Плажата Спилија Скопелос – плажата Ај Јанис Скопелос

Spilia Beach Skopelos ќе ве воодушеви со бистрината на кристално чистите води и боровите дрвја кои се речиси вкоренети во морската вода и ја нудат својата сенка.

плажа Спилија Скопелос, тој гигант плажа Спилија Скопелос, Скопелос плажи, Северни Споради, Грција, островот Мама Миа, пештерската плажа Скопелос прекрасна плажи Грција рај Скопелос мама миа остров Егејско море грчки плажи, грчки острови

АИ IANАННИС ПЛАЖАТА СПИЛИЈА

грешка
Внесете име или URL на датотеката

СКОПЕЛОС на плажите Пештерата Спилија

Spilia Beach Skopelos ќе ве воодушеви со бистрината на кристално чистите води и боровите дрвја кои се речиси вкоренети во морската вода и ја нудат својата сенка. Живописната црква на Агиос Јоанис, Кастро, кулите високи, а додека се спуштаме надолу се среќаваме со малата, но волшебна плажа Спилија. Уживајте во неограничениот поглед на Егејското Море. Плажата е на северната страна на Скопелос.

Пештерата Аи Џанид плажата се наоѓа во мал залив. Заливот е заштитен од времето бидејќи на влезот има голема карпеста формација. Песочната плажа со ситни камчиња ги потсетува посетителите на мала морска прегратка. Проѕирните води создаваат чувство на базен.

Холивудски продуценти на Мама миа филмот ја избра црквата Агиос Јанис да сними многу сцени. На свадба таму се одвиваше филмот. Значи капелата и плажи станаа многу популарни дестинации.

Spilia Beach Skopelos нема лежалки. Пејзажот покриен со бор заедно со тиркизните води ви даваат моменти на апсолутна релаксација и спокојство. На плажата нема човечка интервенција.

Плажата skopelos spilia тој гигант е достапен за едрени чамци и јахти.

За да стигнете до специфичната плажа Скопелос ќе го следите земјениот пат кој започнува од црквата Панагија. (Ќе го сретнете непосредно пред да стигнете Тој ianанис Кастри). Таму ќе го паркирате вашиот автомобил. Одејќи по овој прв земјен пат ќе ја најдете патеката што ќе ве однесе до плажата Скопелос Спилија. Тоа е прекрасна рута низ прекрасни природни предели. Областа е погодна за пешачење.

Кога има ветрови и бранови во пристаниште Скопелос, пештерската плажа skopelos исто така ќе има бранови и ветрови.

Активности:
    Плажа

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (427) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (161) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (49) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (27) Хотели на Скопелос (37) Куќи на Скопелос (79) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (101) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (39) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Spilia Beach Скопелос & # XNUMX; Плажата Аи Јанис Скопелос
Booking.com

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.