Плажа Милија

Милија е една од најпопуларните плажи на Скопелос

Милан Плажа Скопелос, бар на плажа Милан, Скопелос Плажи Милан, Илјадници рајска плажа, северни споради, Грција, грчки острови, Егејско море, прекрасна плажа Илјадници, островот Мама Миа, летни одмори

ИЛЈАДНИЦИ BEACH


СКОПЕЛОС на плажите ИЛЈАДНИЦИ

Милан Плажата е една од најпопуларните плажи на зелениот остров Скопелос. Многумина дури тврдат дека Милан е најдобрата плажа на островот Скопелос. Оддалечен само еден километар оддалечен Панормос село, оваа широка, песочна плажа има спектакуларен поглед на малиот остров Дасија. Покрај тоа, островот Дасија е лесно достапен со брод.

Плажата Скопелос Милија лежи северно од Панормос, над гребенот, приближно 14 км југозападно од Место град Скопје. Плажата е на слично растојание источно од сјај, второто по големина село на островот. Г Милан Плажа, ќе најдете бел песок измешан со камчиња. Тоа е најдолгата плажа на островот и се протега во два правци.  

Ред од карпести формации, одлични за нуркање, природно ја делат плажата на половина. Левата страна привлекува најмногу посетители бидејќи има а бар на плажа milia paradise, шезлонги и чадори. Во барот можете да јадете закуски, сладолед, освежителни пијалоци и разновидни коктели и пива. Додека десната страна е помирна. Иако од десната страна има и шанк и игралиште. Совршено место за семејства со деца.

Островот Скопелос ја има дефиницијата за сино-зелен остров. Пејзажите на Скопелос се зачудувачки бидејќи ги комбинираат зелените борови со сините кристални води на морето и синото небо. Други убави плажи да се посети се Агнонтас, Панормос, Стафилос, Веланио, и Костен.

Пристап до Милан се наоѓа по автопатот надвор од магистралниот пат. До плажата лесно се пристапува со автомобил или автобус. Паркинг е на располагање. Во Милан Плажа, во Скопелос, има таверна за оние кои сакаат да уживаат во еден оброк покрај морето. Исто така има и простории и студиа за оние кои сакаат да го договорат своето лето остане на оваа прекрасна плажа. 

 

Активности:
    Плажа

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (431) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (161) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (50) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (27) Хотели на Скопелос (37) Куќи на Скопелос (80) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (104) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (40) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)
Booking.com