Мапа на Скопелос

Карта на островот Скопелос

Карта на Скопелос, карта на островот Скопелос, Карта на Скопелос, карти на Скопелос, Карта на северните споради, карта на Споради, грчка карта, карта на грчките острови, пронајдете ја плажи разгледување села на островот Скопелос, крајбрежје

КАРТА НА СКОПЕЛОС

Карта на Скопелос

Островот Скопелос припаѓа на комплексот на северните споради на Егејското Море. Скопелос стои како доказ за природната убавина и шармот на грчкиот остров. Разбирањето на крајбрежната и географската карта на островот е клучно за отклучување на неговите богатства и потопување во неговите волшебни пејзажи.

СОВЕТ ЗА ЕКСТРА: Скопелос е релативно мал остров. Поголемиот дел од патиштата се асфалтирани и лесни. Затоа, пристап до повеќето плажи и знаменитостите се достапни.

Карта на островот Скопелос

 

Карта на Скопелос во pdf форма

Истражување на крајбрежната разновидност на островот Скопелос

Картата на островот Скопелос прикажува крајбрежје богато со разновидност, кое опфаќа приближно 67 километри (42 милји) крајбрежје. Од драматични карпи кои паѓаат во морето до заштитени заливи кои се лулкаат со песочна плажи, секој сегмент од брегот нуди своја единствена привлечност. Картата служи како водич за овој крајбрежен мозаик, повикувајќи на истражување и откривање на секој чекор.

Навигација Место град Скопје

Во срцето на островот Скопелос се наоѓа неговиот истоимениот главен град, Место град Скопје. Посетителите можат да талкаат низ неговите чудни улички, откривајќи скриени работи таверни, занаетчиски продавници и историски цркви украсени со живописни фрески. Картата служи како компас, водење на патниците.

Откривање на природни чуда

Мапата на островот открива таписерија од природни чуда кои чекаат да бидат откриени. Од бујните шуми на планината Палуки до Тој ianанис Капела, нема недостиг од пејзажи кои го одземаат здивот за истражување.

Прегрнување на автентичниот селски живот

Островот Скопелос е исто така шармантен села, секој од нив нуди поглед во традиционалниот грчки живот. сјај се наоѓа на врвот на ридот со поглед на морето. Клима за Палио нуди и панорамски поглед на Егејот. Во меѓувреме, приморското село на Агнонтас повикува со своето мирно пристаниште и свежата морска храна таверни. Мапата служи како водич за овие скриени скапоцени камења, повикувајќи ги патниците да се потопат во ритамот на островскиот живот.

Практични совети за истражување

Додека патниците тргнуваат на своето патување за да ги откријат богатствата на островот Скопелос, неопходно е да се имаат на ум неколку практични совети. Изнајмувањето автомобил или скутер е популарна опција за истражување на оддалечените области, иако локалните автобуси и такси, исто така, обезбедуваат сигурен превоз. Дополнително, мудро е да ги носите неопходните работи како што се вода, крема за сончање и цврсти обувки, особено за оние кои се впуштаат во планинарски авантури. Дополнително, почитувањето на животната средина и следењето на принципите Leave No Trace обезбедува зачувување на недопреното крајбрежје на островот Скопелос за идните генерации да уживаат.

 

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (427) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (161) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (49) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (27) Хотели на Скопелос (37) Куќи на Скопелос (79) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (101) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (39) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Мапа на Скопелос
Booking.com

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.