SKOPELOS WEDDINGS, GET WEDDING IN SKOPELOS, SKOPELOS BRIAGES, WEDDING DAY SKOPELOS, SKOPELOS WEDDING CREMONY, SKOPELOS WEDDING CREMONIIES, SKOPELOS WEDDING CEREMONIES, SKOPELOS WEDDING CREEPTION, SKOPELOS WEDDING CEREMONIES, БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

СВАДБИ СКОПЕЛОС

Свадба во Скопелос

За незаборавна и сонлива свадба, нема да најдете подобра дестинација од Скопелос со магични зајдисонца, неверојатни пејзажи, шармантни традиции и традиционални храна.

skopelos com свадба се омажи

Скопелос значи убаво плажи и идилично Спотови на Инстаграм каде имате свадба пред незаборавно зајдисонце над морето, воодушевувајќи ги вашите гости во најважните моменти од животот.

 

Свадбата на островот Скопелос ја нуди секоја можност: католички свадби во мала црква во срцето на островот, граѓански венчавки и обновување завети со прекрасен поглед.

Граѓанските венчавки нудат поголема слобода, овозможувајќи ви да организирате секаков вид прослава што ја сакате. Од вас зависи колку гламурозна, екстремна, традиционална, елегантна или едноставна ќе биде вашата незаборавна свадба на прекрасниот остров Скопелос.

Мама миа Свадби

Навистина, зелениот дијамант на Споради крие толку многу убавини што го одземаат здивот што не е изненадување што дури и Холивуд беше импресиониран. Продуцентите на познатиот филм Мама миа ја избра романтичната капела на Свети Јован Кастриски за снимањето на последната сцена од свадбата на главните ликови.

skopelos com Mamma Mia свадба

Ефектот Мама Миа го подига туризмот на островот Скопелос. Пред филмскиот туризам главно беше од Грција. По Mamma Mia, се повеќе посетители од странство избираат да се венчаат на островот додека сонуваат за сопствената кинематографска венчавка под светлото летно сонце.

Цркви на црквата Агос Јоанис воздушна фотографија

Затоа, секоја година, стотици невести и младоженци ја избираат исклучителната убавина и романса на Скопелос. Азурни води, блескави плажи, и спектакуларни пејзажи, одеднаш. Тоа е местото каде што се раѓаат неизбришливи спомени. Свадбата од вашите соништа е секогаш врежана во меморијата на вас и вашите гости.

Најпопуларен ЦРКИ

Верските свадби се одржуваат во секоја црква на островот, а најчест избор е таа Панагица од Пиргос. Приемите обично се одвиваат на живописните таверни на островот или ресторани, па дури и кај хотели.

скопелски свадби

Најпопуларен на плажите ДА СЕ ОЖЕНИ

Многу парови одлучуваат да се венчаат или преку црква или граѓански брак во Скопелос, комбинирајќи ја церемонијата со празници и за себе и за нивните гости.

skopelos плажа свадби png

Затоа на вакви места покрај море се прават неколку свадбени церемонии Адрина, Агнонтас, Панормос, Костен, Милан, Амаранти, цркви, и други прекрасни места на островот, со сино-зелени води и зајдисонца.

skopelos свадби се венчаат

Не заборавајте дека магичниот остров Скопелос одлично ја комбинира сонливата свадбена церемонија со врвниот меден месец!

ИДЕАЛНАТА СВАДБА

Значи, идеалната свадба комбинира прекрасна плажа, квалитет ресторан, романтична атмосфера, професионална услуга, апартман за продолжување на меден месец на младенците и соби за гостите. нели?

Добредојдовте на Хотели на Адрина.

skopelos хотели Адрина одморалиште

на Хотели на Адрина тимот се состои од експерти кои се повеќе од подготвени да ја организираат вашата свадба од соништата прилагодена. Хотели на Адрина нудат широк спектар на свадбени пакети. Создавање на најсовршената глетка за најголемиот ден во вашиот живот.skopelos свадби се венчаат

Адрина Хотели се 5 ѕвезди Adrina Resort and Spa и 4 ѕвезди Адрина Бич.

Двете Хотели се амфитеатрално изградени на прекрасна падина. Тие се наоѓаат во Панормос област. И двете Хотели се организирале плажи, Адрини плажи, и базени со солена вода.

Адрина Хотели нуди луксуз, одлични капацитети и професионални услуги. Други луксузни погодности во Адрина Хотели вклучуваат исклучителни ресторани. Свадбените церемонии и незаборавните свадбени веселби може да се одржат и на плажа и околу базенот.

Скопелос спа центар Адрина 

Подеднакво важен, особено за идната невеста, е и фактот дека еден од најдобрите бањи на островот со уникатни третмани оперирани во хотелиобјекти.

КОРИСНИ СОВЕТИ ЗА НЕВЕСТАТА И МОЖЕТОТ

Не заборавајте да ги имате сите потребни документи за да стапите во брак, како што се пасоши или други патни исправи доколку не сте жител на Грција, вклучувајќи копии од изводи од матичната книга на родените и барања за дозвола за брак. skopelos свадби се венчаат

Општо земено, погрижете се да бидете соодветно информирани за процесот и документите што ги бара грчката држава, и пред и по чинот, за да не се разочарате последен момент. Можете да контактирате градското собрание на Скопелос.

Друг корисен совет е мудро потсетување дека совршениот период за брак на Скопелос е јуни или септември. Тоа е вонсезонскиот период кога се е помирно, а сите услуги се уште подобри.

Свадба во Скопелос ком

заживување во свадбениот туризам

Претседателката на Комитетот за туризам на општината на островот, Јоана Ефстатиу го истакна фактот дека по две тешки години поради Ковид-19, драстично е зголемен бројот на парови кои го избираат Скопелос за да ја прослават својата венчавка. Така, заклучуваме дека исто како и по ефектот Мама Миа, интересот на јавноста за свадбен туризам во Скопелос е зголемен.
skopelos свадби се венчаат
Таа исто така рече: „Островот е сè уште едно од најсилните брендови за свадбен туризам во Грција. Скопелос ја има предноста на свадбите, но подеднакво охрабрувачка слика се гледа и на Скијатос и Алонисос. Влијанието на „Mamma Mia“ останува силно надвор од грчките граници“
На крајот на краиштата, Скопелос е секогаш иконска дестинација за брак. Резервирајте го денот на вашата свадба, резервирајте сè на време за да уживате во вашата свадбена церемонија и да го прославите вашиот голем ден.

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво