Свадба во Скопелос

За незаборавна и сонлива свадба, нема да најдете подобра дестинација од Скопелос со магични зајдисонца, неверојатни пејзажи, шармантни традиции и традиционални храна.

Скопелос значи убаво плажи каде имате свадба пред незаборавно зајдисонце над морето, воодушевувајќи ги вашите гости во најважните моменти од животот.

Свадбата на островот Скопелос ја нуди секоја можност: католички свадби во мала црква во срцето на островот, граѓански венчавки и обновување завети со прекрасен поглед. По Mamma Mia, сè повеќе посетители од странство избираат да се венчаат на островот додека сонуваат за сопствената кинематографска венчавка под светлото летно сонце.

Граѓанските венчавки нудат поголема слобода, овозможувајќи ви да организирате секаков вид прослава што ја сакате. Од вас зависи колку гламурозна, екстремна, традиционална, елегантна или едноставна ќе биде вашата незаборавна свадба на прекрасниот остров Скопелос.

Многу парови одлучуваат да стапат во брак или со црковен или граѓански брак во Скопелос, комбинирајќи ја церемонијата со празници и за самите нив и за нивните гости. Тоа е причината зошто неколку свадбени церемонии се прават покрај морето на места како што се Адрина, Агнонтас, Панормос, Костен, Милан, Агиос Јоанис, амарант, цркви, и други прекрасни места на островот, со сино-зелени води и зајдисонца. Верските свадби се одржуваат во секоја црква на островот, а најчестиот избор е Панагица од Пиргос. Приемите обично се одвиваат на живописните таверни на островот или ресторани, па дури и кај хотели.

Не заборавајте да ги имате сите потребни документи за да се ожените, како што се пасоши или други патни исправи, ако не сте жител на Грција, вклучувајќи копии на извод од матична книга на родените и апликации за лиценца за брак. Во принцип, не заборавајте да бидете правилно информирани за процесот и документите што ги бара грчката држава, и пред и по актот, за да не бидете разочарани последната минута.