Плажа Стафилос

Плажата Скопелос Стафилос се смета за една од најпопуларните плажи на островот Скопелос.

Скопелос Стафилос Плажа, Откријте Стафилос Плажа Скопелос Грција, Скопелос Плажа Стафилос, Скопелос Плажи, Северни Споради, Грција, Грчки Острови, Егејско Море, летни одмори

СКОПЕЛОС СТАФИЛОС BEACH

на плажите ВО СКОПЕЛОС

СКОПЕЛОС на плажите

Откријте Стафилос Плажа во Скопелос Грција, со описи и фотографии.

Скопелос Стафилос Плажата е една од најпопуларните плажи на островот Скопелос. Веројатно поради краткото растојание од главниот град Скопелос. Плажа Стафилос зафаќа прекрасен залив во подножјето на планина украсена со борови дрвја. Стафилос е прекрасна организирана плажа на само 4 км од град Скопелос.

Плажа Стафилос е именуван по критската легенда принцот Стафилос. принц Стафилос дошол на островот Скопелос со својот брат Пепаритос. И двајцата се првите жители на островот Скопелос. Принцот Стафилос се населил на островот Скопелос и го избрал ова место, каде Плажа Стафилос се наоѓа, за да се насели еден мал град околу 1600 п.н.е. Карпелив раб што излегува во морето е дом на гробот на принцот Стафилос. На Стафилос Плажа, до гробот на Принцот Стафилос, го нашле и златниот меч на принцот. Можете да му се восхитувате на Принц Стафилосзлатниот меч на Археолошкиот музеј во Атина.

Плажата Стафилос Скопелос е песочна и водата е волшебна сино-зелена боја. Плажата е организирана плажа со шезлонги и чадори како и бар на плажа. Достапни се и услуги за спасување. Автобуската станица е во близина на плажа, како и приватен паркинг. Сепак, имајте на ум дека пристапот до плажата вклучува стрмна удолница од 500 метри и неколку стрмни камени скалила додека стигнувате таму со автобус.

Плажа Стафилос е многу убав залив со песок и големи карпи. Има и мала патека од Стафилос до пријатната плажа на Веланио, што е плажа за нудисти. Премин Плажа Стафилос и искачувајќи се на карпата, посетителите ќе стигнат до величествениот Плажа Веланио

Оние кои сакаат фитнес можат да одат пешки од Место град Скопје. Тоа е пријатна рута.

скопје плажи стафилос

Активности:
    Плажа

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (427) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (161) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (49) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (27) Хотели на Скопелос (37) Куќи на Скопелос (79) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (101) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (39) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Плажа Стафилос
Booking.com

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.