Плажата Милија, најубавата плажа на Скопелос

ИЛЈАДНИЦИ БЕЛЕ СКОПЕЛОС, ИЛЈАДНИЦИ СКОПЕЛОС, на плажите СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС ИЛЈАДНИЦИ БЕРА, СКОПЕЛОС ИЛЈАДНИЦИ, ДАСИЈА СКОПЕЛОС, ИЛЈАДНИЦИ БЕЗБАР БАР, ИЛЈАДНИЦИ АПАРТМАНИ, ИЛЈАДНИЦИ TAVERN БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

ИЛЈАДНИЦИ БЕРА, НАЈДОБРИОНАТА БЕШЕ НА СКОПЕЛОС

Колку многу убавини можат вашите очи да фатат само со еден изглед?
Колку може срцето да исполни со пејзаж колку што е убаво?
Тиркизни води, длабоко сино небо и зелени борови споени како да е слика!

Милија Бич Скопелос, Плажи Скопелос, Милија Скопелос

Ова не е сон егзотично сценско. Воопшто не. Ова е Грција и да биде поконкретно добредојде на зелениот остров Скопелос!

Скопелос е добро познат како зелено-синиот егејски остров. Во Скопелос ќе имате шанса да пливате на некои од најубавите плажи некогаш, со најкристално чистите води досега.


ОПИС

Според повеќето луѓе, Милан Плажата е најубавата плажа на островот Скопелос. Посета Милан плажата е дефинитивно една од MUST DO во Скопелос. Милан плажата е песочна широка плажа со тиркизни води опкружена со боровиот пејзаж. Згора на тоа, Милан плажата има спектакуларен поглед на малиот остров Дасија.
Милија Бич Скопелос, Плажи Скопелос, Милија Скопелос

Да продолжиме со описот на оваа прекрасна плажа, Милан има претежно блескав бел песок измешан со камчиња. Таа е најдолгата плажа на островот Скопелос и се протега во два правци. Всушност, ред од карпести формации е природната граница на Милан плажа што ја дели на средина.

Лево или десно

Значи, тука е десната и левата страна на Милан Плажа. Левата страна привлекува најмногу посетители бидејќи има бар на плажа, шезлонги и чадори за изнајмување. На Милан Бар на плажа можете да јадете закуски, сладолед, освежителни пијалоци и разновидни коктели и пива. Додека десната страна е помирна и попријатна за семејството. Иако, од летото 2019 година на десната страна има и бар на плажа, шезлонги, чадори и игралиште.

 

Милија Бич Скопелос, Плажи Скопелос, Милија Скопелос

 

Значи, од вас зависи од која страна да следите. Од една страна, можете да организирате специјална забава со диџеи и летни коктели како мочито, каипириња, смрзната маргарита, замрзнати даикири, а од друга страна е совршено место за семејства со деца и за порелаксирачки ситуации.

Милан не е само волшебна плажа, туку е и широка. Затоа, сè уште постои трета опција. Ако навистина сте имале мирно и мирно расположение, тогаш можете да имате своја летна опрема и едноставно да легнете на плажата подалеку од баровите и гужвата.

Понатаму, на десната страна на Милан плажа, има лизгава чинија, па ќе бидете внимателни со влегување во вода. На левата страна се само ситните камчиња и белиот песок во морето, па нема потреба од грижи.Милија Бич Скопелос, Плажи Скопелос, Милија Скопелос

Повеќе за Милан Плажа

Водите се само совршени, ладни и чисти. Сигурно многу ќе уживате во пливањето Милан. Дури и совршен е фактот што дното станува подлабоко со секој мал чекор што го правите.

Плажа Милија е исклучително неверојатна плажа. Природната глетка го одзема здивот. Сите ваши сетила ќе бидат максимално задоволни... Пливање во тие кристално чисти води, мирис на борови, гледање само зелено во сино, вкусување на морето и допирање на песок.

Понатаму од Плажа Милија, можете да го видите не само малиот остров Дасија туку и островот Скијатос.

За да станете уште подобри, освен да се восхитувате на природната убавина, треба да направите уште повеќе Плажа Милија. Ако сте спортист, ќе бидете воодушевени да го знаете тоа натаму Плажа Милија можете да правите спортови на вода. Скијање на вода, веслање, вејкбординг и многу други спортови и игри. Има познат тренер и спасител.

Милија Бич Скопелос, Плажи Скопелос, Милија Скопелос

ЛОКАЦИЈА

Плажа Милија лежи северно од Панормос, над гребенот, приближно 14 км југозападно од Скопелос Хора. Плажа Милија е речиси во средината на островот Скопелос бидејќи има слично растојание источно од сјај, второто по големина село на островот.

Со автомобил и следење Агиос Ригинос пат ќе ви требаат приближно 25 минути за да стигнете таму. Патот е во добра состојба но има неколку кривини.

На патот, ќе видите знак наречен Плажа Милија. Ако потекнуваш од Место град Скопје ќе направиш лево на малата патека. Малку удолница со лесни кривини и стигнавте. Има паркинг простор.

Ако користите локалниот автобус на Скопелос, треба да знаете дека станицата е на патот. Затоа треба да пешачите по малата удолница за да стигнете до неа Плажа Милија. Тоа е околу 8 минути пешачење. Навистина го заслужува секој чекор.

Милија Бич Скопелос, Плажи Скопелос, Милија Скопелос

Мора да сторам натаму Плажа Милија
  • Пливаат, пливаат и пливаат ... уживајте во чистотата на кристалните води во морето, пливаат и се сончаат на бујна плажа.
  • Останете до вечерта да се восхитувам на уникатното зајдисонце кое само бледнее зад Дасија, малиот зелен остров во морето.
  • Одете на нуркање и нуркање.
  • Забавувајте се и научете спортови на вода.
  • Пијат летни коктели и танц на барот на плажа.
  • Изнајмете кану или лопатка и направете прекрасно возење на море до островот Дасија.
  • Не правете ништо друго освен да легнете и да уживате во прекрасниот пејзаж.
  • Вкусете добро готвени грчки јадења во Милиа Таверна.
  • Пливаат без вашиот костум за пливање од левата страна на плажата, направете го нудизам.

Милија Бич Скопелос, Плажи Скопелос, Милија Скопелос

Плажа Милија бар

At Плажа Милија, ќе најдете еден од најдобрите барови на плажа во Скопелос.  Плажа Милија Бар или јаболко рајски бар. Плажа Милија Бар има многу фанови кои е задоволство да ги посетите повторно и повторно.

Можете да уживате во кафе, сок, пијалоци, пиво и кул летни коктели. Mojitos, daiquiris, aperol, margaritas, cosmopolitan и уште многу други за да ги задоволат сите вкусови !! Лесни оброци, салати, сладоледи и сендвичи се исто така достапни во Плажа Милија Бар

Покрај тоа, на  Плажа Милија Бар, забавата никогаш не завршува. Секое лето се организираат многу незаборавни тематски забави, со диџеи и познати гости.

Сè што треба да имате со вас е вашиот костим за капење, вашата насмевка и вашето летно расположение…

Милија Бич Скопелос, Плажи Скопелос, Милија Скопелос сместување во Милија, Милија апартмани

Доколку сакате да го поминете целиот одмор на Плажа Милија ние го имаме решението за вас. Резервирајте во Милија Апартмани. Овој комплекс е амфитеатрално изграден во бујна градина и завршува на оддалеченост од само 10 метри од неверојатната Плажа Милија.

Плажа Милија, скопјески плажи, милија станови

Понатаму, нуди бесплатни чадори за сонце и лежалки на убавото Плажа Милија. Во комплексот Милија апартмани, има игралиште за да се радуваат и малите другарчиња. Бесплатен паркинг е исто така достапен на лице место (Милија апартмани) и појадок се служи секој ден.

Уживајте во вашиот оброк во Милија, Милиа Таверна

Добро е познато дека морето ни го зголемува апетитот. Имаме решение и за тоа. На Плажа Милија, постои одличен таверна, Милија ресторан. Се наоѓа во близина на убавото Плажа Милија и нуди прекрасен поглед на морето и малиот остров Дасија.

милија плажа, скопје, плажи, милијски таверни., ресторан во милија

Услугата е многу пријателска и ќе уживате во добро зготвени грчки јадења направени од локални производи. Во Милија таверна, ќе уживате во свежа риба и многу чинии со јастог.

Легендата за Дасија

Овој прекрасен ненаселен остров, Дасија има своја легенда, која тврди дека во една од пештерите има скриено богатство. Всушност, една голема црна личност го чувала богатството додека седи на столче направено од мермер пушење тутунско луле. Треба добро да размислите ако сакате да го земете тоа богатство бидејќи за да го направите тоа прво треба да убиете еден од неговите роднини.Милија Бич Скопелос, Плажи Скопелос, Милија Скопелос

Да заклучи Плажа Милија е најубавата плажа во Скопелос. Идеална глетка која ќе ви го однесе умот. Среќни празници !!!

 

Skopelos.com -  Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com -  skopelos.com/blog

Автор - Адрина Хотели Скопелосwww.adrina.g е 

јас www.adrinabeach.co -  Јас www.adrinaresort.co

 

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво