Споради СУП-лопатка-интернат

Спорадици СУП-лопатка
Мобилен телефон: + 306940448002

Skopelos SUP, Skopelos Stand Up Paddle, Skopelos stand up paddle, Sporades SUP Sup, Скопелос рекреативни активности на отворено, Скопелос Панормос, Егејско Море, Споради Грчки острови, Грција

SUP – Стани лопатка во Скопелос

Вашата крајбрежна авантура

Краток опис:

Skopelos Stand Up Paddleboarding (SUP) брзо станува популарна морска активност која нуди забавен и релаксирачки начин за истражување додека играте во вода. Стоењето исправено на SUP табла ви овозможува да уживате во прекрасните пејзажи на островот, како и во спектакуларен и уникатен поглед низ кристално чистото Егејско Море и неговиот неверојатен морски пејзаж. Лизгањето по благи бранови и гледањето на рибата како плива под вашите стапала, навистина може да ви даде доживотни спомени додека имате чувство на одење по вода.

СКОПЕЛОС СУП

Веслањето со лопатки е идеален начин – за почетници, како и за поискусните веслачи – да го истражат крајбрежјето на островот Скопелос и блиските островчиња со нивните заштитени заливи, далечински плажи, и скриени пештери додека ја одржуваат својата кондиција и се забавуваат. Sporades Sup е првиот Stand Up Paddleboard out-fit на Скопелос, кој нуди дневни лекции, тури и изнајмување.

За лесно да ја пронајдете вашата рамнотежа и да започнете директно да веслате, нудиме часови за рамна вода, приватни или групни, за да се запознаете со опремата и некои основни техники на веслање. По лекцијата, ќе бидете подготвени да учествувате во вашата прва кратка тура со веслање и да го извлечете максимумот од тоа!

ТУРА за зајдисонце

Секојдневно на барање се организираат познатите бординг „Sunset tours“ кои траат 2.5 часа. Тие вклучуваат веслање до плажа за одмор или пливање, вклучително и пауза за ужина додека се потопувате во прекрасната глетка низ светлото на зајдисонцето и дружење со други веслачи. За да учествуваат учесниците мора да знаат да пливаат и да бидат во добра физичка кондиција.

Ако претпочитате да го истражувате крајбрежјето со сопствена компанија, можно е и изнајмување опрема за интернат со лопатки, за еден час или повеќе. И за изнајмување опрема и за мини-тури, лекцијата е предуслов, освен ако претходното искуство и доверба не се очигледни.

Skopelos SUP, Skopelos Stand Up Paddle, Skopelos stand up paddle, Sporades SUP Sup, Скопелос рекреативни активности на отворено, Скопелос Панормос, Егејско Море, Споради Грчки острови, Грција

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (427) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (161) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (49) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (27) Хотели на Скопелос (37) Куќи на Скопелос (79) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (101) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (39) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)
Панормос 370 03 GR
Добиете насоки

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Споради СУП-лопатка-интернат
Booking.com

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.