Плажата Глистра

Плажата Глистра е позната по кристално чистите води, песочните брегови и прекрасните погледи на Егејското Море.

Плажа Скопелос Глистра, плажа Скопелос Глистра, плажа Скопелос Глистра, плажа Скопелос Глистра, Скопелос плажи, Скопелос плажи да откриете, островот Скопелос, северните споради, Грција

Плажата Глистра

Скопелос Плажи

Глистра е неорганизирана плажа во близина на село Глоша на островот Скопелос, Грција. Неорганизирано плажи во Грција се оние кои немаат капацитети како шезлонги, чадори или ресторани и затоа нудат повеќе затскриено и природно искуство за посетителите. Глистра е позната по своите кристално чисти води, песочните брегови и прекрасните погледи на Егејското Море.

Плажата Глистра има бели камчиња, кристално чисти води и мирна атмосфера, што нуди мирно бегство од попрометните туристички дестинации на островот. Посетителите можат да уживаат во сончање, пливање и разни водени спортови. Плажата е опкружена со бујно зеленило, додавајќи ја нејзината природна убавина.

Иако е неорганизирана плажа, плажата Глистра во Скопелос не е тешко да се пристапи. Порано на плажата постоеше летен бар кој беше доста популарен, особено кај младите

Плажата Глистра се наоѓа во Лутраки. Лутраки Пристаништето е шармантно пристаниште кое се наоѓа во близина на село Глоша. Тоа е популарно место за посетителите на островот и нуди прекрасен поглед на Егејското Море.

Во близина на плажата, во Лутраки Пристаниште, има неколку кафулиња и таверни да уживате во денот.

Скопелос е најзелениот остров на Егејското Море бидејќи околу 80% од островот е покриен со девствени борови шуми.

Посебната карактеристика на Скопелос е неговата зелена боја плажи каде што боровите пуштаат корени во морето. Постојат популарни плажи, познат плажи, плажи да откриете и плажи достапно само со брод.

Грижата и вниманието на сите нас се неопходни за да остане прекрасниот природен пејзаж на Скопелос. Сите ние треба да ја почитуваме околината за да можеме секогаш да се восхитуваме на убавините на островот Скопелос.

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (427) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (161) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (49) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (27) Хотели на Скопелос (37) Куќи на Скопелос (79) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (101) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (39) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Плажата Глистра
Booking.com

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.