Фоделија и Нераки

Плажата Фтелија Нераки, веднаш до Ховоло, е буквално рај на земјата со кристално чисти води

Плажата Скопелос Фтелиа Нераки, Скопелос Фтелиа Нераки Плажи, Скопелос Ftelia Beach Bar, Скопелос плажиОстровот Скопелос, Место град Скопје, плажата Фтелиа Нераки во Скопелос, Скопелос Барови на плажа, рајски грчки плажи, Егејско Море, фотографии, информации, северни споради, Грција, грчки острови, грчко лето

Фтелиа Нераки плажи Скопелос

Скопелос Плажи

Плажата Фтелија Нераки е добро организирана и сега има а плажа бар ресторан. Овие места се грижат за тоа што им е потребно на посетителите, внимавајќи да имаат удобно и забавно време за време на нивниот престој остане на ова прекрасно место.

Плажата Фтелија Нераки, како плажи of Мегало Пефко, Екатопенинтари, и Тој ianанис Порано до пештерата се пристапуваше само со брод.

Почнувајќи од почетокот на јули 2023 година, достапно преку земјен пат, плажата Фтелиа или Нераки е на околу 15 км од Град Скопелос и пристаниште. Во меѓувреме, потребни се околу 20 минути да се вози таму од централниот град. Само следете го земјениот пат, и последователно, ќе го откриете барот на плажата потоа Плажа Кастани.

Ако доаѓате од Село Глуша, потребни се околу 15 минути за да се стигне до плажата Фтелиа. Поточно плажата се наоѓа после Нео климата ( Елиос) село и Ховоло плажа.

Понатаму, земјениот пат нуди живописен пат, обезбедувајќи алтернативен начин да стигнете до вашата дестинација.

Она што ја прави уникатна плажата Фтелиа Нераки се боровите дрвја кои речиси го допираат морето, создавајќи волшебен пејзаж.

Истражете го најзелениот остров во Грција, Скопелос! Добро е познат по своите зачудувачки плажи, каде зелената се среќава со сината. Без разлика која плажа ќе ја изберете, кристално чистите тиркизни води се неверојатни. Еден од најневеројатните скриени плажи е плажата Фтелиа Нераки, која се наоѓа веднаш до Ховоло Плажа. Тоа е како мал рај со супер чиста вода.

 

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (427) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (161) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (49) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (27) Хотели на Скопелос (37) Куќи на Скопелос (79) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (101) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (39) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Фоделија и Нераки
Booking.com

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.