Плажата Скопелос Кастани

Плажата Кастани е лесно достапна со автомобил и има удобен паркинг

Скопелос плажа Кастани, скопје плажи костен, Плажа Кастани Бар, остров Мама Миа Скопелос зелено на сино, летен одмор, северни споради, Грција, грчки острови, Откријте Плажа Кастани во Скопелос Грција Опис, фотографии

БЕСТ НА КАСТАНИ


СКОПЕЛОС на плажите Костен

Плажа Кастани, на островот Скопелос, е место со беспрекорна убавина со борови дрвја што се навиваат речиси во водата. Покрај тоа, на Плажа Кастани ги има сите потребни удобности бидејќи е организиран плажа бар.

Километар или нешто северно од плажата Милан Плажата ве носи до прекрасната плажа Мама Миа. Плажа Кастани, на островот Скопелос, е лесно достапен со автомобил и има удобен паркинг.

Песочната плажа со прекрасната чиста вода има главна улога во холивудскиот филм Mamma Mia. Всушност, на Плажа Кастани, најпесочната плажа на островот, каде се снимени многу сцени од хит музичкиот филм Mamma Mia. Така, токму поради тој факт, конкретната плажа е најпознатата локација на островот Скопелос.

Возачите мора да бидат многу внимателни додека пристигнуваат Костен од последните 500 м. на патот кој води до плажата не е покриен со асфалт. Костен е убав залив со фин, остар песок со камења на двата краја. Боровите се тркалаат веднаш до брегот, така што има некоја природна сенка. Плажата е тивка и има мали камчиња меѓу белиот песок.

Накратко се појави мала дига, но тоа беше само макета, направена за филмскиот сет на Мама Миа и оттогаш, како филмските екипи и филмските ѕвезди, исчезна, оставајќи никаква трага од нивните активности, освен војна на зборови со соседниот Скијатос. кој остров најмногу се појавува во филмот - тоа е Скопелос и особено оваа плажа.

На Скопелос Плажа Кастани гостите можат да уживаат уште повеќе во модерниот бар на плажа. Откријте Плажа Кастани бар кој нуди чадори за сонце, лежалки и разновидни освежителни пијалоци, коктели и закуски.

Активности:
    Плажа

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (431) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (161) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (50) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (27) Хотели на Скопелос (37) Куќи на Скопелос (80) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (104) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (40) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)
Booking.com