Ноќен живот во Скопелос, 5 + 1 БАРИ за уживање во најдобрите летни коктели

ноќен живот СКОПЕЛОС, ЗАБАВА СКОПЕЛОС, ПИЕЊЕ КОКТЕЛИ СКОПЕЛОС, БАРСИ СКОПЕЛОС. БАН МЕРКУРИУС ВО СКОПЕЛОС, СКАЛА БАР ВО СКОПЕЛОС, ВРАЧОС БАР ВО СКОПЕЛОС, ЛА КОСТА БАР ВО СКОПЕЛОС, НТОКОС БАР ВО СКОПЕЛОС, ШРАФЦИГ БАР ВО СКОПЕЛОС, БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

ноќен живот во Скопелос

5 + 1 шипки за уживање во најдобрите коктели

Прекрасниот скопје, покрај идиличната природна глетка и волшебната плажи со кристално чисти води, нуди повеќе изненадувања. Иако се смета за релативно мирен остров, Скопелос ноќен живот ќе ве воодушеви.

Оваа статија е за летните ноќи на Скопелос. Каде да се забавувате и каде да пијат најдобрите летни коктели. Следете ги нашите совети за да одлучите која бар да ја посетите !!

Бидејќи Скопело ДАЛИ има ноќен живот.

Затоа, ние препорачуваме 5 + 1 БАРИ за совршени летни ноќи и коктели.

МЕРКУРИУС

хипи риф, хипи бар, хипопотамус град СкопјеМеркуриус бар успешно работи од 1997 година во Место град Скопје.

Се наоѓа многу близу до пристаништето. Неговата локација на покачен пат ви нуди прекрасен поглед на стариот пристаниште Скопелос. Главните причини да го посетите Меркуриус се неверојатните коктели, централната локација и одличните музички избори. Chill out, lounge, етнички музички ноти на светската музичка сцена кои совршено се усогласуваат со топлата атмосфера на барот Mercurius.

скепели барови mercurius mercurios merkourios коктел бар

Меркур Коктел Бар се отвора секоја година за време на Велигденскиот период и се затвора кон крајот на септември. Отворете од 19:00 часот наваму.

MERCURIUS, Chora Skopelos, Тел: +30 24240 24593

 

СКАЛА

скалила на гребени, скалила со бактерии за коктел, скалилата на рифови

Скала беше отворена на плажата на Скопелос само во летото 2018 година. Покрај тоа, таа направи динамичен влез во островот ноќен живот. Изборот на минимален, белузлав декор во коктел барот Скала е во совршена хармонија со воздухот на островот Скопелос. Skala Bar многу брзо стана едно од жешките точки на Скопелос поради повеќекратниот избор на коктели и прекрасниот поглед.


скалести шипки скелели, скали коктел бар скопели Музичките избори се претежно дневни и ритами на мејнстрим.

Коктел бар Скала лесно придоби клиенти кои беа импресионирани од забавата со познати диџеи организирана.

Отворете од 19:00 часот наваму.

СКАЛА, Хора Скопелос, Тел: +30 693 617 5618

 

 

ВРАЧОС

гребен рок, рок кафе бар, скепели на рок-кантри

Врахос успешно работи од 1992 година на островот Скопелос. Веројатно ги нуди најдобрите погледи на Хора и на пристаниште Скопелос. Тоа е идеално место и за утринско и попладневно кафе или вечерни коктели. Предностите на Врачос Кафе Бар е широк избор на кул коктели, топла атмосфера како и пријателски персонал. Ќе треба да се искачите 102 скалила за да стигнете таму, но прекрасните коктели во комбинација со прекрасниот поглед веднаш ќе ве наградат.

Музичките опции се главно салони, мејнстрим и одмор.

Врахос е едно од задолжителните работи на прекрасниот остров Скопелос.

 

гребен рок, рок кафе бар, скепели на рок-кантри

ВРАЧОС, Хора Скопелос, Тел: +30 24240 29141

КУШАТА

ла коста риф, ла коста бар, ла коста земја скопјеLa Costa Bar е синоним за Скопелос ноќен живот забава од 1990 година до денес. На плажата Скопелос, барот Ла Коста нуди не само одлични коктели и танцова музика, туку и неверојатен спектакл со сопственикот Лопез кој буквално го запали својот бар и ноќен живот на Скопелос.

Надворешни маси се достапни за секој што сака да се релаксира со земање на пијат. Еве, на Ла Коста, енергично ќе танцувате и ќе се забавувате сè до раните утрински часови

ла коста риф, ла коста бар скопје, ла коста риф земјаLA COSTA, Chora Skopelos, тел: +30 24240 24513

Док

ntokos кафе-бар, notkos skopelos, bar skopelos chora

Друг бар кој вреди да се посети е Dock's на плажата Скопелос, спроти пристаништето. Нтокос Кафе Бар е отворен од утро до доцна навечер. Достапно и за утринско и за попладневно кафе. Но, најважното време на Dock's е ноќта. Треба да уживате во фантастичните забави кои се одржуваат цела година со одличен музички избор. Во Нтокос Кафе Бар ќе уживате во одлични коктели во пријатна атмосфера и ќе се забавувате танцувајќи со избезумено темпо.

Нтокос Кафе Бар нуди многу летна и забавна атмосфера. Тоа е важен дел од Скопелос ноќен живот.

DOCK'S, Chora Skopelos, Тел: +30 6979293393

Возач на SCREW

шрафцигер-шипка во скопје, шрафцигер-коктел-шип, шрафцигер-хора скопелосВозач на завртки е алтернативен бар скриен во уличка. На калдрманите улици на Скопелос, ScrewDriver ве чека со своите неверојатни коктели и својата уникатност да внесе боја во вашите летни вечери. Тоа е мал бар, направен со инспирација и вкус. Веднаш ќе се почувствувате како дел од групата.

Во суштина, Возач на завртки in Место град Скопје е место со своја гледна точка што ви нуди одлични коктели и одлична музика што ќе ве возбуди.

Возач на завртки организира неверојатни тематски забави со популарни диџеи.

школки со шрафцигер, коктел-шип за шрафцигер, шрафцигер хора скопелиШТРАФЦИГ, Chora Skopelos, Тел: +30 6932483517

 

 

Skopelos.com - Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com -  skopelos.com/blog

Автор - Адрина Хотели Скопелос - www. Адрина.gr 

јас www.adrinabeach.co - Јас www.adrinaresort.co

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво