Кристи Хаус

Christys House е куќа на две нивоа лоцирана во средината на прекрасното село Глоса и нуди неверојатен поглед.
Мобилен телефон: + 30 6970414443

Скопелос Кристи куќа, Скопелос Кристи куќа сјај, Кристи Хаус Скопелос, Скопелос Куќи, Скопелос сместување, Скопелос Село Глуша, Северни Споради, Егејско Море, Грција, Грчки Острови, летен одмор

КУЌАТА НА КРИСТИ

СКОПЕЛОС Куќи СМЕСТУВАЊЕ

 

Christys House е куќа на две нивоа сместена во средината на убавото Село Глуша. Куќата нуди неверојатен поглед на Скијатос и Евија. Искусете ги секојдневните зајдисонца кои го одземаат здивот од терасата на куќата, атракција што мора да ја видите. Покрај тоа, локацијата на Christys House е во близина на иконата Агиос Јоанис Кастро, позната како капела Мама Миа.

Во близина на куќата Кристис во Село Глуша на Скопелос, има мини маркет, мала пекара, кафуле и месарница. Понатаму, куќата располага со прекрасен мал балкон каде посетителите можат да се релаксираат и да се восхитуваат на прекрасните селски зајдисонца. Christys House нуди две спални соби, едната со брачен кревет, а другата со два единечни кревети.

Кујната на куќата доаѓа со прибор за јадење, вклучувајќи фрижидер, микробранова печка, печка и машина за перење алишта. Дополнително, има бесплатен Wi-Fi и ТВ во дневната соба соба. Во сите простории се обезбедени и вентилатори за удобност на посетителите.

Пристап до Село Глуша, каде што се наоѓа куќата, е погодно дали со мотор, велосипед или пријатна 10-минутна прошетка од блискиот паркинг.

Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Услуги за чистење:
  Постелнина на секои 3 дена
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Општи капацитети:
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  TV

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (431) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (161) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (50) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (27) Хотели на Скопелос (37) Куќи на Скопелос (80) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (104) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (40) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)
Booking.com