Патување од Агиос Константинос кон Скопелос

ОД АГИОС КОНСТАНТИНОС ДО СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС ОД АГИОС КОНСТАНТИНОС, СКОПЕЛОС со чамец, КАКО ДА СТАНЕТЕ ДО СКОПЕЛОС со чамец. КАКО ДО СКОПЕЛОС ОД АГИОС КОНСТАНТИНОС, ПАТУВАЊА, ЦЕНА НА БИЛЕТ, РАСОВИ, ПРИКЛУЧОЦИ, СКОПЕЛОС, АТИНА СКОПЕЛОС, ЛУТРАКИ, ПОИМНИК, СКИЈАТОС, ИТИНЕРАРИ ДО СКОПЕЛОС, АГИОС КОНСТАНТИНОС ФТИОТИДА, БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

ПАТУВАЕ ОД АГИОС КОНСТАНТИНОС ДО СКОПЕЛОС

ВАНО ОДГОВОР

ВО ЛЕТО 2024 НЕМА ДА СЕ ОПРАВУВА ПАТ АГИОС КОНСТАНТИНОС – СКОПЕЛОС

 

Островот Скопелос е неверојатно место кое дефинитивно ќе го сакате напамет.
Скопелос прилично е прогласен за „Зелениот и синиот остров“ од меѓународната биополитика. Бидејќи е украсен со борова шума и борови дрвја кои го допираат брегот на морето.

Планини на Скопелос, плажа Кастани, стигнување до скопје

Овој прекрасен остров Скопелос се наоѓа во северните споради. Иако стана многу популарен со холивудскиот филм Mamma Mia, тој остана традиционалната суштина и мирот.
Кога сте во Скопелос, треба да го посетите неверојатното плажи со кристално чисти води и борови ридови насекаде. Не пропуштајте го филмот за посета на Црквата Агиос Јоанис Кастро, Исто така познат како Црквата Мама Миа. Водете бескрајни прошетки Скопелос Хора сјај и уживајте во прекрасните летни зајдисонце на Егејското Море.

Место град Скопелос, холандска кореја, доаѓајќи до скопје

Скопелос е помеѓу Скијатос и Алонисос. Повеќето семејства и парови претпочитаат да го посетат прекрасниот Скопелос. Нема директна маршрута од Атина до Скопелос.

За да патувате од Агиос Константинос Фтиотида до Скопелос, треба да ги знаете следните информации.

Од Агиос Константинос

За да стигнете до прекрасниот Скопелос од пристаништето Агиос Константинос, имате тo патување со:

  • Брзиот бродКАТ 1на компанијата Magic Sea Ferries. Бродот прифаќа патници и возила.

СОВЕТ 1: Бродот работи сезонски само во летниот период. Во зима, нема закажани маршрути. 

времетраење на патувањето - ИТИНЕРИРАА

На брзиот брод „CAT 1“ му требаат околу 3 часа и 20 минути.

Маршрути

Маршрутите до Скопелос од Агиос Константинос со "КАТ 1".

 

Воздушна фотографија од градското село Скопелос

Пат

„КАТ 1“: Од пристаништето Агиос Константинос, брзиот брод прво застанува на Скијатос, потоа на Скопелос, а последната станица е на Алонисос.

АГИОС КОНСТАНТИНОС-СКИЈАТОС-СКОПЕЛОС-АЛОНИСОС

ОД Атина до Агиос Константинос

Агиос Константинос е оддалечен околу 170 километри од Атина. Со сопствено возило се приближно 1 час и половина. Внимавајте дека на трасата има патарини. Цената на патарините во сегашните услови изнесува 12 евра. Овој трошок може да се промени.

Скопелос плажи Агиос Јоанис, црква Мама мија, стигнувајќи до скопје

Автобуси од Атина до Агиос Константинос

Во случај да немате сопствено возило, компанијата Magic Sea Ferries има автобуси за вашиот трансфер од Атина до Агиос Константинос и обратно. 

Поточно, во соработка со авионски тури, автобусот тргнува од адресата Никис 54 и улицата Филелинон на плоштадот Синтагма.

Совет: Во вашата област секогаш има автобуски станици, како и приватни такси компании.

Патуваат цена

Трошоците за патување до Скопелос од Агиос Константинос се како што следува:

ЦЕНИ „КАТ 1“.

Цената на патувањето е 41,00 € (Супер економично), 42,00 € (економско нумерирано седиште), 51,00 € (премиум економично со маса), 63,00 € (Бизнис со маса); 72,00 € – 84,00 € за автомобилот.

Хотел Скопелос Адрина Бич, хотели на скопли, Адрина, стигнување до скопје

 

Во принцип, треба да знаете дека правците до Скопелос се обично како што следува:

  • Велигденскиот период до Светиот Дух патеките се финализирани непосредно пред Велигден.
  • Летната сезона, од мај до август, маршрутите се финализираат непосредно по Велигден.
  • Во септември, патеките се финализирани во јули.

Скопелос има целосна сезона во јули и август. Затоа е добра идеја да ги резервирате билетите навреме.

Книги за книги

Билетите можат да се резервираат преку:

  1. туристички агенции (туристички канцеларии на Скопелос) (туристички канцеларии на Агиос Константинос)
  2. во канцелариите на Magic Sea Ferries. телефон за контакт: +30 21 0461 0500, е-пошта: info@magicseaferries.gr. Адреса: Ајтолику 8, Пиреја 185 45
  3. преку Интернет.

Генерални информации

За дополнителни информации ве молиме контактирајте:

  • Пристанишна власт на Агиос Константинос Тел: + 30 22350 31759, + 30 22353 50320
  • Орган на пристаниште на Скопелос Тел: + 3024240 22180
  • Под пристаништето на Скопелос Тел: + 3024240 33033

 

Skopelos.com - Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com - skopelos.com/blog

Автор - Адрина Хотели Скопелос - www. Адрина.gr 

јас www.adrinabeach.co - Јас www.adrinaresort.co

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво