Каливес, Каркацуна

Помеѓу Палио и Нео клима се наоѓаат неискористените плажи на Каркацуна и Каливес.

Скопелос Каливес плажа, Каркацуна скопско плажа, каливи скопско плажа, Armenopetra плажа Скопелос, плажи да откриете места за пливање skopelos, северни споради, Грција

КАЛИВЕС BEACH КАРКАЦОУНА BEACH


СКОПЕЛОС на плажите

Каркацуна Плажа и Каливес Плажите се некои прекрасни плажи да откриете на островот Скопелос. Подетално помеѓу Палио и Нео климата ( Елиос), тука се извонредните Каркацуна Плажата Скопелос и Каливес Плажа Скопелос. Ќе ги најдете неверојатните плажи во близина на Armenopetra Плажата Скопелос.

Каркацуна Плажата е всушност помеѓу Armenopetra Плажа и ново климата. Не е организирано, затоа треба да ја имате и вашата морска опрема, како и вашата храна пијат. Сепак, природната област на плажата има ограничена човечка активност. Пејзажот е сè уште девствен. водата е кристално чиста. Тоа е релативно мала плажа. Ако имате домашно милениче, тој може да ви се придружи на пливање.

Каливес Плажата е веднаш до Armenopetra Плажа и многу блиску до Село Глуша. Бидете внимателни бидејќи нема толку лесен пристап. Додека возите на магистралниот пат, вклучете нечист пат за Armenopetra плажа. Треба да бидете внимателни бидејќи надолниот земјен пат е тесен и груб. Можете да возите или да се спуштите пеш по тесниот пат. Навестување: нудизмот овде е дозволен.

Да се ​​биде на Armenopetra плажа, можете дури и да пливате за да стигнете Каркацуна и Каливес.

Двете Каркацуна Каливес Плажите се оддалечени околу 17 километри Скопелос Хора и 5 км оддалеченост Село Глуша.

Бујниот остров Скопелос е полн со природни убавини. Уникатната комбинација на зелено на сино ги пренесува величествените пејзажи на овој грчки остров на повисоко ниво.

Ако сте seaубител на морето, тогаш веднаш ќе се за inубите во плажи на островот Скопелос. Во повеќето случаи, водата е длабоко сина, кристално чиста и длабока. Боровите дрвја создаваат природна сенка на брегот.
На најзелениот остров на Егејот, има разновидност во плажи да истражуваат. Се разбира, тука се и популарните плажи, семејството плажи, барови на плажа, И плажи во близина Скопелос Хора, плажи стигнете само со брод дури и нудисти плажи.

Без разлика што најмногу ви одговара, ќе го најдете местото за капење кое е идеално за вас.
Бидејќи има многу неверојатни плажи, заливите и местата за капење.

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (431) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (161) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (50) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (27) Хотели на Скопелос (37) Куќи на Скопелос (80) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (104) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (40) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)
Booking.com