Azzезните ноќи на Скопелос

ЈАЗЗ ЗАБАВА СКОПЕЛОС, ноќен живот ВО СКОПЕЛОС, ЏЕЗ МУЗИКА ВО СКОПЕЛОС , ОИНОС СКОПЕЛОС, ПЛАТАНОС ЏЕЗ БАР СКОПЕЛОС, МЕРКУРИУС СКОПЕЛОС, МЕРКУРИОС СКОПЕЛОС, БАРС СКОПЕЛОС, КАФЕ СКОПЕЛОС, ЏЕЗ БАРСИ СКОПЕЛОС , ЏЕЗ МУЗИКА ВО СКОПЕЛОС, БАРВИ ВО СКОПЕЛОС, БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

 

НАЈЗИЦИТЕ НОTSИ НА СКОПЕЛОС,

AZАЗ барови

 

Едно од многуте изненадувања што ги крие Скопелос е неговата Џез страна. Скопелос ви овозможува незаборавни џез ноќи, и забавни и опуштени ноќен живот! Најдобрите места за уживање во џез нотите се следниве три.

Ојонос - Сина Бар

oionos blue bar skopelos, oionos плаче скопелос, џез бар скопјели

Скриен во живописната калдрма на Скопелос, Ојонос синиот бар е основан во Место град Скопје за многу години.

Во синиот бар Oionos ќе уживате во „кул“ џез звуци кои совршено се усогласуваат со островската боја и ноќен живот на Скопелос.

Целосно ажурираната визба со барови е исто така импресивна. Списокот на коктели е поделен по клучни состојки за да можете брзо да одлучите бидејќи списокот е навистина долг.

Во внатрешноста на шанкот, посебниот сет на шанкот создава интимна атмосфера. Масите се надвор во уличката, на скалите што водат до барот Oionos Blue.

Тоа е топло место, со свој карактер кој динамично го стави својот личен печат на Скопелос ноќен живот. Skopelos Oionos Синиот бар има безвременска вредност во Скопелос со многу верни обожаватели.

Во Ојонос синиот бар, ноќен живот добива повеќе џез.

Платанос џез бар

платано-џез-бар скопелос, платано-бар хора скопелос, бар скопелос

На работ на живописното Скопелос Хора, веднаш спроти старото пристаниште е вековен чинар. Под неговата сенка ќе го најдете џез-кафе барот Платанос. Таму е многу години. Во Платанос можете да уживате во кафе, сок, безалкохолни пијалоци, лесни закуски, пијалоци и коктели цел ден.

Магичниот дел на џез-барот Платанос е музичкото патување. Скопелос ноќен живот кулминира со автентичните рик џез мелодии.

Платанос џез-бар Скопелос не се намалува во квалитетот со текот на времето. Услугата останува беспрекорна, а атмосферата топла. Затоа, навивачите секогаш остане верни на својот омилен џез бар.

Вечерта пијат е незаборавно искуство во џез-барот Платанос. Оригиналните коктели во комбинација со рок-џез звуците и пријателската услуга го прават место за забава и релаксација.

Меркур

скепели барови mercurius mercurios merkourios коктел бар

Бар Галеријата Меркуриус работи од јули 1997 година и е централно лоцирана во Место град Скопје. Од летото 1997 година до денес, ги фасцинира посетителите ставајќи уникатни бои и џез ноти во Скопелос ноќен живот.

Меркуриус бар нуди идиличен поглед кон старото пристаниште Хора од неговата прекрасна тераса.

Меркуриус Бар Галерија во Место град Скопје има верни фанови. Посетителите лесно ќе се заљубат во прекрасната атмосфера и алтернативната гледна точка на барот. Ќе бидете воодушевени од богатата разновидност на пијалоци и коктели, како и извонредните етикети за вино.

Покрај тоа, опциите за одмор и дневна музика се целосно во склад со пријатна атмосфера на барот. Уживајте во коктел во галеријата Меркуриус бар со чувство како да патувате на светската џез-музичка сцена. Поради исклучителните звуци кои совршено го придружуваат вашето пијат.

 

 

Skopelos.com - Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com - skopelos.com/blog

Автор - Адрина Хотели Скопелос - www. Адрина.gr 

јас www.adrinabeach.co - Јас www.adrinaresort.co

 

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво