦИ СКОПЕЛОС, на плажите СКОПЕЛОС, ХОРА СКОПЕЛОС, ПАТ СКОПЕЛОС, ПАНАГИЦА НА ПИРГОС ЦРКВА СКОПЕЛОС, АИ ЏИАНИС КАСТРИ СКОПЕЛОС, СВЕТИ ЈОАНИС Кастел ВО СКОПЕЛОС, МАНАТЕРИИ ПЛАНИНА ПАЛУКИ, МАМА МИА СКОПЕЛОС, АДРИНА  Хотели СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС АДРИНА БИЧ ХОТЕЛ, СКОПЕЛОС АДРИНА РЕЗОРТОТ И СПА, БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

Најдобрите локации на Инстаграм во Скопелос.

Скопелос не е само еден од најзелените острови во Егејското Море, туку и остров со бројни точки на Инстаграм. Прилично сме сигурни дека имате сметка на Инстаграм. Сигурни сме и дека ги барате најдобрите места за вашиот довод на Инстаграм. Во овој пост, ќе ги дознаете топ местата за фотографии на Инстаграм во Скопелос. Направете ги фотографиите за да ги поставите на вашиот профил и ќе добиете уште повеќе лајкови и следбеници!

Само резервирајте го вашиот одмор на островот Скопелос и позирајте.

1. Црква Мама Миа

Црквата Мама Миа е капелата на Агиос Јоанис at Кастро. Тој стана уште попопуларен по мјузиклот бидејќи е местото каде што се случуваше свадбената сцена.

Воодушевувачките глетки во комбинација со „холивудскиот“ воздух, направени Тој ianанис црквата најдоброто пукање. Не се разочарувајте со 110-те скалила издлабени во карпи што треба да ги искачите. Одете таму горе и слободно фотографирајте колку што сакате и прикачете ги на вашиот профил на Инстаграм. Вашите следбеници ќе бидат воодушевени.

Плажите на Скопелос Пештерата Агиос Јоанис Воздушна фотографија, skopelos Инстаграм фотографии

Сценската локација е оддалечена околу 30 км Место град Скопје. Има јасни знаци кои треба да се следат.

Скопелос цркви Агиос Јоанис Воздушна фотографија, skopelos Инстаграм фотографии

2. Панагица од Пиргос

Панагица од Пиргос црквата е првото нешто што го забележувате со влегување во пристаништето на градот. Импресивната црква е до белата карпа на крајот од Скопелос Хорастарото пристаниште на. Тоа е како заштитен знак бидејќи повеќето од разгледниците имаат слика од конкретната црква.

Најдобрите фотографии на Инстаграм фотографии спотови на вибер слика

Затоа, направете своја фотографија и разгледница на ова популарно место. Најдобро време од денот за фотографирање е зајдисонце.

Пристап до Црквата на Панагица Кулата е релативно лесна. Иако ќе се искачите 70 скалила, патеката е пријатна.

Неверојатните амфитеатрални погледи, или кон Егејот или кон Хора, се совршена рамка за да ги занесете вашите следбеници.

Исто така, информирајте дека храмот на црквата датира од 17 век додека иконите се датирани од 18 и 19 век.

3. Адрина Површина на одморалиште и спа базен

Хотели на Адрина се олицетворение на одлично и луксузно лето сместување.
Двете хотели, Адрина Брег Хотел со 4 ѕвезди и Адрина Ресорт и Спа 5 ѕвезди Хотели, нудат висококвалитетни услуги и гарантираат незаборавни моменти.

skopelos хотели Адрина одморалиште базен

на хотели дали се изградени покрај море на рид? синото хармонично се спојува со зеленото создавајќи совршена позадина за уникатни фотографии.

skopelos хотели Адрина одморалиште базен

Сепак, останатите простори на хотелот, освен плажата, никако не недостигаат.
Базенот во одморалиштето е идеален за неостварливи фотосесии на кои дури и познати личности ќе позавидат.

4. Адрина Рецепт за одморалиште и спа

Откако ќе поминете прекрасни моменти во базенот и ќе поставите фантастични фотографии на вашиот профил, ви предлагаме да отидете на рецепцијата на Хотел Adrina Resort and Spa.

skopelos хотели адрина ресорт, skopelos Инстаграм фотографии, фотографии, спотови

Рамката е неверојатна. Тоа може да биде икона заднина на Инстаграм. А сепак е реално. Тоа е совршено место за фотографирање и соборување рекорди за лајкови и нови следбеници.

адрина хотели, skopelos Инстаграм фотографии, фотографии, локации, места

Специфичниот простор нуди неспоредлив поглед на Егејското Море, кое е опфатено со планините покриени со борови. Идеален спој на убавината на природата со луксузно уреден простор.

 

5. Плажа Кацани

Плажа Кастани е најпознатата плажа на островот Скопелос, поради фактот што таму се случиле многу сцени во холивудскиот филм Mamma Mia!

Затоа, бидете протагонист на сопствениот живот и заземете што повеќе пози во оваа магична глетка.

Скопелос Инстаграм фотографии, Скопелос Кастани Мама Миа плажа со поглед на море Фото

Откако ќе ја посетите Плажа Кастани, ќе се заљубите во величествената глетка. Таа инспиративна плажа има неверојатна средина опкружена со борова шума и дрвјата го допираат работ на брегот.

Плажа Кастани, на островот Скопелос, е место со беспрекорна убавина со борови дрвја што се навиваат речиси во водата. Покрај тоа, на Плажа Кастани ги има сите потребни удобности бидејќи е организиран плажа бар.

Фотографија на плажите на Скопелос

Плажа Кастани е оддалечено приближно 22 км Скопелос Хора. Плажата е лесно достапна со автомобил и има удобен паркинг.

6. Амарандос Плажа

 

Мештаните се јавуваат Амарандос Плажа „базен“ поради сините води и постојаниот спокој. Бидете внимателни бидејќи карпестиот брег не е толку погоден за капење. Сепак, тоа е најдоброто место за правење стотици фотографии за да успеете во совршеното фотографирање за вашиот профил на Инстаграм.

Фотографии на Инстаграм Скопелос

Амаранти плажата е популарна и кај оженетите да бидат парови. Тие ја претпочитаа оваа уникатна глетка за нивните фотографии по свадбата.

skopelos Инстаграм фотографии, фотографии

Амаранти е карпест рт со главна карактеристика на двата закривени борови кои го прегрнуваат морето над карпата. Зеленилото на боровите дрвја, белите карпи и синилото на водите сочинуваат магичен пејзаж.

Плажата е блиску до Скопелос Хора, По Стафилос, и порано Агнонтас. Поставете слики од Амаранти и сите ќе бидат импресионирани.

7. Манастири Планина Палуки

Планината Палуки е висока 546 метри и се наоѓа на југоисточната страна на островот Скопелос. Спротивно е Скопелос Хора. Палуки е познат по своите Манастири.

skopelos Инстаграм фотографии

сите манастири на планината Палуки нудат неверојатен поглед на Скопелос Хора и Егејското Море. Манастирот Евангелистрија е најблиску до Чора, на околу 4 км. Од другата страна е Иера Мони Сотирос, оддалечен 7 км од Скопелос Хора. Потоа, тука се манастири of Агиа Варвара, Тимиос Продромос, и Пано Панагија. Мони на Агион Таксиархон а на Агиа Ана е во источното подножје на планината.

Манастири на Скопелос Агиа Варвара Фото

Секој манастир е уникатен и нуди импресивна позадина за фотографирање. Пејзажот, исто така, со своите студени планински извори и безброј видови птици ќе му даде волшебен тон на вашиот профил.

 

Skopelos.com -  Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com -  skopelos.com/blog

Автор -  Адрина  Хотели Скопелос - www. Адрина.gr 

јас www.adrinabeach.co -  Јас www.adrinaresort.co

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво