Хотел Принц Стафилос

Хотелот Принц Стафилос е хотел на вода, во Скопелос Хора, во кој има отворен базен
Секундарна телефон: 24240 22744
Факс: + 30 24240 22825
MHTE: 0726K014A0184200

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

хотел принц Стафилос, скопје хотели, скопје хотел принц Стафилосплаче скопје, хотел принц Стафилос скопје

ХОТЕЛ ПРИНЦЕ СТАФИЛОС

СКОПЕЛОС Хотели

хотел Принцот Стафилос е во прекрасниот скопјес Хора и не натаму Стафилос плажа, како што многумина можеби мислат заради името. Сепак тоа го именуваше од принцот Стафилос, кој беше првиот жител на островот Скопелос, заедно со неговиот брат Пепаритос. Всушност, во античко време, името на Скопелос бил Пепаритос.

хотел Принцот Стафилос е 4 везди хотел. Има 51 соби и 3 спрата. Згора на тоа, хотел Принцот Стафилос е водата хотел со отворен базен. Всушност, областа на базенот е многу добро организирана со лежалки и чадори. Е совршено место да се опуштите и да уживате во летото.

Архитектурата на хотел Принцот Стафилос хотел се заснова на традиционалниот начин на Пелион заедно со вистинска почит кон локалното опкружување. Пелиони камења и дрво се главните карактеристики на тоа хотел.

Просториите на хотел Принцот Стафилос нуди клима, пријатни балкони, приватна бања комплетно опремена. Има дневно домаќинство.

Во барот- ресторан на принцот Стафилос Хотели, во Скопелос Хора, можете да уживате во богат грчки појадок направен со локални производи. Таму имате шанса да ги вкусите традиционалните вкусови како што е извртената пита со сирење и многу ароми на слатки направени со локални сливи и мед. Покрај тоа, во истата област можете да уживате во вашата вечера.

на Фолклорен музеј на Скопелос е 12 минути пешачење далеку од хотел. Да се ​​продолжи со следното до хотел е центарот на Скопелос Хора.

Плажа Стафилос, оддалечено е само 4,5 километри хотел Принцот Стафилос. Следно Стафилос Плажа е Плажа Веланио.Згора на тоа, Агнонтас Плажата е приближно 8 километри оддалечена од хотел. Други прекрасни плажи на островот Скопелос се Панормос, Милан и Костен.

Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискифранцускатагерманскигрчките
Услуги за чистење:
  Дневно домаќинство
Отворен:
  градинаПаркинг
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Храна и пијалок:
  барпојадокПојадок за вклученаВечера ресторанРесторан за ручекресторанСнек бар
Услуги за прием:
  Услуги за изнајмување автомобилиСкладирање на багажБезбедносни кутии за прием
Општи капацитети:
  Климатизација
  Автомобил изнајмување
  Вон-локација за изнајмување автомобили
  Капела / храм
  Семејни простории
  Греење
  Кујнски капацитети
  Паркинг гаража
  Фрижидер
  Сефови
  Уличен паркинг
  TV
Деловни објекти:
  СостанокФотокопирањеСлужба за печатење
Базен - Велнес објекти:
  Фитнес салаОтворен базенЛежалки за сонце или столчиња за плажаЧадори за сонцеБазен

Оценете и напишете преглед

Други јазици

Скопелос 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com