Егејскиот бран - Фарос

Егејскиот бран нуди панорамски поглед кон морето од прекрасната тераса за сонце.
MHTE: 0726К 124К 0305601

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Скопелос Егејскиот бран Фарос хотел, скопје хотели, скопје хотел Егејскиот бран Фарос, скопје Егејски бран хотел, Скелети на Егејскиот бран Фарос

ЕЕГЕСКИ БЕЗ ФАРОС ХОТЕЛ

СКОПЕЛОС Хотели

Реновираниот и луксузен хотел „Фарос“ се наоѓа на подрачјето на Лутраки во Скопелос. Егејскиот бран Фарос хотел е само 300 метри од пристаништето и 5-минути пешачење од плажа.

Оваа шармантна хотел, Во Лутраки, нуди бесплатен паркинг. Покрај тоа, на хотел нуди зачудувачки поглед на посетителот. Бесплатен Wi-Fi е исто така достапен во имотот.

Сите вили и простории на луксузните хотел имаат балкон со поглед на селата, како и длабокото сино море, додека прекрасен поглед е од супериорните простории.

Гостин на Егејскиот бран Фарос хотел, на островот Скопелос, можат да уживаат секој ден на доручек во појадок соба. Покрај тоа, тие можат да вкусат традиционални јадења во Егејскиот бран светилник ресторан.

Постои бесплатна услуга за шатл до и од Пристаниште Глоса како и до прекрасната црква на Агиос Јоанис. Во Аи ianанис во Кастро се снимаа црковните сцени на добро познатиот холивудски филм Мама Миа. Е мора да се искачите на 100 чекори за да стигнете до црквата. Иако магичниот поглед ќе ве натера да го заборавите веднаш.

Разно:
  Безбедносни порти на бебеОдбор / ЗагаткиКниги, ДВД-а, музика за децаОбласта област за играње во затворено
Разно:
  Објекти за инвалидни гостиСоби за непушачиОбласта за пушење (на лице место)
Продавници:
  Салон за коса / убавина
Миленичиња:
  Домашни миленици се дозволени на барање
Говорен јазик:
  англискигрчките
Услуги за чистење:
  Дневно домаќинствоУслуга за пеглање (дополнителна наплата)Перење (Дополнителна наплата)
Отворен:
  градина
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Активности:
  ПлажаИзнајмување велосипед (Дополнителна наплата)Риболов (Дополнително плаќање)
Храна и пијалок:
  барОбјекти за скараПојадок во собатаВечера ресторанРесторан за ручекСпакувани ручециресторанСобна послугаСнек барМенија за специјална диета (на барање)
Општи капацитети:
  Климатизација
  Семејни простории
  Греење
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  TV
Базен - Велнес објекти:
  Услуги за убавинаКрпи за базен / плажаЛежалки за сонце или столчиња за плажаЧадори за сонце

Оценете и напишете преглед

Други јазици

Скопелос 370 04 GR
Добиете насоки
Booking.com