Најдобри работи што треба да се направат во незагадениот рај на островот Скопелос

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

ПРАВИЛНИЦИ ВО СКОПЕЛОС, ПРАЗНИЦИ ВО СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС ИСИЛД, ЗАБАВА ВО СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС ОДГОВОР, СКОПЕЛОС ХОРА, СКОПЕЛОС ХРАНА И Пијалок, СКОПЕЛОС РЕСТАРНИЦИ И ТАВЕРНАС, СОНЦЕВИ ВО СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС Кафеани И БАРИ, СКОПЕЛОС СМЕСТУВАЊЕ, СКОПЕЛОС Хотели, АДРИНА Хотели, АДРИНА TAVERN, МАММА МИА ТУР, СКОПЕЛОС на плажите, СКОПЕЛОС ILLЕЛИ, СКОПЕЛОС БЛОГ, СКОПЕЛОС БЛОГСПОТ, БЛОГГИРАЕ СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС БЛОГИ, СКОПЕЛОС БЛОГГЕРИ

НАЈДОБРИТЕ СО РАБОТИ ВО СКОПЕЛОС

Островот Скопелос го одржува својот шарен традиционален лик низ децении. Многу гости го избра Скопелос, меѓу другите грчки острови, заради зеленилото пејзаж и нерасчистениот начин на живеење. Одморите во Скопелос е искуство што треба да го живеете.

Автентични луѓе и навики, традиционални храна, утешен сместување, рај плажи, шетајќи по зелени патеки. Сите горенаведени создаваат совршена околина за да избегаат од стресот во секојдневниот живот.

скопје забава, скопјес веланио плажа, скопје блог

Скопелите можат да се карактеризираат како незагаден рај. Недопрената природа е главната привилегија на островот. Всушност, посетата на таков зелен пејзаж е драгоцено средство за туристите. Чистиот кислород го исполнува вашето тело и ум со спокојство.

Да се ​​продолжи со таму е забава во Скопелос. Бидејќи, можете да се забавувате исто така. Има бројни избори of забава на овој уникатен остров. Скопелос е место на совршени комбинации. Зелена и сина боја, како и мироубивост и забава.

Ако досега не сте убедени дека одморите во Скопелос е најдобриот избор за вашето лето, прочитајте неколку совети подолу.

Скопелос Хора Тура за одење

Да почнеме вака, Скопелос Хора во 1978 година ја освои титулата „традиционална населба“.
Потребни ви се само неколку минути за да ја сфатите причината зошто. Место град Скопје е изграден амфитеатрално и се протега од замокот до пристаништето подолу.

скопјес забава, скопјеска хора, блок за скопје

Пристаништето во Скопелос е на неверојатен залив. Каде има многу плажи кафулиња и таверни.

Од друга страна, горниот дел од Кора се одликува со мирни патеки, доминантни од цвеќињата бугавинва. Понатаму, старите византиски цркви се насекаде. Не заборавајте дека Скопелос има околу 360 цркви и повеќето од нив се наоѓаат Кора.

Традиционално бело куќи бела со црвени плочки ја украсуваат прекрасната хорот. Стариот град е уште помирен бидејќи автомобилите немаат лесен пристап.

На одмор во Скопелос, мора да имате селфи на Панагица од Пиргос супер самото место. Додека одите мора да одите Панагица од Пиргос на работ на пристаништето.Скопелос Таун Панагица, скопје забава, блок за скопли

Совет: Уживајте во неверојатните погледи додека траектот се приближува до островот.

Мама Миа турнеја

Мама миа е популарен филм. Колкумина од вас знаат дека пукањата се случиле на островот Скопелос. Слушајте ја песната на АББА и турнеја низ сите места каде Мерил Стрип и Пирс Броснан каде. Прва станица е секогаш свадбената капела, Црквата Агјанис. Јас разбирам дека има многу чекори за да се искачите, но откако ќе бидете таму, ќе бидете воодушевени од неверојатниот поглед.

Цркви на црквата Агиос Јоанис, скопјески блог, скопјели мама миа

Следниот чекор е Плажа Кастани, или друго мајко мила плажа. Пливајте на кристално чистата вода на плажа или пејте како Софи и Небото „Лејте ја целата своја onубов врз мене“. Глистери и Амаранти плажа се другите две плажи поврзани со Мама Миа.

Скопелос Кастани, Мама Миа Бич, блок за скелети

Совет: Можете да одите самостојно во местата на мама или да учествувате на дневни екскурзии на канцеларии за тури.

Оди до нив на плажите

Скопело не популарно само заради филмот Мама Миа, туку и за величествената плажи каде боровите допираат до морскиот брег. Посетете колку плажи како што можеш. Иако се слични со совршена комбинација со сино во зелена, секоја плажа има свој магичен допир. Луѓето често преферираат Милан и Панормос плажа. Стафилос, Агнонтас, Limnonari и Веланио се исто така познати.

Скапелос Плажи Милиа Бич, блок за скопје

Ако сакате да ги надминете линиите, обидете се да откриете повеќе плажи. Периволу, Амаранти, Armenopetra, Глистери и Ховоло плажи се од извонредна убавина.

amarantos skopelos Seaview, скопјески плажи, блок за скопли

Совет: За дополнителна забава и забава во Скопелос имајте на ум дека има одлични барови на плажа на островот.

Јадете на Адрина Таверна

Во Грција луѓето тврдат дека морето ви го зголемува апетитот. Значи, време е да уживаме во автентичен грчки оброк. Затоа посетете Адрина Таверна. Тоа е во просториите на 4 вездички плажата Адрина Плажа хотел in Панормос. Адрина Таверна е на дрвена палуба веднаш до базенот, на само неколку метри од плажа.

Адрина хотели скопелос, Адрина таверна скопје, блог Скопелос

Природната убавина на пејзажот во комбинација со професионалната услуга и квалитетните јадења направија Адрина Таверна едно од најдобрите места за јадење во Споради. Фокусирајќи се на традиционалните состојки на грчката кујна, Адрина Таверна се одликува со иновативно мени што нуди едно-на-еден вид искуство за јадење. Мелено говедско месо со сос од јогурт, пилешки каснувања завиткани во сланина, пикана, исклучителен октопод и маринирани школки се некои од изборите. Свежа риба е достапна секој ден. Збогатениот список со вино е уште еден плус на овој елегантен стил ресторан.
Адрина хотели скопелос, Адрина таверна скопје, блог Скопелос

Совет: На Адрина Таверна ќе вкусите еден од најдобрите јастог шпагети некогаш.

Гледајте го Сонцето

Романтичните нема да се разочараат, напротив, ќе го најдат забава во Скопелос. Скопело нуди магични зајдисонце. Небото ги засенува сенките на сончевата светлина додека тие се одразуваат на Егејот. Романтика, loveубов и магија низ целиот остров. Скопелос ви дава сè. Локацијата на Хотели на Адрина е идеален за гледање на неверојатното летно зајдисонце.
Адрина хотели скопелос, хотели во скопје, зајдисонце во скопје, блог за скопје

Друг предлог за уживање во зајдисонцето е да прошетате Село Глуша а потоа пијте кафе или коктел до Кафе П’таракија. P'tharakia Espresso & Cocktail Bar Cafe нуди пријатна околина и неверојатни погледи.

Кафе бар Таласа скопје, скопски кафулиња, скелети зајдисонце, блок на скопје

Додека сте внатре Место град Скопје Кафе Бар Врахос и Кафе бар Таласа се одлични места за уживање во зајдисонцето со аперитив.

Skopelos.com - Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com - skopelos.com/blog

Автор - Адрина Хотели Скопелос - www.adrina.g е

јас www.adrinabeach.co - Јас www.adrinaresort.co

Најновите пораки Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво