10 работи за кои треба да знае секој фитнес љубител на Скопелос

SKOPELOS FITNES LOVING SITOR, FITNES LOVING SITOR SKOPELOS, РЕКРЕАЦИЈА ВО СКОПЕЛОС, АКТИВНОСТИ НА ОДВОРЕН СКОПЕЛОС, ЦЕНТАР ЗА НУРКАЊЕ СКОПЕЛОС, НУКАЊЕ СКОПЕЛОС, НУРКАЊЕ СКОПЕЛОС, АДРИНА  Хотели СКОПЕЛОС, јога, планинарење СКОПЕЛОС, КАЈАК НА СКОПЕЛОС, СУП СКОПЕЛОС, CYCLING СКОПЕЛОС, ВОДЕНИ СПОРТИ ВО СКОПЕЛОС, ВОДЕНИ АКТИВНОСТИ СКОПЕЛОС, СПА СКОПЕЛОС, пливање, тренинзи на плажа, ЗДРАВА ИСХРАНА, ЛОКАЛНИ теретани, ФИТНЕС ЦЕНТАР, СКОПЕЛОС на плажите, СЕВЕРНИ СПОРАДИ, Грција, БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

10 РАБОТИ ЗА СЕКОЈ ФИТНЕС-ЉУБЕН ПОСЕТИТЕЛ НА СКОПЕЛОС МОРА ДА ГИ ЗНАЕ

Ако сè уште не сте запознаени со Скопелос, можеби ќе ви треба помош за да го заобиколите островот. Во следната објава, ќе дознаете повеќе за Скопелос и особено за тоа што островот има да му понуди на секој посетител кој сака фитнес.

Кајак кајак во Скопелос, 10 работи за кои треба да знае секој фитнес посетител на Скопелос

Островот Скопелос во Грција може да биде соодветна дестинација за посетителите кои сакаат фитнес, особено оние кои уживаат активности на отворено и природно опкружување. Иако островот можеби нема посебни фитнес објекти или специјализирани фитнес програми, тој нуди низа опции за да останете активни и да одржувате фитнес рутина.

Скопелос е неверојатен грчки остров со разновиден природен пејзаж, што го прави совршен за активности на отворено. Фитнес ентузијастите можат да се впуштат во активности како планинарење, велосипедизам, и трчање по патека. Островот нуди различни патеки и патеки кои водат низ живописни шуми, живописни села, и гледишта кои го одземаат здивот.

 

 

  1. Сценски пешачки патеки: Скопелос е благословен со прекрасни пешачки патеки кои ве водат низ бујни шуми, нерамни карпи и погледи кои го одземаат здивот. Истражете ги патеките како патеката Скопелос, која го покрива целиот остров или пешачете до иконската црква на Агиос Јоанис, прикажан во филмот "Мама миа!“. Овие планинарења нудат и фитнес предизвик и шанса да се нурнете во природната убавина на островот. Пешачење во Скопелос, 10 работи за кои треба да знае секој фитнес посетител на Скопелос
  2. велосипедизам Авантурите: Изнајмете велосипед и истражете го Скопелос на две тркала. Островот нуди мешавина од рамни и ридски терени, што го прави погоден и за лежерно возење и за попредизвикувачки велосипедизам правци. Педали на вашиот пат низ шармантна села, маслинови градини и лозја додека уживате во свежиот воздух и живописните пејзажи. Велосипедизам за велосипедизам Велосипедизам Скопелос
  3. Пливање: Со својот прекрасни плажи и бистрите води, Скопелос е идеално место за капење. Без разлика дали претпочитате лежерно пливање или поенергични кругови, на островот плажи нудат освежителен начин за вежбање. skopelos пливање
  4. Водни активности: Скопелос е рај за љубителите на водата. Нурнете во кристално чистите води за освежувачко пливање или ангажирајте се во водени активности како нуркање и нуркање во вода. Островот е дом на жив морски живот и фасцинантни подводни пејзажи, што го прави идеална дестинација за подводни истражувања. нуркачки центар за нуркање во скеле, нуркачки центар за нуркање
  5. Водни спортови: Со своите кристално чисти води, Скопелос нуди фантастични можности за љубителите на водени спортови. Испробајте ја вашата рака во активности како што се кајак или веслање. Овие активности не само што обезбедуваат возбудлив тренинг, туку и ви овозможуваат да го истражите крајбрежјето на островот од поинаква перспектива. Сите горенаведени нудат одличен тренинг за вашето јадро, рамнотежа и севкупна сила. Изнајмете даска за веслање или кајак и движете се низ мирните води околу островот, уживајќи во уникатна перспектива на крајбрежјето и околната природа.

