Најдобри работи што треба да се направат во незагадениот рај на островот Скопелос

 

ПРАВИЛНИЦИ ВО СКОПЕЛОС, ПРАЗНИЦИ ВО СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС ИСИЛД, ЗАБАВА ВО СКОПЕЛОС, Разглед на СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС ХОРА, СКОПЕЛОС ХРАНА И Пијалок, СКОПЕЛОС РЕСТАРНИЦИ И ТАВЕРНАС, зајдисонца ВО СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС КАФЕРИ И БАРОВИ, СКОПЕЛОС СМЕСТУВАЊЕ, СКОПЕЛОС Хотели, АДРИНА Хотели, АДРИНА TAVERN, МАММА МИА ТУР, СКОПЕЛОС на плажите, СКОПЕЛОС ILLЕЛИ, БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

НАЈДОБРИТЕ СО РАБОТИ ВО СКОПЕЛОС

Островот Скопелос го задржа својот колоритен традиционален карактер низ децениите. Многу гости го избраа Скопелос, меѓу другите грчки острови, поради зелениот пејзаж и недопрениот начин на живеење. Одморите во Скопелос се искуство кое треба да го живеете.

Автентични луѓе и навики, традиционални храна, утешна сместување, рај плажи, шетајќи по зелени патеки. Сите горенаведени создаваат совршена околина за да избегаат од стресот во секојдневниот живот.

скопје забава, скопјес веланио плажа, скопје блог

Скопелос може да се карактеризира како недопрен рај. Недопрената природа е главната привилегија на островот. Всушност, посетата на таков зелен пејзаж е драгоцено богатство за туристите. Чистиот кислород го исполнува вашето тело и ум со спокојство.

Да се ​​продолжи со таму е забава во Скопелос. Бидејќи и вие можете да се забавувате. Постојат бројни избори на забава на овој уникатен остров. Скопелос е местото на совршените комбинации. Зелена и сина, како и мир и забава.

Доколку до сега не сте убедени дека одморите во Скопелос се најдобриот избор за вашето лето прочитајте неколку совети подолу.

Скопелос Хора Тура за одење

Да почнеме вака, Скопелос Хора во 1978 година ја освои титулата „традиционална населба“.
Ви требаат само неколку минути за да ја сфатите причината. Место град Скопје е изграден амфитеатрално и се протега од замокот до пристаништето подолу.

Пристаништето Скопелос е на неверојатен залив. Каде што има многу кафулиња на плажа и таверни.

Од друга страна, горниот дел на Хора има мирни патеки, во кои доминираат цветовите од бугенвили. Понатаму, стара византиска цркви се насекаде. Не заборавајте дека Скопелос има околу 360 цркви а повеќето од нив се наоѓаат во Чора.

Традиционално бело куќи бела со црвени плочки ја красат прекрасната Хора. Стариот град е уште помирен бидејќи автомобилите немаат лесен пристап.

На вашиот одмор во Скопелос, мора да имате селфи Панагица од Пиргос супер самото место. Додека одите мора да одите Панагица од Пиргос на работ на пристаништето.Скопелос Таун Панагица, скопје забава, блок за скопли

Совет: Уживајте во неверојатниот поглед додека траектот се приближува до островот.

Мама Миа турнеја

Mamma Mia е популарен филм. Колкумина од вас знаат дека пукањето се случило на островот Скопелос? Слушајте ги песните на АББА и турнејте низ местата каде што беа Мерил Стрип и Пирс Броснан. Првата станица е секогаш свадбената капела, Аг. црквата Јованис. Разбирам дека има многу скали за искачување, но штом сте таму ќе бидете воодушевени од неверојатната глетка.

Следниот чекор е Плажа Кастани, или на друго место мама миа плажа. Пливајте на кристално чистата вода на плажата или пејте како Софи и Скај „Lay all your love on me“. Глистери Амаранти плажа се другите две плажи поврзани со Мама Миа.

Скопелос Кастани, Мама Миа Бич, блок за скелети

Совет: Можете да одите соло на местата на мама миа или да учествувате во дневните екскурзии на канцелариите за турнеи.

Оди до нив на плажите

Скопелос не е популарен само поради филмот Mamma Mia, туку и поради величественото плажи каде боровите допираат до морскиот брег. Посетете колку плажи како што можеш. Иако се слични со совршената комбинација на сино во зелено, секоја плажа има свој магичен допир. Луѓето често претпочитаат Милан Панормос плажи. Стафилос, Агнонтас, Limnonari, и Веланио се исто така познати.

Скапелос Плажи Милиа Бич, блок за скопје

Ако сакате да ги надминете линиите, обидете се да откриете повеќе плажи. Периволу, Амаранти, Armenopetra, Глистери, и Ховоло плажи се од извонредна убавина.

amarantos skopelos Seaview, скопјески плажи, блок за скопли

Совет: За дополнителна забава и забава во Скопелос имајте на ум дека има одлични барови на плажа на островот.

Јадете на Адрина Таверна

Во Грција луѓето тврдат дека морето ви го зголемува апетитот. Значи, време е да уживате во автентичен грчки оброк. Затоа посетете Адрина Таверна. Се наоѓа во просториите на плажата со 4 ѕвезди Хотел Адрина Бич in Панормос. Адрина Таверна е на дрвена палуба веднаш до базенот, на само неколку метри од плажа.

Адрина хотели скопелос, Адрина таверна скопје, блог Скопелос

Природната убавина на пејзажот во комбинација со професионалната услуга и квалитетните јадења ги направи Адрина Таверна едно од најдобрите места за јадење во Споради. Фокусирајќи се на традиционалните состојки на грчката кујна, Адрина Таверна располага со иновативно мени кое нуди единствено искуство за јадење. Мелено говедско месо со сос од јогурт, каснувања од пилешко завиткани во сланина, пикана, извонреден октопод и маринирани школки се некои од изборите. Свежа риба е достапна секој ден. Збогатената винска листа е уште еден плус на овој елегантен ресторан.
Адрина хотели скопелос, Адрина таверна скопје, блог Скопелос

Совет: На Адрина Таверна, ќе вкусите една од најдобрите шпагети со јастог досега.

Гледајте го Сонцето

Романтичните нема да се разочараат, напротив, ќе го најдат забава во Скопелос. Скопелос нуди магични зајдисонца. Небото ги добива нијансите на сончевата светлина додека тие се одразуваат на Егејот. Романса, љубов и магија се насекаде низ островот. Скопелос ви дава сè. Локацијата на Хотели на Адрина е идеален за гледање на неверојатното летно зајдисонце.
Адрина хотели скопелос, хотели во скопје, зајдисонце во скопје, блог за скопје

Друг предлог за уживање во зајдисонце е да се прошетате Село Глуша а потоа испиете кафе или коктел во P'tharakia Кафе. Еспресо и коктел бар P'tharakia Кафе нуди пријатна околина и неверојатни погледи.

Кафе бар Таласа скопје, скопски кафулиња, скелети зајдисонце, блок на скопје

Додека сте внатре Место град Скопје Врахос Кафе Бар и Таласа Кафе Баровите се одлични места за уживање во зајдисонце со аперитив.

 

Skopelos.com -  Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com -  skopelos.com/blog

Автор -  Адрина  Хотели Скопелос - www. Адрина.gr 

јас www.adrinabeach.co -  Јас www.adrinaresort.co

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво