Kayaking

Кајак на море е прекрасен начин да се истражи островот Скопелос
? hl = ел
Мобилен телефон: + 30 697 429 9055
Секундарна телефон: + 30 694 738 2597

Кајакарство Скопелос, кајак во Скопелос, кајак на морето Скопелос, активности на отворено на островот Скопелос, откријте го Скопелос, истражете го островот Скопелос, чувствувајте се авантуристички во Скопелос, Северни Споради, Егејско Море, Грција, грчки остров

Кајакинг во Скопелос

Морето кајак е навистина одличен начин за истражување на островот Скопелос. Што е подобро од уживање во неверојатното зајдисонце сјај, додека веслате по сините води на островот?

Кајакарските екскурзии се навистина возбудливи !! Можете да истражите далечно  плажи, пештери и се занимаваат со волшебни пејзажи, комбинирајќи природно вежбање со истражување.

Островот Скопелос покрај својата природна убавина има и богата историја полна со легенди, особено од времето на пиратите. Водичите за кајак додека ги истражуваат скриените богатства на природата ќе ве информираат релативно.

Со кајак уживајте во прекрасните зајдисонце или откријте ја околината на Скопелос. Истражете и затскриено  плажи и заливи, морски пештери и ненаселени острови и островчиња.

Кејакинг во Скопелос информации: (+30) 697 429 9055 - (+30) 694 738 2597

Сигурна работа е дека пејзажите и  плажи ќе видите, луѓето што ќе ги сретнете ќе ве натераат да сакате море со кајак и да го направите тоа една од вашите активности.

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (431) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (161) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (50) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (27) Хотели на Скопелос (37) Куќи на Скопелос (80) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (104) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (40) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)
Booking.com