  6. Јога и медитација: Скопелос обезбедува спокојна средина за вежбање јога и медитација. Прашајте и придружете се на јога повлекувањата што се одржуваат на островот во текот на летото, каде што можете да ја продлабочите својата пракса среде спокојството на островот. Алтернативно, најдете мирно место на плажа или во природа за да вежбате сами. skopelos јога
  7. Вежби на плажа: Скопелос може да се пофали со бројни недопрени плажи, и тие обезбедуваат идеална позадина за тренинзи на отворено. Искористете ги предностите на брегот со вклучување во активности како што се одбојка на плажа или јога сесии. Освежителниот морски ветар ве одржува со енергија.
  8. Здравата исхрана: Скопелос е познат по својата свежа и хранлива медитеранска кујна. Прегрнете го локалното храна култура преку уживање во здрави јадења направени со локални состојки. Островот изобилува со свежа морска храна, сезонско овошје и зеленчук и висококвалитетно маслиново масло. Уживајте во традиционалните грчки салати, риба на скара и јадења како полнети лозови лисја (долмади) кои се и вкусни и хранливи.10 работи за кои треба да знае секој фитнес љубител на Скопелос
  9. Локални спортски сали и фитнес центри: Ако претпочитате тренинзи во затворен простор или сакате да ја одржувате вашата редовна фитнес рутина, Скопелос има теретани и фитнес центри. Овие објекти се опремени со модерна опрема и нудат различни часови и програми за обука. Без разлика дали се занимавате со кревање тегови, кардио тренинзи или групни фитнес сесии, можете да најдете соодветно место за остане активни за време на вашата посета. Теретана „скапелос“ пепаритос
  10. Спа: Адрина Ресорт и Спа е хотел со 5 ѕвезди кој се наоѓа на островот Скопелос, Грција. Како луксузно одморалиште, тој нуди различни удобности и услуги, вклучувајќи а бањата. Бањата на одморалиштето е дизајнирана да обезбеди релаксација, подмладување и велнес искуства за своите гости.

хотели во скапелос, адрина одморалиште спа

Разновидниот пејзаж на островот, со неговите планини, шуми и крајбрежје, нуди живописни патеки за пешачење и велосипедизам. Дополнително, бистрите води околу Скопелос овозможуваат одлични услови за пливање и спортови на вода. Посетителите кои уживаат да останат активни за време на нивните одмори, секако можат да најдат начини да се вклучат во физички активности и да одржуваат активен животен стил додека ја истражуваат природната убавина на островот Скопелос.

Покрај тоа, Скопелос има шармантен град со тесни улички и скали, кои нудат можности за пешачење и истражување. Многу посетители сметаат дека едноставното истражување на островот пеш е пријатен и активен начин да се доживее неговата убавина.

Иако Скопелос можеби нема многу специјализирани фитнес објекти, неговата природна околина и рекреативни активности го прават дестинација каде посетителите кои сакаат фитнес можат да остане активни и да ги одржуваат своите фитнес рутини.

Запомнете остане хидрирани, нанесете крема за сончање и слушајте ги потребите на вашето тело додека се занимавате со физички активности во летните горештини на Скопелос. Уживајте во убавината на островот имајќи ги предвид вашите фитнес цели.

 

Skopelos.com - Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com - skopelos.com/blog

Автор - Адрина Хотели Скопелос - www.adrina.g е 

јас www.adrinabeach.co - Јас www.adrinaresort.co

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво