Плажа Ховоло

Плажата Ховоло ќе ве пренесе до навидум егзотично место

Скопелос Ховоло Плажа, скопје плажи ховоло, скопјески плажа чиволо, Северни споради, Грција, skopelos плажи ховоло, Откриј Ховоло плажа во Скопелос Грција Опис на фотографии Мама миа остров грчки острови

ХОВОЛО BEACH

СКОПЕЛОС на плажите СКОПЕЛОС

Ховоло е прекрасна егзотична плажа со ситен песок, неверојатни бели карпи и кристално чисти аквамарински води врамени со борова шума. Се наоѓа во с Нео Клима-Елиос на западната страна на Скопелос. Ховоло Плажата, поради својот волшебен пејсаж, се најде на листата на 17 најубави на Телеграф плажи во Грција. Не е лесно достапно затоа што мора да поминете низ груба патека и некои карпи што се наоѓаат во морето. Колку е понатаму, толку поубаво е дното на морето.

Покрај тоа, зелените борови дрвја вкоренети во белите карпи создаваат кул сенка. Белиот убав песок заедно со тиркизните води ја сочинуваат егзотичната убавина на плажата. Карпите што ја опкружуваат се идеални за смели нурка. Ховоло Плажата не е организирана, затоа треба да имате вода, храна, и чадори оттогаш Елиос е оддалечен 700 метри. Сепак, Мандалаки Кафе е веднаш до плажата.

Ховоло Плажата Скопелос припаѓа на западната страна на Скопелос. Ќе го најдете во населбата Елиос по Костен што е на 14 километри од Место град Скопје. Возењето од Хора е околу 26 минути. Пристигнување во Нео Клима- Елиос ќе најдете знаци кои ве водат на плажа.

НАСОКИ

Ховоло Плажата Скопелос започнува од јужната страна на селото, од една страна ќе го видите пристаништето, а од друга карпите. Колата ќе ја паркираш во близина на море, на крајот од улицата, има паркинг.

Turnе свртите лево пеш од плажата на населбата. Дел од трасата минува низ морето. Одат кон главната плажа ќе најдете мали заливи на 2-3. Морските чевли ќе го олеснат одењето. Добро времето ќе се направи Ховолоплажата е поудобна. Бистрината на водите, прекрасната глетка и прекрасното зајдисонце ќе ве убедат повторно да ја посетите прекрасната плажа.

Активности:
    Плажа

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (427) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (161) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (49) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (27) Хотели на Скопелос (37) Куќи на Скопелос (79) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (101) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (39) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)
Скопелос 370 03 GR
Добиете насоки

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Плажа Ховоло
Booking.com

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.