Плажата Скопелос Елиос

Плажата Елиос е на околу 18 километри од градот и пристаништето Скопелос.

Плажата Елиос скопје, скопје плажи елиос, скопје плажи, skopelos Нео климата, плажа Скопелос Елиос, Северни Споради, Грција Мама миа остров грчки острови

СКОПЕЛОС ПЛАЖА ЕЛИОС

СКОПЕЛОС на плажите

Во Населба Нео Клима is Брегот на Елиос на Скопелос, на точка каде зелените борови се спојуваат со синото небо и смарагдните води на морето. Брегот на Елиос се протега по селото Нео климата, веднаш до пристаништето. Водите се кристално чисти, а плажата има песок и главно мали и големи камчиња. Плажата има чадори и лежалки обезбедени од различни таверни и кафулиња во пристаништето.

Брегот на Елиос е оддалечено од 18 км Место град Скопје и пристаниште. Има асфалтирана патна мрежа како и организиран локален превоз, па пристапот е лесен. Ќе возите околу 20 минути за да стигнете до плажата од главниот град. Додека од Село Глуша растојанието е 7 км, 12 минути возење. Во Нео клима, ќе најдете таверни за да уживате во вашиот оброк. Има и детско игралиште. Ако имате брод, можете да се закотвите на пристаништето на селото.

Село Елиос, на островот Скопелос, се грижи за туристите и затоа има многу хотели апартмани за изнајмување, како и области за јадење. Посетата на селото нуди можности за уживање во традиционалната кујна во таверни. Нео климата се наоѓа под планината Делфи и шумата Ватија. Плажата е голема и е опкружена со зелени борови кои се вкоренети во морето. Транспарентните бистри води се атракција за туристите во текот на летната сезона.

Брегот на Елиос е област каде што гостите ги истражуваат нејзините природни убавини, како и мирниот амбиент. Елиос почива на западниот дел на островот со својата блескава плажа со златни песоци и бели камчиња долж Егејското Море.

Активности:
    Плажа

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (427) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (161) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (49) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (27) Хотели на Скопелос (37) Куќи на Скопелос (79) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (101) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (39) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)
Елиос 370 04 GR
Добиете насоки

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Плажата Скопелос Елиос
Booking.com

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.