Плажата Мари

Плажата Мари е волшебна плажа за откривање на бујниот остров Скопелос

Скопелос Mari плажа, Скопелос плажи, достапен со брод плажи, пристап само со брод, Скопелос Mari плажа Грција, пристап по море, skopelos плажи да откриете, изолирана плажа, северни споради, Грција

МАРИ BEACH

СКОПЕЛОС на плажите

Откријте го неверојатното Mari Плажата Скопелос. Пливај во кристалната вода, остане под сонцето и приближете се до природата колку што можете. Мал рај е таму за вас.

Островот Скопелос е најзелениот остров на Егејското Море. Не случајно продуцентите на Mamma Mia го избраа Скопелос за снимање на популарниот мјузикл. Скопелос е покриен 67% од борови шуми. Го носи насловот Зелено на синиот остров.

Скопелос, во Северните споради, Грција не е позната само поради филмот „Мама миа“. Познат е поради неверојатното плажи. Кристално чисти води, длабоко сино море, златен и сребрен брег опкружен со борови дрвја. Постојат многу популарни плажи на островот Скопелос, како на пр Стафилос, Веланио, Милан, Панормос, Костен и други.

Сепак, има уште многу нескриени рајски места за откривање. Еден од нив е Mari Плажа Скопелос. Можете да достигнете Mari Плажа или пеш или со брод. Од копното можете да ја следите старата патека, направена од камења кои ве водат до плажата. Се чини дека наведената патека е рачно изработена, иако немаме повеќе информации за неа. Бидете свесни, особено во првите чекори. Патеката станува полесна додека се спуштате до плажата.

Најдобар начин да се достигне Mari плажата е по море. Плажата има камења. Пејзажот е извонреден. Дождот и морската вода ги извајаа карпите создавајќи неверојатни слики и бои.

Mari Плажата е приближно помеѓу плажи of  Хондрогиорги Мавраки.

Mari Плажата припаѓа на плажи да откриете на островот Скопелос.

Ве молиме секогаш имајте на ум дека е чиста плажи се најдобри плажи. Mari е изолирана плажа. Запомнете да не оставате ѓубре зад себе. Зеленото нешто ги штити грчките природни убавини.

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (431) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (161) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (50) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (27) Хотели на Скопелос (37) Куќи на Скопелос (80) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (104) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (40) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)
Booking.com