8 +1 радости на летниот одмор на островот Скопелос – Споради

СКОПЕЛОС РАДОСТИ НА ПРАЗНИЦИТЕ, БЕНЕФИТИ НА СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС на плажите, ПРАЗНИЦИ СКОПЕЛОС, ЛЕТЕН ОДМОР, ЛЕТО НА ОСТРОВ СКОПЕЛОС, МУЗИКА И ФЕСТИВАЛИ, ХРАНА И Пијалок, ПЛАНИНАЧКИ ПАТЕКИ, ШУМИ, АКТИВНОСТИ НА ОДВОРЕНИ, ВОДНИ АКТИВНОСТИ, ЛЕТНА ДЕСТИНАЦИЈА СКОПЕЛОС, СРЕЌЕН ПАТНИК СКОПЕЛОС, ПАТУВАЊЕ ВО СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС ILLЕЛИ, SKOPELOS MAMMA MIA, SKOPELOS CUISINE, SKOPELOS CULTURE, SKOPELOS НАЈДОБРИОТ ОСТРОВ ВО СВЕТОТ, ПОСЕТЕТЕ ГО СКОПЕЛОС, SKOPELOS GETAWAY, SKOPELOS МЕЃУНАРОДНА ДИСТИНЦИЈА, РАСПОРЕД ВО СКОПЕЛОРЕС СПОРЕД СКОПЕЛОС,, СКОПЕЛОС ILLЕЛИ, СКОПЕЛОС на плажите, Островот ХОПИНГ, СЕВЕРНИ СПОРАДИ, СКИЈАТОС СКОПЕЛОС АЛОНИСОС, ПАТУВАЊЕ ВО СЕВЕРНИТЕ СПОРАДИ, Грција, БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

8 +1 радости на летниот одмор на островот Скопелос – Споради

Летен одмор на островот Скопелос, еден од прекрасните грчки острови, нуди неколку поволности кои го прават идеална дестинација. Одморот на островот Скопелос во лето нуди неколку убедливи причини зошто луѓето треба да го сметаат за дестинација.

 

Поминувањето на вашиот летен одмор на островот Скопелос во Споради, Грција може да биде прекрасно искуство. Скопелос е познат по својата неверојатна природна убавина, живописна плажи, шармантно села, и богата историја. Еве неколку причини зошто Скопелос е одлична дестинација за летно бегство:

  1. Сценска убавина: Островот Скопелос е познат по својата природна убавина што го одзема здивот. Со бујни зелени пејсажи, недопрени плажи, и кристално чистите води, островот обезбедува живописен амбиент за летно бегство. Островот е покриен со борови шуми, маслинови градини и лозја, создавајќи мирна и живописна средина. Бујните пејзажи на островот нудат совршена позадина за лежерни прошетки, пешачење или дури и истражување на селата со велосипед. Не ја пропуштајте можноста да ги посетите познатите манастири на Евангелистрија и Агиос Јоанис, сместен на врвовите на ридовите со панорамски поглед што го одзема здивот. Скопелос плажи Агиос-Јоанис Јанис Gанис Аеро Фото
  2. прекрасни Плажи: Скопелос може да се пофали со различни зачудувачки плажи кои се грижат за различни преференции. Островот Скопелос нуди прекрасно плажи со кристално чисти тиркизни води. Без разлика дали претпочитате затскриени заливи или организирани плажи, ќе најдете место кое одговара на вашиот вкус. Популарни плажи вклучуваат Панормос, Милан, и Костен. Опуштете се на златниот песок, впијте се во сонцето и правете освежителни пливања во Егејското Море. На плажи генерално се добро сочувани, опкружени со зелени ридови и нудат мирна атмосфера за одмор и уживање во сонцето и морето. Скопелос Плажи Милиа Бич Аерорна фотографија
  3. Традиционална кујна: Препуштете се на вкусовите на традиционалната грчка кујна за време на вашиот остане на Скопелос. Свежата морска храна, локалниот зеленчук и вкусното маслиново масло се основните елементи на гастрономијата на островот. Вкусете локални специјалитети како што се Пита со сирење од Скопелос (тиропита), скопски слатко со лажица од слива (глико куталиу) и вкусни јадења од морска храна. СКОПЕЛОС ЧЕСЕ ТИРАДИЦИОНАЛНА РЕЦИП
  4. Автентично грчко искуство – културно наследство: Островот Скопелос е познат по својата автентичност и традиционалниот грчки шарм. Островот успеа да го зачува својот автентичен карактер, со живописност села, тесни улички од калдрма, и варосани куќи украсени со шарени цвеќиња. Можете да се потопите во локалната култура, да комуницирате со пријателските локални жители и да уживате во вкусната кујна на островот. Скопелос има богато културно наследство кое датира од античко време. Посетете го Фолклорниот музеј во Место град Скопје да дознаете за историјата на островот, традициите и локалната изработка. Истражете ги урнатините на античкиот град Пепаретос, кој се наоѓа во близина на село Лутраки, и откријте остатоци од некогаш просперитетна цивилизација. Фолклорни музеи на Скопелос Николаидис Фото
  5. Мир и спокојство: Скопелос не е толку многу туристички како некои од најпопуларните грчки острови, што значи дека нуди мирна и спокојна средина за релаксација. Ако барате потивка и помалку преполна дестинација, Скопелос е одличен избор. Можете да најдете затскриени места на плажи, уживајте во мирните прошетки низ природата и доживејте помирна и помирна атмосфера. skopelos com kerasorema плажите на плажа само со брод
  6. Пешачење и истражување на природата: Островот Скопелос е рај за љубителите на природата и планинарите. Островот е вкрстен со пешачки патеки кои ве водат низ неговите прекрасни пејзажи, нудејќи панорамски поглед на брегот, планините и шумите. Можете да ја истражите разновидната флора и фауна на островот, да посетите скриени водопади и да уживате во убавината на природата одблиску. Скипелос пешачење во пешачење
  7. Шармантни села: Скопелос е дом на живописни села кои вреди да се истражат. Место град Скопје, главниот град на островот, е познат по својата шармантна, традиционална архитектура куќи, со тесни кривулести улички, традиционално варосани куќи, шарени балкони исполнети со бугенвили и прекрасно шеталиште на брегот. Истражете ги чудните продавници во градот, вечерајте локално таверни, и уживајте во живата атмосфера во вечерните часови. сјај, лоциран на рид, нуди неверојатен поглед и поглед во локалниот селски живот. Овие села се совршени за лежерни прошетки, откривање чудни продавници и уживање во автентично грчко гостопримство. Други шармантни села вреди да се посети вклучува Palaio климата Елиос, секој со свој уникатен карактер. Стокфелошки села Палио климатска воздушна фотографија
  8. Локација на филмот - Мама миа врска: Скопелос стекна меѓународна слава како една од локациите за снимање на филмот "Мама миа!“ Неговите зачудувачки пејзажи и шармантни села беа прикажани во филмот, привлекувајќи обожаватели од целиот свет. Живописната црква на Агиос Јоанис Кастро, качен на карпеста површина, беше истакнато во филмот. Обожавателите на филмот можат повторно да ги следат чекорите на ликовите, да ја искусат магијата на амбиентот на филмот, да ги посетат иконските локации видени во филмот и повторно да ја доживеат магијата на филмот во реалниот животен амбиент.Скопелос Грција Мама Миа
  9. Вода и активности на отворено: Скопелос нуди низа водени активности за уживање за време на вашиот летен одмор. Може да одите на пливање во кристално чисти води, да нуркате за да го истражувате морскиот свет или да се испробате во кајак или веслање. Достапни се и тури со брод, кои ви овозможуваат да го истражите крајбрежјето на островот, да ги посетите блиските острови и да откриете скриени заливи и плажи. Покрај уживањето во плажи и живописни пејзажи, Скопелос нуди различни активности на отворено за авантуристички ентузијасти. Може да одите и на велосипед што води до скриени места и панорамски погледи. нуркачки центар за нуркање во скеле, нуркачки центар за нуркање

Скопелос е дестинација која ви овозможува да се опуштите, да истражувате и да се потопите во уникатниот шарм на островот, што го прави незаборавно и исполнувачко искуство за одмор. Летен одмор на островот Скопелос во северните споради, комбинира природна убавина, спокојство, активности на отворено, автентични грчки искуства и топлината на грчкото гостопримство.

За да го доживеете врвното грчко гостопримство и да ги искористите максималните придобивки од летниот одмор, идеалното место е Хотели Андрина in Панормос, Скопелос.

 

Без разлика дали барате релаксација, истражување или спој на двете, островот Скопелос во Споради нуди прекрасно искуство за летен одмор. Потопете се во природната убавина на островот, уживајте во топлото грчко гостопримство и создадете трајни спомени во овој идиличен островски рај.

Летните одмори на островот Скопелос, во северните споради, се единствена можност да се создадат трајни спомени на помалку познатиот скапоцен камен на грчките острови.

 

Skopelos.com - Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com - skopelos.com/blog

Автор - Адрина Хотели Скопелос - www. Адрина.gr 

јас www.adrinabeach.co - Јас www.adrinaresort.co

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво