Каде да се јаде свежа риба во Скопелос, најдобри ресторани за море.

ХРАНА И пие СКОПЕЛОС, РЕСТАРНИЦИ И ТАВЕРНАС СКОПЕЛОС, на плажите СКОПЕЛОС, СЕВЕРИ СПОРАДИ СКОПЕЛОС, ЛЕТНИ ПРАЗНИЦИ СКОПЕЛОС, РЕСТАРНИЦИ ТАВЕРНАС НА ПРЕСОТ, ТАВЕРНАС НА ПРЕСОТ, АДРИНА TAVERN СКОПЕЛОС, БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

КАДЕ ДА ЈА ЈА ЈА ПОПРАВИ РИБИ ПОДНЕСЕ СЕ ПОДНЕСНА

Ако претпочитате релаксирачки одмор на мирен остров, тогаш треба да го посетите бујното Скопелос. Тоа е совршено место за уживање во релаксирачки одмор.

Скопелос е најзелениот остров во Егејското Море. Припаѓа на северните споради. Тоа е помеѓу Скијатос и Алонисос. Скопелос ја носи титулата „зелено и сино“ остров, поради комбинацијата на сини води со бујна вегетација. Зелени пејсажи, кристално чисти води, живописни улици со калдрма и гостопримливи луѓе ве очекуваат на незаборавен одмор.

Посетете го Скопелос за да го искусите апсолутното грчко лето.

Скопелос е исто така популарен по својата вкусна кујна и свежа риба.

Ви ги препорачуваме најдобрите места за уживање во свежа риба на море. На крајот на краиштата, јадењето риба покрај морето е апсолутно задолжително.

 

АДРИНА TAVERN

Адрина таверна скопело, ресторани во Адрина, Адрина таверна панормос, хотели на Адрина скопели

Адрина Таверна се наоѓа на Адрина Хотел на плажа во Панормос. Itе го најдете покрај базенот на само неколку метри од прекрасната плажа на Адрина.

Традиционалниот декор, пријателското семејно опкружување, прекрасните погледи и автентичните вкусови направија Адрина Таверна една од најдобрите таверни со спорадици.

 

Во кујната користат само квалитетни суровини. Традиционални производи. Врз основа на локалните рецепти, готвачите составуваат јадења кои ќе ве доведат до уникатно искуство за дегустација. Вкусни грчки вкусови во апсолутно грчко лето.

ВИСОК:

  • Шпагети со риба од јастог и скорпија.
  • Свежа риба тежеше и готви пред вас.

Адрина Таверна, Адрина Хотел на плажа, Панормос Скопелос, Тел: +30 24240 23373 XNUMX

 

ЛИНАРАКИЈА

linarakia skopelos, долна облека за ресторани, панормоми за долна облека

Линаракрија се наоѓа на Плажа Панормос. Тоа е прекрасна таверна со маси веднаш на плажата, каде што бранот се појавува. Линаракрија нуди одличен поглед бидејќи можете да го видите целиот брег на Панормос.

Менито лесно може да ги задоволи сите вкусови. Свежа риба и морски плодови, сочно месо и вкусни традиционални готвени јадења. Линаракрија е идеално место за јадење после вашата приморска бања.

ВИСОК:

Линаракрија, Панормос Скопелос, Тел: +30 24240 22868 XNUMX

НИКОС

nikos taverns panormos, nikos skelelos, nikos panormos

Никос Таверна се наоѓа на убавото плажа на Панормос. Во Никос, природната убавина на Скопелос е комбинирана со квалитетот храна. Табелите се буквално на камчиња. Прекрасната глетка и спокојното опкружување ги патуваат вашите сетила.

Менито е полно со опции за задоволување на сите вкусови. Риба и морска храна, опции за месо и добро зготвени јадења од традиционалната грчка кујна.

ВИСОК:

  • Романтично зајдисонце

Никос, Панормос Скопелос, Тел: +30 24240 23378 XNUMX

КОРАЛИ

корални скопели, ресторан за рибали со риба риба, корални агнонти

Во живописното пристаниште на Агнонтас, до морето, е Корали ресторан. Со 40 годишна традиција, Димитрис и Марија Панду ве пречекуваат на нивниот летен рај.

Природата се сликаше во Агнонтас грчкиот пејзаж. Бор, море и идилично зајдисонце. Добро зготвени домашни јадења, свежа риба, јастог и морски плодови ќе ги смират вашите сетила.

Корали ресторан in Агнонтас останува отворен цел ден до доцна во ноќта.

ВИСОК:

  • Морски плодови Рисото.

КОРАЛИ, Агнонтас Скопелос, Тел: +30 24240 22407 XNUMX

 

ПАВЛОС

pavlos scopelos, pavlos taverna, pavlos agnontas

Со табели што ги гушкаат брановите на живописното Агнонтас, рибата таверна Павлос останува постојано засолниште за луѓето кои сакаат да уживаат во летото. Рибната таверна Павлос работи од 1967 година и оттогаш останува верна на својата традиција.

Пределот во Агнонтасмалиот залив е зачудувачки.

Рибната таверна Павлос ресторан останува отворена цел ден до доцна во ноќта, нудејќи им на гостите кафе, узо, мезе од ципура и целосен оброк.

ВИСОК:

  • Јастог шпагети.

ПАВЛОС Агнонтас Скопелос, Тел: +30 24240 22409 XNUMX

Достапност

глифонери скопелос, глифонари таверна, глифонери агиос константинос

Плажа Глифонири или инаку Агиос Константинос е на помалку од 3 км од Место град Скопје. Главната карактеристика на Плажа Глифонири е тоа што е песочна плажа, за разлика од другата плажи на островот. Во оваа песочна оаза, на Глифонери Таверна доаѓа да го комплетира летниот пејзаж.

Табели на песок со поглед кон бескрајната сина до Алонисос.

Менито содржи локални производи, свежа риба и морски плодови, свежи салати, грчки предјадења и добро зготвени традиционални јадења.

ВИСОК:

  • шезлонги на плажа можете да ги користите.

Глифонери, Глифонери Скопелос, Тел: +30 6946456317

LIMNONARI

лимонари скопели, комплексни лимнонари, лимонарна таверна, плажа лимонари

Во прекрасна Limnonari Плажа, ќе најдете Limnonari Таверна која работи од 1963 година до денес. Limnonari Таверна се наоѓа во прекрасно уреден простор, во рамките на Бугенвила и на неколку метри од морето. Масите се под сенката на дрвјата и тенди.

Сопственикот на г. Лемонис користи суровини за производство во својата кујна. Менито содржи јадења кои одговараат на сите вкусови. Свежа риба, одлично месо и вкусно зготвени јадења.

ВИСОК:

  • Локалните производи што сопственикот ги одгледува самиот.

Limnonari Таверна, Limnonari Скопелос, Тел: +30 24240 23326 XNUMX

МАНОЛИС

манолис скопели, таверни со манолис, клима на неолима манолис, елиос манолис

Манолис Таверна се наоѓа на прекрасното пристаниште на Неа климата or Елиос. Со 30-годишно искуство, сопствениците продолжуваат да готват со иста страст и со иста љубов ги нудат своите услуги. На овој начин ќе вкусите вкусно зготвени јадења во познато опкружување. Семејна атмосфера со поглед на бескрајното сино, вкусни вкусови и беспрекорна услуга.

Менито ќе ги задоволи сите посетители. Свежа риба, месо на скара, свежи салати и вкусни јадења од морска храна како што се ракчиња и шпагети од октопод.

ВИСОК:

  • Грчки рецепт „риба плаки“

Манолис Таверна , Нео климата Скопелос, Тел: +30 24240 33718 XNUMX

 

Skopelos.com - Блог Скопелос

Автор - Адрина Хотели Скопелос - www. Адрина.gr 

јас www.adrinabeach.co - Јас www.adrinaresort.co

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво