Пешачење-пешачење

Искусете го планинарењето - Трекинг по величествените патеки на островот Скопелос - прошетки во природа

Пешачење во Скопелос, планинарење во Скопелос, патеки во Скопелос, Пешачење во Скопелос, прошетки во Скопелос, маршрути, патеки на островот, планинарење на Скопелос Прошетки по природа во Скопелос, планините на Скопелос, правци на скопелос, природа на Скопелос, пешачење на островот Аскопелос, , Северни Споради, Грчки Острови, Грција

Трекинг- Пешачење во Скопелос

СКОПЕЛОС ПАТАIKЕ-ТРЕКИНГ

Островот Скопелос е идеален за прошетки во природа и за оние кои сакаат пешачење. Планинарите ќе бидат воодушевени од пешачките патеки во Скопелос. Впрочем, Скопелос е еден од најубавите острови во Грција, со уникатна глетка и огромно зеленило. Познат е и по својот прекрасен природата и живописни пешачки патеки.

Многумина ги комбинираат своите одмори со пешачење, бидејќи пејзажите со поглед на боровите шуми, на плажи, и живописното села компензирајте ги посетителите.

Во последните неколку години, патеките за пешачење на островот станаа пофункционални и попристапни, а луѓето кои сакаат пешачење волонтираат за да се погрижат патеките да имаат знаци, како и да останат чисти.

Скопелос им нуди на посетителите можност да прошетаат на прекрасни патувања низ село и да бидат компензирани од цвеќињата, чинарите, боровите и уникатните мириси на природата во незаборавно искуство. Во исто време, тие имаат можност преку оваа активност да доживеат многу верски споменици, манастири, и атракции.

На островот Скопелос, планинарите можат да избираат меѓу интересни планинарења. Патеките на Скопелос се прекрасни.

УСЛОВИ

Насоките за Скопелос шета препорачуваме да се како што следува:

Ако ќе го посетите Скопелос, погрижете се да спакувате спортски чевли. Бидејќи морфологијата и природата на островот може да ве наведат да го истражите островот пеш.

Понатаму, постојат некои вообичаени патишта на Скопелос со имињата Т1, Т2, Т3, Т4 и Т5. Имињата се дадени за погодност на пешаците. Можете исто така да добиете релевантни мапи на Пристаниште Скопелос, за да можете да ги изберете патеките што сакате да ги следите:

T1 Место град Скопје Пат - планински врв Палуки и Манастири

Т2 Патот Ватос (од планината Палуки) до Светиот манастир на Таксиарите и Агиа Ана

Т3 Скопелос - Агиос Константинос - Пиги Целали

Т4 Палео климата - Лутраки

T5 Лутраки - сјај

 

СКОПЕЛОС ШЕТИ

Г-ѓа Хедер Парсонс е водич кој обезбедува услуги за пешачење на островот. Оваа услуга вклучува организирани прошетки со групи луѓе кои можеби ќе сакаат да го истражат островот со стручен водич. Ова може да биде одлична можност за посетителите да се запознаат со историјата, знаменитостите и природата на островот Скопелос со некој кој има познавање и искуство од областа.

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (431) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (161) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (50) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (48) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (159) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (27) Хотели на Скопелос (37) Куќи на Скопелос (80) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (104) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (40) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)
Booking.com