Хотели во Амалија

Одликувајќи се со базен и посебен детски базен, Хотелот Амалија е само 60 м од главната плажа во градот Скопелос.
Секундарна телефон: + 30 24240 24288
MHTE: 0726K013A0169400

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Скопелос Амалија хотел, скопје хотели, скопје хотели амалија

АМАЛИЈА ХОТЕЛ

СКОПЕЛОС Хотели

Amalia хотел е Nвезда 3 хотел. Внатре е Место град Скопје, Оддалечено 100 метри Пристаниште Скопелос и само 1 минута од најблиската плажа. На хотел е близу до главниот пазар на Скопелос. Згора на тоа, хотел соби имаат ТВ, кутија за безбедност, балкон, фрижидер и клима уред. Wi-Fi е достапен на сите јавни места. Во исто време на хотел исто така нуди и агол на Интернет.

Понатаму, во хотел Амалија има базен и посебен детски базен. Појадок се служи секој ден на вклучена и е европски стил, додека гостите можат да уживаат во ладни и топли пијалоци на барот покрај базенот. хотел има традиционален декор со дрвени мебел. хотел соби имаат приватна бања со бесплатни тоалети и фен.

На островот Скопелос ќе уживате во своето сместување, храна како и ноќен живот. Следно хотел Амалија има традиционални таверни и ресторани, кафулиња и барови, како и супер маркети и сезонски продавници. Но, најмногу од сè ќе се за inубите во плажи на островот. Магичната комбинација на зелената природа со длабокото сино море ќе ви го одземе здивот.

На островот Скопелос можете да го посетите Фолклорен музеј на Скопелос и Фолклорниот музеј на Глокса. Покрај тоа, постојат археолошки локалитети и убави манастири да посети. Најпопуларна е капелата на Аи ianанис во Кастро. Оттогаш, се снимаа главните сцени на холивудскиот филм Мама Миа, како што е бракот на протагонистите.

Amalia хотел е само 4 км од плажа на Стафилос, Додека Агнонтас плажата е оддалечена околу 8 км. Панормос плажата е приближно 12 км од хотел. Милан и Костен плажи се околу 15 км.

Разно:
  Непушачи за сите места (јавни и приватни)Соби за непушачи
Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Услуги за чистење:
  Дневно домаќинство
Отворен:
  Паркинг
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Храна и пијалок:
  барСобна послуга
Услуги за прием:
  Преден биро 24-часСкладирање на багаж
Општи капацитети:
  Климатизација
  Семејни простории
  Греење
  Паркинг гаража
  Сефови
  Обезбеден паркинг
  Превоз за гостите
  Уличен паркинг
Деловни објекти:
  ФаксСостанок
Базен - Велнес објекти:
  Базен за децаОтворен базенБазен

Оценете и напишете преглед

Други јазици

Скопелос - град 370 03 Место град Скопје, Скопелос - Место 370 03, Грција
Добиете насоки
Booking.com