Холидеј и бањи на Скопелос

Одликувајќи бесплатна WiFi, сезонски отворен базен и сонцето тераса, Skopelos Holidays Hotel & Spa нуди сместување во град Скопје.
Секундарна телефон: + 30 24240 24301
Факс: + 30 24240 24302
MHTE: 0726Κ015Α0164301

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Празници во Скопелос хотел и Спа, скопје хотели, празници во скопје хотел & бањата

ХОТЕЛ СКОПЕЛОС ПРАЗНИЦИ И СПА

СКОПЕЛОС Хотели

Празници во Скопелос хотел & Спа е изградена во живописно Место град Скопје. Всушност, оддалечено е 1.4 км Пристаниште Скопелос. Nвездите 5 хотел нуди амфитеатарски поглед кон прекрасниот остров Скопелос и планинскиот предел. Дел од луксузот што го нуди хотел се должи на комплетно опремена спа, во која има сауна и релаксирачки услуги за масажа.

Персоналот на хотел го поздравува гостинот со кул пијат веднаш до областа на базенот. Во областа на базенот, на празниците во Скопелос хотел и Спа, има чадори за сонце и шезлонги. На хотел има и салата.

Во празниците во Скопелос хотел & Спа, сите соби имаат клима, бесплатен Wi-Fi и опремени чардаци. Некои од хотелСместување нуди отворено приватна област со базен и мебел што одговара.

На празниците во Скопелос хотел & Спа трендовски ресторан може да се вкусат и локални јадења со добар вкус, како и меѓународни вкусови. Пред и после вечерата, можете да го имате вашиот пијат или вашето освежување во комплетно опремениот бар на празниците на Скопелос и Спа.

Од Skopelos Holidays & Spa е оддалечен само 2 км Стафилос и Плажа Веланио. Покрај тоа, други убави плажи да се посети се Агнонтас, Панормос, Милан и Костен. Преносот од и до пристаништето е бесплатно од хотел. Исто така има и бесплатен паркинг.

Разно:
  Книги, ДВД-а, музика за деца
Говорен јазик:
  англискигрчките
Услуги за чистење:
  Дневно домаќинство
Отворен:
  ПаркингСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Храна и пијалок:
  барШише со водапојадокВечера ресторанРесторан за ручекресторанСнек барМенија за специјална диета (на барање)Вино / шампањ
Услуги за прием:
  Преден биро 24-часУслуги за изнајмување автомобили
Општи капацитети:
  Климатизација
  Семејни простории
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  Превоз за гостите
  TV
Деловни објекти:
  ФаксФотокопирање
Базен - Велнес објекти:
  Услуги за убавинаФитнес салаМасажа (Дополнителна наплата)Спа и велнес центарСпа објектиПарна бањаЛежалки за сонце или столчиња за плажаЧадори за сонцеБазен

Оценете и напишете преглед

Други јазици

Скопелос 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com