Плажа Глистери

Затворен залив со камчестата плажа во близина на градот Скопелос

 

Глистери Плажа Скопелос, мама миа глицери плажа skopelos, плажа Skopelos Глистери, скопје плажи глицери, скопјеска плажа gLISTER, Северни Споради, Грција, Грчки Острови, летно сонце, барови на плажа, Егејско Море

ГЛИСТЕРИ BEACH 

Скопелос Плажи Глистери

Глистери Плажата е мала по големина, но одлична по убавина. Затоа таму се снимени неколку сцени од холивудскиот филм „Mamma Mia“. Тоа е совршена плажа за спокојство и изолација.

Дали постои идилична плажа со кристално чисти аквамарински води, ситни камчиња и борови дрвја кои ја прифаќаат нивната свежина и сенка? Овој волшебен пејзаж се нарекува Глистери Плажа и се наоѓа на северната страна на Скопелос. Прекрасната глетка ја надополнува барот на плажата што се наоѓа таму, бидејќи повеќето употребени материјали се дрвени.

Плажа Глистер на островот Скопелос се издвојува по својата неспоредлива убавина. Карпестиот полуостров води до бујниот залив со камчиња и бистри води. Поради својата локација, Glisteri е заштитен од ветровите. Покрај барот на плажа, на плажата има и чадори, шезлонги и тушеви. За да стигнете до плажата ќе поминете низ прекрасна живописна маслинка.

Плажата е оддалечена 4.2 км Место град Скопје и пристаниште. Со автомобил ќе пристигнете за околу 10 минути. Пристапот до плажата е лесен. Следете го регионалниот пат што води до тврдината Скопелос. Некои чамци ја земаат патеката од пристаништето во градот.

Следно Glisteri, ќе ја најдете и интересната пештера Трипити. Ќе најдете и Вила Дона каде имаше многу сцени на отворено од филмот „Мама Миа“. глицери плажата мама миа

Вреди да се напомене дека на Глистери Плажа до раните 1960-ти беше во функција едно од најстарите бродоградилишта на Скопелос. Многу жители на островот работеле во бродоградилиштето.

Згора на тоа, од 2019 година постои модерна бар на плажа во плажата Глистери. Глистери Beach Bar е модерна еколошка градба блиска до природата. Тоа е местото каде што треба да се биде, со пријателски персонал и полн со позитивна енергија.

Активности:
    Плажа

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (427) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (161) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (49) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (27) Хотели на Скопелос (37) Куќи на Скопелос (79) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (101) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (39) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)
Скопелос 370 03 GR
Добиете насоки

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Плажа Глистери
Booking.com

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.