Хотел Ригас

Хотелот Ригас е опкружен со лимонови дрвја и најразлични прекрасни цвеќиња, во кој има базен со сонцето тераса и бесплатна WiFi нуди најразлични сместувачки места во градот Скопје.
Секундарна телефон: + 30 24240 22978
Факс: + 30 24240 22770
MHTE: 0726Κ013Α0175300

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Скопелос Ригас хотел, скопје хотели, скопје хотели ригас, скопјели рига, хотел лажица

РИГАС ХОТЕЛ

СКОПЕЛОС Хотели

Ригас -везда 3 хотел се наоѓа во сценско Град Скопелос, оддалечено само 400 метри Пристаниште Скопелос. Изграден е помеѓу лимонските дрвја и повеќебојните цвеќиња. Приемот е отворен 24 часа на ден и има бесплатни сефови. Покрај тоа, има базен со лежалка. Сите соби вклучуваат климатизација, сателитска ТВ и бесплатен Wi-Fi.

Риг хотел, на островот Скопелос, нуди разни видови единици како што се студиа и апартмани со кујна. Сите сместување има фрижидер, удобен балкон, тераса или двор, опремено соодветно.

Кај ресторан of хотел Ригас, на островот Скопелос, можете да уживате во богат грчки појадок направен со локални производи, како и вечера. Таму имате можност да вкусите традиционални вкусови како што се пита со сирење и многу слатки направени со сливи и мед. Покрај тоа, барот за базен и снек бар служат лесни јадења, додека кафето се служи и попладне.

Бесплатна шатл-служба до и од пристаништето и услуга за изнајмување автомобили се достапни во Скопелос Ригас хотел. Бесплатен јавен паркинг е достапен во близина на хотел.

Плажа Стафилос, е оддалечено само 4 километри од Ригас хотел. Следно Стафилос Плажа е Плажа Веланио. Веланио е единствената плажа за нудистичка на островот. Понатаму, Агнонтас Плажата е приближно 8 километри оддалечена од хотел. На Агнонтас на плажа ќе најдете многу таверни и ресторани, каде можете да уживате во вашиот оброк.

Други прекрасни плажи на островот Скопелос се Панормос, Милан и Костен. Всушност, Плажа Кастани стана познат поради холивудскиот филм Мама Миа, бидејќи таму се снимаа многу сцени.

Говорен јазик:
  англискигрчките
Услуги за чистење:
  Дневно домаќинство
Отворен:
  Сонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Храна и пијалок:
  барпојадокПојадок за вклученаИсхрана за диетиВечера ресторанРесторан за ручекресторанСнек барВино / шампањ
Услуги за прием:
  Преден биро 24-часУслуги за изнајмување автомобилиБезбедносни кутии за прием
Општи капацитети:
  Климатизација
  Кујнски капацитети
  Паркинг гаража
  Фрижидер
  Превоз за гостите
  Уличен паркинг
  TV
Базен - Велнес објекти:
  Отворен базенЛежалки за сонце или столчиња за плажаЧадори за сонцеБазен

Оценете и напишете преглед

Други јазици

Епархијаки Одош Скопелу-Лутракиу
Скопелос 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com