Плажата Лени

Лени Бич е мала, затскриена карпеста плажа, помеѓу плажите Петаменис и Агелету.

Плажа Скопелос Лени, плажа Скопелос Лени, Скопелос плажи, Истражете го Скопелос плажи, Скопелос плажи да открие, изолиран плажи, плажи достапно со брод, плажи достапно преку море, плажа Лени skopelos, северни споради, Грција, Егејот, грчките острови

Плажата Лени

Откријте го Скопелос Плажи

Плажата Лени се наоѓа на островот Скопелос во Грција. Тоа е мала, затскриена карпеста плажа. Плажата Лени е помеѓу Петаменис Агелету плажи блиску до Село Глуша.

овие плажи во Скопелос се навистина прекрасни со неверојатни води, но поради нивната локација, тие се повеќе изложени на север. Препорачливо е да ги избегнувате плажи кога има такви ветрови на островот Скопелос.

Понатаму, плажата е величествена и дива истовремено на морското дно за истражување. Затоа, препорачливо е да имате морска маска доколку сакате да ја посетите плажи како Петаменис, Периволиу, Агелету, Хондрогиорги, Итн

Плажата Лени се карактеризира со дивата убавина на карпите, сино-зелените води и секако, боровите дрвја што ја опкружуваат. До кој може полесно да се пристапи со брод. Ако немате сопствен брод, можете да изнајмите, бидејќи има неколку изнајмување бродски канцеларии на островот Скопелос. Сепак, има пешачка патека и некои скали доколку некој сака да стигне по копно.

Не е претерување да се зборува за изолиран рај на земјата. Таа е идеална плажа за оние кои сакаат авантури и ги мразат гужвите на море. Плажата Лени ретко има посетители. Ќе биде како да лежите на приватна плажа. Во Лени дефинитивно ќе уживате во пливање и сончање под грчкото сонце.

Покрај тоа, плажата е позната по кристално чистите води и финиот, бел песок. На плажата нема капацитети, затоа треба да си понесете свој храна и пијалоци. Плажата е популарна и за пливање и нуркање. Тоа е едно од многуте убави и мирни плажи на островите Споради.

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (427) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (161) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (49) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (27) Хотели на Скопелос (37) Куќи на Скопелос (79) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (101) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (39) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Плажата Лени
Booking.com

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.