Плажа Панормос

Пливањето е одлично бидејќи водата се продлабочува скоро веднаш

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

панормос скопско плажа, скопли плажи панормос, скопјеска плажа панормос, скопје панормос, панормос плажа

ПАНОРМОС BEACH


СКОПЕЛОС на плажите

Панормос плажа во заливот на Панормос е прекрасна плажа со камчиња. Пливањето е одлично бидејќи водата се продлабочува скоро веднаш. Ова е можеби единствената плажа во Скопелос која има темно сини води (сите останати плажи имаат или тиркизни или зелени води) заради многу длабоките води во областа.

Како што сугерира името, ПАНОРМОС е плажа со прекрасен поглед. Всушност, можеби ќе видите плажа со име „ Панормос“На секој грчки остров. Панормос има прекрасен поглед кон природното пристаниште „Бло“ и прекрасно зајдисонце.

Патот се провлекува низ борови дрвја до прекрасен широк, заштитен залив. Плажата на Панормос е идеален за пливање; нема песок никаде, но многу камчиња и тие остануваат остро поставени во морето.

Покрај тоа, постојат традиционални таверни и кафулиња on Панормос скопје од плажа, каде можете да уживате во вечера или закуски. Пристапот е директно надвор од магистралниот пат и има многу простор за паркирање. Автобуси и такси возила исто така се јавуваат од Место град Скопје - далеку од 12км.

Панормос некогаш бил местото на антички град и делови од стариот wallид сè уште можат да се видат на планините зад себе.

Гледајќи го зајдисонцето од Скопелос Панормос плажата може да биде едно од највозбудливите искуства во вашиот живот. Пред да го сторите тоа, проверете дали уживате во пливањето во длабокото море, пред нозете.

Не дозволувајте времето елементите ве враќаат бидејќи ова е едно од најзагадените заливи на островот.

Разно:
  185184182186187
Продавници:
  190191188189
Миленичиња:
  174173
Говорен јазик:
  142145146143144
Услуги за чистење:
  153154152
Отворен:
  171172170169
Интернет:
  181180
Активности:
  Плажа
Храна и пијалок:
  163157156158155161160159162164
Услуги за прием:
  168167166
Општи капацитети:
  110
  179
  117
  112
  114
  116
  111
  118
  113
  115
  106
  107
Деловни објекти:
  178175177176
Базен - Велнес објекти:
  122123128127119109121120108

Оценете и напишете преглед

Други јазици

Панормос 370 03 Плажа Панормос, Скопелос 370 03, Грција
Добиете насоки
Booking.com