Керасорема

Плажата Керасорема, е плажа до која се пристапува само со брод на северната страна на островот Скопелос.

Плажа Скопелос Керасорема, плажа Скопелос Керасорема, достапна со брод плажи, скопје плажи, само со брод, Плажи да откриете во Скопелос, Егејско Море, Северни Споради, Грција, Грчки Острови, Грчки Плажи, рајска плажа, островот мама миа

КЕРАСОРЕМА ПЛАЖА СКОПЕЛОС

СКОПЕЛОС на плажите КЕРАСОРЕМА

Плажата Керасорема е изолирана плажа, со бели камчиња на северната страна на Скопелос. До него се пристапува само со брод. Плажата Керасорема е веднаш до Плажата Сарес. Тоа е рај на земјата. Фантастична плажа со бели камчиња и прекрасни длабоко сини води.

Плажата е целосно неорганизирана. Керасорема е девствен пејзаж со неверојатна длабока морска вода. Заедно со блиската плажа на Сарленд, може да се опише како еквивалент на плажата Лаларија во соседниот Скијатос.

Тоа е многу препорачлива плажа за уживање во зајдисонцето. Бидејќи е северна плажа, внимавајте на времето услови пред да го посетите.

Скопелос може да се пофали со титулата на најзелениот остров во Егејското Море, со девствени борови шуми кои покриваат приближно 80% од неговата земја.

Посебната карактеристика на Скопелос е неговата зелена боја плажи каде што боровите пуштаат корени во морето. Има плажи за сите вкусови. Популарни плажи, познат плажи, плажи да ги откриеме, и оние земни рајови до кои се пристапува само со брод. Плажата Керасорема е една од нив.

Ако немате чамец, можете да изнајмите на островот Скопелос за да го откриете единствениот брод плажи. Постојат неколку туристички канцеларии на островот за изнајмување брод. Од друга страна, ако имате свое, сè што ви треба ќе најдете во продавниците за бродови на островот.

Грижата и вниманието на сите нас се неопходни за да остане прекрасниот природен пејзаж на Скопелос. Сите ние треба да ја почитуваме околината за да можеме секогаш да се восхитуваме на убавините на островот Скопелос.

 

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (431) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (161) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (50) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (27) Хотели на Скопелос (37) Куќи на Скопелос (80) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (104) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (40) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)
Booking.com